препоръчайте хубав исторически любовен роман

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
aia
Мнения: 4
Регистрация: 04 август 2013, 23:11

препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от aia »

Изчела съм много книги, но любими ми остават историческите любовни романи. Тук в "Моята библиотека" има от този жанр страшно много романи. Но предпочитам в тях да има динамика, завладяващ сюжет и интересни герои. Повечето книги, които съм чела изобилстват от словесни атаки между главната и главния, в последните десет страници става леко напрегнато и завършва с Happy End.
Само да спомена книги, които наистина са ми любими и съм препрочитала с удоволствие - "Пустош" - Джой Чембърс, "Господарката" и "Дивото цвете" - Клер Лоримър, "Анжелик" - Ан и Серж Голон, "Вечната Амбър" - Катлийн Уиндзор, "Катрин" - Жюлиет Бензони, "Владетелката на замъка" - Виктория Холт
Наистина се надявам, ако някой желае, да сподели още такива прекрасни романи.
danitojb
Мнения: 1
Регистрация: 29 декември 2013, 01:10

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от danitojb »

Пустош ми е любимия роман. Чела съм го толкова много пъти че го знам почти на изуст. :D Ще се радвам някой да ми препоръча подобен роман .
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от notman »

Виктор Юго - „Клетниците“, „Парижката Света Богородица“, „Човекът, който се смее“.
Anna Karenina
Мнения: 3
Регистрация: 20 януари 2014, 22:19

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от Anna Karenina »

Аз много харесвам "Мъртвите Сибирски полета" или "Парижките потайности"!
MartinaKalenderova
Мнения: 1
Регистрация: 15 февруари 2014, 01:46

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от MartinaKalenderova »

Препоръчвам ти "Любовницата на корсаря" от Хедър Греъм и "Сърце под маска" от Ребека Брандуейн! Надявам се да ти харесат :)
aia
Мнения: 4
Регистрация: 04 август 2013, 23:11

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от aia »

благодаря за предложенията, чела съм тези романи, но понякога с удоволствие препрочитам някои от тях. :)
Камилка
Мнения: 2
Регистрация: 22 май 2014, 17:22

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от Камилка »

Роза през зимата. Там има от всичко по малко. Авторката е мъртва, така че нови няма да има.
Жоро

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от Жоро »

Трилогията тримата мускетари - Двадесет години по късно - След още десет години или приключенията на виконт дьо Баржелон. на Дюма

"Граф Монте Кристо" на Дюма

"Човекът който се смее" на Юго

"Клетниците" на Юго

"парижката света богородица" на Юго

"Пари" на Зола

"Йожени /Евгения Гранде" на Оноре дьо Балзак.
Жоро

Re: препоръчайте хубав исторически любовен роман

Мнение от Жоро »

ето и още един - Джейн Еър.Брулени Хълмове. - не е точно исторически,но се доближава до понятието.
В сравнение с имена като "Любовницата на Корсаря" , е доста по-достоверен и не страда от липса на сюжетност
Ако се интересуваш - прочети и "Ири ИНдияна" - това е май първият любовен роман писан от ЖЕНА.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости