Търся този разказ...

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
antzi
Мнения: 3
Регистрация: 14 август 2013, 17:35

Търся този разказ...

Мнение от antzi »

Опитвам се да се сетя от кой автор и как се казваше един разказ, който съм чел много отдавна. Разказва се за група хора, която се събужда във влак на лондонското метро, който пътува някъде надолу. Оказва се, че са загинали при произшествие и отиват в ада. Благодарение на това, че един от тях не вярва в съществуването на ад, което води до неговото разрушаване, успяват да се измъкнат. След което същият човек застава пред "Банк ъф Ингланд" и започва да повтаря "Аз не вярвам в това!" :)
vbdasc
Мнения: 2
Регистрация: 30 юни 2014, 14:46

Re: Търся този разказ...

Мнение от vbdasc »

Авторът е John Wyndham, заглавието на разказа не помня.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Търся този разказ...

Мнение от Mandor »

„Катастрофа в метрото“ от Джон Уиндъм.
Единствената ми известна публикация на български е в списание „Наука и техника за младежта“, брой 6 от 1980 г.
antzi
Мнения: 3
Регистрация: 14 август 2013, 17:35

Re: Търся този разказ...

Мнение от antzi »

И аз се сетих, че авторът вероятно е англичанин, но не мога да намеря разказа тук. А и нямам спомен къде съм го чел - сборник или може би "Космос"... Ще потърся на английски език, а и другите британски автори.

Сега видях последния отговор - леле колко отдавана е било! Благодаря много за подсещането, нямаше да се оправя без Вашата помощ!
antzi
Мнения: 3
Регистрация: 14 август 2013, 17:35

Re: Търся този разказ...

Мнение от antzi »

Намерих го!!! "Силата на вярата" Като видях заглавието и веднага ми изплува... :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Търся този разказ...

Мнение от Mandor »

Да, наистина — има и втора публикация в това издание с друго заглавие.
С малко късмет, при следващото нареждане на планетите в линия може тук да се появи и първата версия. :wink:

П.П. Иначе оригиналното заглавие е „Confidence Trick“.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости