e-book reader

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
zlosterr
Мнения: 3
Регистрация: 07 октомври 2009, 22:16

e-book reader

Мнение от zlosterr »

Предложете някоя лесна и удобна програма за четене на е-книги на компютъра,имах преди време една много малка и удобна но замина с преинсталацията на Уин-а и сега не мога да се сетя как се казваше.
В момента ползвам FBReader ,но нещо не ми харесва.

ЕДИТ: Това късмета,съчетан с чичко Гугъл е голяма работа :)
Намерих си програмката,казва се CoolReader и я препоръчвам на всеки които отделя време да почете малко на компютъра.
Цялата човешка история не е нищо друго освен НАУЧНА ФАНТАСТИКА.
Рей Бредбъри
nmnikolov
Мнения: 22
Регистрация: 13 май 2012, 14:26

Re: e-book reader

Мнение от nmnikolov »

Да и аз от много време ползвам Coolreader на телефона, компютъра и четеца. Най-добрата е според мен!
st0rmfury
Мнения: 4
Регистрация: 26 април 2011, 02:33

Re: e-book reader

Мнение от st0rmfury »

Calibre-то също е много добро за четене, както и за мениджмънт на електронни книги.
madsnake
Мнения: 4
Регистрация: 31 март 2011, 10:50

Re: e-book reader

Мнение от madsnake »

Calibre е невероятно за менажиране на книгите, но в четенето никакво го няма. Най-много ми допада Ice book reader за компютъра, но ако е на английски е платена, на руски не... Ходи ги разбери :)
MerlinBG
Мнения: 19
Регистрация: 20 юли 2012, 15:14

Re: e-book reader

Мнение от MerlinBG »

Аз съм супер доволен от Aldiko, не усещам нещо да ми липсва...
Имат ли Coolreader и Ice book reader някакво предимство?
Става дума за четене на смартфон...
sv_markov
Мнения: 14
Регистрация: 12 октомври 2011, 18:30

Re: e-book reader

Мнение от sv_markov »

Alreader ползвам и съм доволен.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: e-book reader

Мнение от Endymion »

MerlinBG написа:Имат ли Coolreader и Ice book reader някакво предимство?
Основното предимство на Coolreader пред повечето програми за четене е че показва бележките под линия като в хартиена книга. Не съм ползвал Aldiko, но така като гледам предимствата му пред CoolReader са поддръжката на Adobe DRM и възможността за синхронизация между различни устройства. Недостатък са рекламите в безплатната версия. Почти всичко, което го може едната програма, го може и другата.
valya02
Мнения: 2
Регистрация: 07 декември 2012, 12:02

Re: e-book reader

Мнение от valya02 »

Здравейте,
Опитвам се да сваля CoolReader и да го инсталирам на PC-то, но нещо не се получава. Може ли някой да ми помогне.

Благодаря предварително
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: e-book reader

Мнение от Endymion »

Последната версия за Windows може да се изтегли от http://sourceforge.net/projects/crengin ... p/download. Няма инсталатор, след като разархивираш zip-а направо пускаш cr3.exe.
valya02
Мнения: 2
Регистрация: 07 декември 2012, 12:02

Re: e-book reader

Мнение от valya02 »

Благодаря много.
maket
Мнения: 11
Регистрация: 26 май 2011, 21:24

Re: e-book reader

Мнение от maket »

Аз пък съм супер-доволен от FBReader, защото отваря ВСИЧКО - от epub и FB2q, та чак до mobi за Киндъл
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: e-book reader

Мнение от bla »

+1 за FBReader. Ползвам го на телефона на лаптопа и на четеца, понеже дефакто там пак е той. Отваря всичко включително fb2.zip, държи се коректно, много гъвкав е може да си го настроиш както ти харесва на тебе. Не изпитвам нужда да го сменям с друго.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: e-book reader

Мнение от zl_tsanev »

bla написа:+1 за FBReader. Ползвам го на телефона на лаптопа и на четеца, понеже дефакто там пак е той. Отваря всичко включително fb2.zip, държи се коректно, много гъвкав е може да си го настроиш както ти харесва на тебе. Не изпитвам нужда да го сменям с друго.
Без да оспорвам ще посоча две важни (според мен) функционалности, които не са реализирани в FBReader:
1. Не показва бележки под линия на съответната страница - както за FB2 така и за EPUB. Това е така, тъй като при него е реализирана работа с виртуални страници - с определен обем в байтове. Броя на страниците не зависи от промяната на размера на шрифта.
2. Не показва таблици. При FB2 въобще не се извежда информацията в тях, а при EPUB информацията се извежда последователно на редове(без никакви рамки разбира се).

При CoolReader3 това е реализирано плюс показване на позицията на прочетеното в проценти. Така дори и да се чете на повече от едно устройство винаги може да се отиде на текущата позиция - достатъчно е да се запамети позицията в % и сътветно да направиш преход към нея.
bla
Мнения: 89
Регистрация: 18 май 2011, 17:45

Re: e-book reader

Мнение от bla »

FBReader който ползвам наистина не показва процент на прочетеното от книгата. Показва обаче брой прочетени страници и общият брой, което е достатъчно.

Специално за да не говоря наизуст инсталирах CoolReader на телефона и на лаптопа. На лаптопа не виждам никаква съществена разлика. Издразни ме обаче CoolReader на телефона понеже когато натисна бутона за излизане не излиза от приложението и не ти предлага тази опция а трябва да избереш горе от колапснатата част на менюто exit. Поне едно излишно кликане. Не е съществен недостатък но ме дразни. Друго което ме дразни е бавното потегляне докато разархивира активната книга ( понеже при мене са fb2.zip ). Също не е болка за умиране, може да е чисто субективно понеже съм свикнал с FBReader но все пак телефона е 4 ядрен и не му подобава да се мотае така. FBReader-ът e по пъргав.

Корекция за лаптопа:
Ако е настроен да отваря последната книга, която в моя случай се намира на монтирана през sshfs отдалечена файлова система се дъни с " FATAL ERROR #111: restoreFromCache() failed for chunk " Те това беше и последният пирон в ковчега на CoolReader-а. Моите уважения ама си оставам със стария изпитан и най-вече работещ коректно FBReader.

Още една корекция за лаптопа:
Проблема се оказа че си е помазал по някаква причина кеша. Отказа да отваря въпросната книга, дори ако се намира локално на диска, докато не му изтрих кеша грубиянски. Виждал съм и по бъгливи софтуери ама не много :mrgreen:

Трета и последна корекция:
Току що го изтрих. Това че не умее да борави със собствения си кеш го преглътнах. Но това че libjpeg7, който му трябва, направи така че когато печатам картинка да трябва доста въображение за да я видиш не можах. Не знам как е под windows, аз такова не ползвам, но linux-ският му вариант не става за нищо !!!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости