Коя е книгата?

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
MerlinBG
Мнения: 19
Регистрация: 20 юли 2012, 15:14

Коя е книгата?

Мнение от MerlinBG »

Привет,
иска ми се да прочета един разказ отново, но хич не мога да се сетя нито как се казва, нито на кой автор е.
Търсенето не помага особено.... освен, че си набелязах няколко други произведения за прочит :)

Накратко става дума за следното: хората са във война с някаква друга космическа раса и точно преди решаващото сражение един човек се оказва неизвестно как пренесен на "арена" заедно с един представител на другата раса, където ги разделя невидима преграда. Оказва се, че трябва да се бият до смърт, като победата и съответно загубата определят бъдещето на целите раси. След приключване на битката (човекът побеждава), нашият герой се оказва обратно в космическия си кораб, а битката е приключила само с един изстрел и цялата извънземна флота е унищожена...

Мерси предварително!!
Гост

Re: Коя е книгата?

Мнение от Гост »

разказа го има в библиотеката, ама как се казваше :(
MerlinBG
Мнения: 19
Регистрация: 20 юли 2012, 15:14

Re: Коя е книгата?

Мнение от MerlinBG »

А!! Намерих го! :)
Казва се Арена, на Фредрик Браун.
След цялото обяснение и писане за кораби, битки и т.н., ето как го намерих:
http://www.google.de/#hl=de&tbo=d&outpu ... 0&bih=1078
Dejmos

Re: Коя е книгата?

Мнение от Dejmos »

Здравейте.
Да не отварям нова тема. И аз търся една книга или разказ, не помня вече.
Чел съм го/я преди доста време и имам частични спомени за сюжета.

Едно момче живее в магическо кралство. Всичко се прави чрез магия. Ползването на техника е забранено. Имат летящи метли и ги ползват дори децата.
Кралството е обградено от висока стена. Толкова висока, че летящите метли не могат да я преминат. Освен това има поверие, че ако някой се опита да премине Стената, идва "Железния човек" (не съм 100% сигурен за името) и го отнася.
А момчето иска да види какво има оттатък. Не може да стигне там със магия и си прави нещо като самолет, задвижван от летящата му метла. Тогава се появява Железният човек.
Оказва се, че от другата страна на Стената има техническо кралство и Железният човек е негов представител. Работата му е да отнася там хората от магическото кралство, които проявяват интерес към техниката. Преди векове Светът е бил разделен на две със Стената, от едната страна е магията, от другата - техниката, заради противоречията между привържениците на магията и техниката; и вече никой не помни за това. Или нещо от рода.

Някакви идеи?
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Коя е книгата?

Мнение от Mandor »

Теодор Когсуел

Стената около света
Dejmos

Re: Коя е книгата?

Мнение от Dejmos »

Благодаря!
angel4e_777
Мнения: 3
Регистрация: 05 февруари 2014, 14:35

Re: Коя е книгата?

Мнение от angel4e_777 »

Здравейте! И аз да се включа тук, за да не отварям нова тема.
Търся една книга, която не знам как се казва, но не знам и кой е автора. Баща ми я е чел преди много години, но не може да се сети коя е. Книгата била адски смешна. Разказва за някакъв котарак, който играе шах. Мисля, че и говори, но бил гросмайстор в шаха :lol: Звучи ми много забавна. Моля, ако някой се сети да подскаже нещо. Търсих къде ли не в Google, но нищо не открих. Благодаря ви предварително!
Veselin2711
Мнения: 1
Регистрация: 15 март 2014, 14:45

Re: Коя е книгата?

Мнение от Veselin2711 »

Майстора и Маргарита на Булгаков
angel4e_777
Мнения: 3
Регистрация: 05 февруари 2014, 14:35

Re: Коя е книгата?

Мнение от angel4e_777 »

Всъщност тази книга я имам, но не съм я чела и винаги съм си мислела, че е някаква сериозна, скучна и няма да ми хареса, но сега ще я прочета. Благодаря ви много!
FourLights
Мнения: 2
Регистрация: 24 септември 2013, 10:36

Re: Коя е книгата?

Мнение от FourLights »

Всъщност "адски смешна" никога не би ми хрумнало като описание на "Майстора и Маргарита"; книгата е страхотна, умна, духовита и не без чувство за хумор, но хуморът в нея не е, ами, точно смешен. Ако търсите книга, която просто да ви разсмее и забавлява, вероятно не е тази.
angel4e_777
Мнения: 3
Регистрация: 05 февруари 2014, 14:35

Re: Коя е книгата?

Мнение от angel4e_777 »

Да, благодаря ви! Ще го имам предвид :)
Uniquemer
Мнения: 4
Регистрация: 18 януари 2011, 12:22

Re: Коя е книгата?

Мнение от Uniquemer »

Здравейте,
аз мисля съм поредната шматка, която забравя и името на книгата и писателката. :)
Книгата се разказваше до колкото си спомням, за някакви руски княз или благородник и английска дама, той я отвлича в каретата си, като я мисли за лека жена. След това я отвежда в чуждата страна и се влюбват и тя забременява, но избягва от него.
Незнам дали е ясно обяснено, но ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне :)
Благодаря предварително :)
aprilmoon
Мнения: 1
Регистрация: 27 юни 2014, 17:50

Re: Коя е книгата?

Мнение от aprilmoon »

Джоана Линдзи - Прелъстена Невинност

http://chitanka.info/text/11181-prelystena-nevinnost
Uniquemer
Мнения: 4
Регистрация: 18 януари 2011, 12:22

Re: Коя е книгата?

Мнение от Uniquemer »

Много Благодаря за бързия и точен отговор :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости