Сканиране с Ipad

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
PYMEH

Сканиране с Ipad

Мнение от PYMEH »

Здравейте, гледам доста програми за сканиране и ОСР в ап стор-а и реших да сваля и да пробвам. Резултатите с Turboscan бяха неочаквано добри - без много светлина и нагласяне, без оконтрастяване с допълнителна програма, сложих ги в fine reader-a и всичко си го разпозна. Свалих и Mobile OCR , но нямам много наблюдения , но видях че има като езици за разпознаване руски и сръбски ( от близките нам) .
Някой има ли опит и би ли го споделил.
Въпреки нелошият ми 12mpx фотоапарат, с Ipad-a някак си повече ми допада.
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Сканиране с Ipad

Мнение от pechkov »

http://forum.chitanka.info/workroom.html

Все пак ако имаш конкретни въпроси - кажи ги. Може да ми пишеш на скайпа: "pechkov".
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
PYMEH

Re: Сканиране с Ipad

Мнение от PYMEH »

Благодаря за предложената помощ pechkov, ако видя някъде затруднения ще ти досаждам. Иначе просто исках да попитам дали някой има общ поглед, коя според него е най-добрата програма и т.н. От това, което аз гледах се синхронизират с dropbox, други пращат директно на мейл; някои имат зуум, други нямат; някои имат опции за стабилизация, все още не съм намерил такава с любимата опциика custom white - малки разлики, но можещи да се окажат съществени. :)
Hris98

Re: Сканиране с Ipad

Мнение от Hris98 »

Има ли FineReader за Apple? Mandor казва в указанията за сканиране че трябва Windows comp.
Ако дигитализираме с камера как да организирам стотиците снимки, няма ли опастността при някоя от следващите стъпки да стане трудна за оправяне "каша"?
Hris98
Мнения: 4
Регистрация: 03 януари 2014, 10:19

Re: Сканиране с Ipad

Мнение от Hris98 »

Ok. Проверих- има - FineReader Pro OCR for Mac($99.99). Вече го купих и ще пробвам утре дигитаализация с фото камера. Ще досаждам сигурно с въпроси ама нали сум нов...:))
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости