Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
milipili

Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от milipili »

Моля за съвет относно преименуване заглавията=файловите имена от маймуница на кирилица. Качвам си файловете/произведенията в директория My files на Nook и там им виждам имената на маймуница, което е дразнещо. И например само на Иван Вазовите разкази да се сменят имената на кирилица ще отнеме половин ден...
Моля за съвет!
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от pechkov »

Моля, поясни каква е тази азбука "маймуница".
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
milipili

Re: Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от milipili »

Например: Ivan_Vazov_-_Apostolyt_v_premezhdie-4200 и всички останали файлове с негови разкази са на маймуница. Същото е с Йовков, Елин Пелин и т.н.
Преименуването им на ръка е работа за поне месец...
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от pechkov »

Ясно. Нарича се "латиница".

Не е проблем, дръпни някой от месечните архиви в "name" формат, там съм приложил програмата FNT, с която можеш да преименуваш цялата папка заедно с подпапките и файловете в тях. Метода за преименуване е настроен за стандарта, който използваме в Читанка. Преименуването от латиница към кирилица не е на 100% точно, има някои случаи, при които се получава неправилна промяна на някоя буква, но са редки такива случаи.

Темата в която има линкове за архивите е тази: http://forum.chitanka.info/topic3415.html
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Гост

Re: Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от Гост »

pechkov написа: Не е проблем, дръпни някой от месечните архиви в "name" формат, там съм приложил програмата FNT,
За мен се оказа проблем :( Дръпнах, за всеки случай, няколко месечни архива, но програма FNT в тях не намерих. Вместо нея опитах да използвам chitanka.info.filter, като й зададох от коя папка да гледа и къде да сложи преименуваните файлове. Не ми се получи... Започва да изрежда имена на автори, които аз нямам, а показването и на тези които имам не водят до никакво действие.
Подновявам молбата си за помощ!...
tditd

Re: Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от tditd »

Каква е идеята ? Cyrillic -> Latin или CP1251 -> UTF8 ?
Гост

Re: Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от Гост »

ПОнеже ползвам epub и гледам в съответния архив. Намерих въпросната FNT в FB2 архивите - работи. Благодаря!
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Преименуване заглавията от маймуница на кирилица

Мнение от pechkov »

Гост написа:
pechkov написа:... но програма FNT в тях не намерих. Вместо нея опитах да използвам chitanka.info.filter, ...
Дръпнал си "num" архив. В тези архиви файловете са надписани с номера и програмата chitanka.info.filter служи за филтриране на произведенията по автор, заглавие, поредица, етикет, форма или година. За да може да извърши копирането - е нужно в директорията-източник да са приложени и номерираните файлове от съответния архив. Работи с всички "num" архиви - FB2, EPUB и MOBI. Т.е. ако искаш да изтеглиш само произведенията на конкретни автори - от "num" архива може да стане много лесно и има опция да са с имена на кирилица или латиница и дори как да бъдат надписани.

Пограмата FNT е приложена в архивите от тип "name", в които файловете са надписани с имена на латиница. По принцип може да преименува каквито и да е файлове, не е задължително да са точно тези от Читанка.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости