размера на книгите

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
RoTHMaN

размера на книгите

Мнение от RoTHMaN »

Извинете ме, искам да ви попитам дали книгите в библиотеката са пълния си размер или са някакъв съкратен вариант на оригиналните книги ? Преди време бях започнал да чета "47-ят самурай", но някой отделни глави от романа не ми се сториха логически свързани с предходната.По тази причина спрях с четенето му.Също така хартиените издания са с по-голям обем, което също ме навежда на тази мисъл.Днес започнах да чета "Дракула", отделните глави засега са свързани, но не ми изглежда толкова обемист, колкото хартиеният вариант. Може ли някой да ми изясни тези неща :) ?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: размера на книгите

Мнение от petrovich »

Да, по принцип всяко едно произведение представлява пълното такова в хартиения носител. Има малко изключения като „Хари Потър и сянката от планините (откъс)“.
Принципно е възможно да има пропуски (грешки) в текстове, затова всеки един потребител може да коригира текста (особено ако разполага под ръка с хартиения носител). Повече информация в „Корекция на текст от „Читанка““.
Госссттт

Re: размера на книгите

Мнение от Госссттт »

При мене се е случвало 2-3 пъти, при прекъсване на връзката по време на тегленето, да се губят някои части от книга. При следващото изтегляне си е наред.
RoTHMaN
Мнения: 1
Регистрация: 31 март 2014, 17:59

Re: размера на книгите

Мнение от RoTHMaN »

Добре, мерси продължавам да чета нататък тогава :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости