Славянска еклога - титули

Теми, свързани с литературата, но непасващи на горните раздели
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
rx_boarder
Мнения: 1
Регистрация: 22 октомври 2012, 16:40

Славянска еклога - титули

Мнение от rx_boarder »

Здравейте,
прерових доста неща в интернет, но освен информация за славянската еклога не можах да намеря нищо друго. Имам нужда от самото съдържание с титулите - 16 на брой (18 е византийската еклога).
Ще съм благодарен ако някой успее да ми помогне : )))
Благодаря предварително!
GGuide

Re: Славянска еклога - титули

Мнение от GGuide »

Търся го и аз, ако го намериш, моля те прати ми мейл на адрес georgitr94[маймунско а]abv[ . ]bg. Славянската еклога се намира в Кормчая - Номоканона, но български превод не намирам. Според мен като цяло този извор не е за българите. Доказателство за това е, че заедно с теоретично българския юридически източник - ЗСЛ, са единствените закони, където се споменава за робство по българските земи. А и двата не са обосновани достатъчно убедително за български средновековни правни актове. Това ме навява на мисълта, че учим глупости за българското средновековие по история, камо ли за правния ред.
ariman
Мнения: 13
Регистрация: 27 февруари 2011, 14:25

Re: Славянска еклога - титули

Мнение от ariman »

Колега потърси христоматия или извори по История на българската държава и право - ИБДП, това е помагало за първи курс, там има това което търсиш.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост