впечатления от PRESTIGIO 3574B

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
gogi
Мнения: 5
Регистрация: 21 февруари 2013, 12:09

впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от gogi »

Понеже четецът е нов няма много инфо за него или го отричат напълно.Затова реших да напиша няколко реда за интересуващите се .За 100 лева можете да четете книги и евентуално при по-дълги пътувания да залишете детето с някое филмче ,също можете и да слушате музика, да гледате снимки.Устройството е леко, лесно се държи с една ръка,няма отблясъци, батерията кара в действителност 6-8 часа .Не съм имал друг четец за да знам как е ,но с този си чета 1 -1,5 часа без да забележа умора или нещо друго.Може да избирате между наколко вида шрифт ,няколко големини на шрифт ,може да отидете на друга глава или да оставите маркер на желана страница.Аз специално чета във формат epub ,но поддържа и другите формати от спецификацията,за видео avi съм пробвал върви, с 16 гб карта се справя бързо.Може да се настройва да смена автоматично страницата,да гасне подсветката след определено време което щади батерията.С компютъра се свързва бързо като същевременно и се зарежда .Същият кабел се използува и за 220 в. но е къс ,затова му купих 2 метра кабел да си чета докато се зарежда за което са необходими около 4 часа.Ще се радвал ако съм помогнал на някого при избора ,ако имате въпроси питайте :D .
sunabouzu
Мнения: 52
Регистрация: 11 декември 2010, 01:59

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от sunabouzu »

gogi това http://www.prestigio.bg/products/eBook- ... s/PER3574B като му гледам екрана е минало покрай четците.
Истински четец от тази марка е http://www.prestigio.bg/products/eBook- ... PER5162B_W но и цените са различни.
Има и по-евтини в зависимост от екстрите които те интересуват но четеца го прави дисплея а не пълнежа. Това дето си взел е някъв таблет...
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от DrunkenDonkey »

Има хора, които дълго време четене от лсд не им пречи, та може и да работи за четец при него. Истинския еинк няма място за сравнение де, батерията кара не 6-8 часа, ами седмици и усещането е като от хартия при пърл екраните.
gogi
Мнения: 5
Регистрация: 21 февруари 2013, 12:09

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от gogi »

Таблетът си е нискобюджетен ,но това не пречи на основното предназначение-четене на книги.Не агитирам никого да го купува, ако има 280-350 лева ,но ако разполага с бюджет 100 лева това е неговият избор. Пожелавам ви приятно четене без значение с коя машинка го правите. :D
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от Endymion »

За 100 лева китайските сайтове продават значително по-добри таблети.
gogi
Мнения: 5
Регистрация: 21 февруари 2013, 12:09

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от gogi »

Endymion написа:За 100 лева китайските сайтове продават значително по-добри таблети.
Аз таблет си имам ,значително по-добър- samsung galaxy tab 2.Тук става въпрос за
евтин четец ,с 2 години гаранция на който да почетеш когато имаш време и желание :D
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от Endymion »

OK, печеелиш заради гаранцията. Все пак ми се струва скъпо за толкова ограничено устройство.

Софтуера за четене FBReader ли е като на таблетите на Prestigio?
gogi
Мнения: 5
Регистрация: 21 февруари 2013, 12:09

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от gogi »

Endymion написа:OK, печеелиш заради гаранцията. Все пак ми се струва скъпо за толкова ограничено устройство.

Софтуера за четене FBReader ли е като на таблетите на Prestigio?

Да FBReader ,moon+ reader също съм пробвал.Скъпо, не скъпо ,вместо да взимам още един самсунг който все беше в жената или дъщерята , предпочетох да дам 100 лева и да чета на спокойствие :D .
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от Endymion »

Тоест това нещо е с андроид?

Относно цената - прочети предишното ми мнение. За същата цена с включена доставка от китай можеш да си купиш 7" таблет с модерен хардуер и Android 4 - линк. За 30 лева повече се намират и доста по-мощни устройства - цък.
gogi
Мнения: 5
Регистрация: 21 февруари 2013, 12:09

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от gogi »

Endymion написа:Тоест това нещо е с андроид?

Относно цената - прочети предишното ми мнение. За същата цена с включена доставка от китай можеш да си купиш 7" таблет с модерен хардуер и Android 4 - линк. За 30 лева повече се намират и доста по-мощни устройства - цък.
Не е андроид таблет ,аз грешно те разбрах .Едва ли можеш да инсталираш друг софтуер на 3574 . :D А за android таблетите като функционалност и надежност към днешна дата,с нищо не бих рискувал освен със samsung ili google nexus .Не купувайте такъв тип електроника без гаранция и касова бележка .И нека не разводняваме темата с други устройства,ако имате питане за 3574 -на драго сърце . :D
Lokerrr
Мнения: 1
Регистрация: 02 октомври 2011, 15:42

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от Lokerrr »

И аз съм с този четец.
Трябваше ми нещо, което да ми носи книжките, без да ми създава допълнителна тежест. Страшно доволна съм от избора. Исках екранът да е LSD, за да мога да чета без лампа. Прикачващите лампички не ми вършат работа. Дълго време съм чела и на компютъра и не ми пречи, нито ми изморява очите. Радвам се и на перфектно зрение. Не съм засичала точно колко време ми държи батерията, но съм останала с впечатлението, че е повече от 6-8 часа. Миналата нощ четох 4 часа и не мръдна.
Докато още се чудех какъв модел да избера, много ми се предлагаше и на мен да си взема таблет. Единственото, от което се интересувам е четенето на книги, не ми трябват абсолютно никакви други екстри. Цветният екран ми е бонус, качвам си снимки, гледам си клипчета, когато приключа с четенето.
Не бих го сменила на този етап за друг модел. Гаранцията ми е 5 години.

пп: Много се радвам и на това, че ми излизат кориците на книгите в оригинал и то цветни.
Като цяло тези 100лв са много добра инвестиция за хора, които ги интересува основно четенето.
Hlono
Мнения: 1
Регистрация: 03 юни 2013, 13:25

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от Hlono »

Аз искам да попитам нещо.Не съм много на ти с електронният четец,за това искам да попитам как става това с качването на книги ebup с програма или направо с юзбито ?
Гост

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от Гост »

^ Качването е директно. Никакви програми не ти трябват. :)
Евгени Вас.

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от Евгени Вас. »

Понеже няма ръководство за ползване ще съм благодарен ако някой ми каже как се сменя шрифта; как се бележи до къде си стигнал с оглед при следващото отваряне да продължиш от там; как се отива на определена глава или страница; мога ли да си организирам книгите (или снимките) в отделни фолдъри и пр. тънкости, които присъстват в рекламите, но аз поради вроденото ми невежество не мога да ползвам :roll:
Има ли някъде ръководство за ползване, но подробно,не като това в кутията на четеца?
awfullydeep
Мнения: 42
Регистрация: 10 септември 2011, 15:53

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от awfullydeep »

Евгени Вас. написа:Понеже няма ръководство за ползване ще съм благодарен ако някой ми каже как се сменя шрифта; как се бележи до къде си стигнал с оглед при следващото отваряне да продължиш от там; как се отива на определена глава или страница; мога ли да си организирам книгите (или снимките) в отделни фолдъри и пр. тънкости, които присъстват в рекламите, но аз поради вроденото ми невежество не мога да ползвам :roll:
Има ли някъде ръководство за ползване, но подробно,не като това в кутията на четеца?
Нямам четеца, но бърз Гугъл води до страницата на производителя, откъдето можеш да си свалиш ръководството на български.

Заповядай: Ръководство за Четец на е-Книги PER3574B

:)
evgeniv1

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от evgeniv1 »

Много благодаря на awfullydeep, помогна ми страхотно, при това светкавично.
Дай Боже повече Българи - образовани, интелигентни и отзивчиви като awfullydeep на изстрадалата ни Майка България!
Желая му много здраве и успехи във всички начинания!
petardhzarakov

Re: впечатления от PRESTIGIO 3574B

Мнение от petardhzarakov »

Марката е абсолютен боклук.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости