В търсене на Моята книга

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Владислав Стоилов
Мнения: 7
Регистрация: 11 август 2013, 00:18

В търсене на Моята книга

Мнение от Владислав Стоилов »

Здравейте, имам нужда от помощта ви при избор на книга. Надявам се темата ми не е много банално досадна, тъй като видях вече има доста отворени подобни.

Търся книга която те повежда на вълнуващо изследване на нови светове и извънземни цивилизации. Книга която те вдъхновява и пленява. Максимално изчистена от към евтини драми. Все си мисля, че такава книга трябва да е писана скоро, но знам ли.

Много съм се запалил да прочета най-качествените Sci Fi книги и провеждам голямо проучване. Намерих препоръка и прочетох Контакт на Карл Сейгън, но дълбоко ме разочарова. Прекалено много научни термини и като цяло ми се стори обикновена сапунка.
случаен

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от случаен »

Намери си Машините на бога от Джак Макдевит - изследване на изгубена цивилизация на друга планета, мистерия, археология, готина книжка, но я няма в Читанката.
TimeRuler0
Мнения: 2
Регистрация: 30 май 2012, 15:53

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от TimeRuler0 »

Търся си книга която ще е приятно продължение за човек който току що е приключил "Колелото на времето"...
Гост

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от Гост »

TimeRuler0 написа:Търся си книга която ще е приятно продължение за човек който току що е приключил "Колелото на времето"...
колелото е НАУЧНА фантастика UTF
случаен

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от случаен »

Ако ти се чете многотомник - пробвай с Малазанска книга на мъртвите. Проблемът там е първа книга и до средата на втора - след това няма да я оставиш. Ако ти се чете нещо по-кратко - Зелазни.
alks73
Мнения: 3
Регистрация: 15 октомври 2014, 20:09

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от alks73 »

поредица гейтуей на фредерик пол
katia.gr
Мнения: 4
Регистрация: 06 март 2013, 13:53

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от katia.gr »

Бих ти препоръчала Еон и Вечност на Грег Беар http://chitanka.info/text/1042-eon
и разбира се Дюн и Хиперион, ако все още не си ги чел.
kova4ev
Мнения: 5
Регистрация: 27 декември 2011, 12:37

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от kova4ev »

Подкрепям предложенито за Гейтуей. Задължителна е за Sci Fi феновете. Сигурен съм, че много от описаното в нея ще се случи, дано да доживея...:)
Енея

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от Енея »

"Фани Мае".
"Експериментът Досейди".

Автор - Франк Хърбърт

Могат да бъдат прочетени тук.
atila_sami
Мнения: 5
Регистрация: 23 април 2015, 22:07

Re: В търсене на Моята книга

Мнение от atila_sami »

Поредицата "Войната на старците" от Джон Скалзи.
В тези книги няма контакти с извънземни цивилизации, войни с извънземни цивилизации.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости