Български закони

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Български закони

Мнение от aaangelll »

Имам идеята да се направят всички български закони, конституцията и кодекса на труда. За да може всеки да си знае правата.

Знам че че се намират навсякъде в Интернет, но е много по удобно, когато са във форматите от моята библиотека. Да не говорим за четенето на мобилни устройства.

П.П. Не мисля, че ще представлява трудност да се конвертират
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Български закони

Мнение от Бам Бам »

Ще представлява трудност, тъй като законите са страшно много. Това обаче далеч не е най-големият проблем. Почти през ден излиза нов брой на "Държавен вестник" с изменения, допълнения и други промени в законите. Да се следи и актуализира всичко е къртовски труд. А и след като вече го правят това в Lex.bg няма смисъл да се дублира дейността.
дидо

Re: Български закони

Мнение от дидо »

Че те - законотворците- не спират да творят . ...
Аватар
Шаркан
Мнения: 206
Регистрация: 05 юли 2010, 10:43
Местонахождение: Свогенско
Връзка:

Re: Български закони

Мнение от Шаркан »

моята идея е пък да ОТМЕНИМ всички закони, така че хората да практикуват личната си свобода, уважавайки свободата на околните.
Това е по-конструктивно, прогресивно и перспективно от просене на права, давани "свише".

впрочем, такава задача излиза извън дейността на една виртуална библиотека. Но косвено нещо може да се направи по въпроса - като се пускат тук книгите на Прудон, Бакунин, Кропоткин, Всеволод Волин, Рудолф Рокер, Букчин, Константинов и мнозина други, разработвали теорията на безвластието и пробвали тези идеи на практика (и успехът им е провокирал свирепа реакция, удавяне в кръв на всичко онова, което е работело и давало резултати, непостижими по друг начин).
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

Идеята ми, не се направят всички закони. А най-важните. Примерно кодекса на труда и защитата на потребителите.
Не да са в помощ на юристите, а на обикновените хора. Така че не е задължително след всеки брой на държавен вестник да се обновяват. Достатъчно е да можеш да си направиш една бърза справка докато си в движение. Да се актуализират веднъж на година две ще е напълно достатъчно.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Български закони

Мнение от Борислав »

aaangelll написа:Идеята ми, не се направят всички закони.
Каквато и идея да имаш, ако не си готов да се заемеш с изпълнението й, спокойно може да забравиш за нея.
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

SFB-формата ми се вижда лесен. За направата на законите е още по лесно. Така като гледам само трябва да се маркират заглавията.

Ако някой ми даде добър конвертор към FB2 и Epub за да видя какво съм направил, няма да имам нищо против да се захвана.

П.П. Това не е книга която трябва да сканираш редактираш и прочее, така че няма да ми е проблем да направя по важните закони.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Български закони

Мнение от Борислав »

aaangelll написа:Ако някой ми даде добър конвертор към FB2 и Epub за да видя какво съм направил, няма да имам нищо против да се захвана.
В момента единствената проверка, която може да се направи, е чрез пясъчника — за HTML. Скоро е възможно да се появи и проверка във FB2.
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

Няма ли програма, която да конвертира SFB във FB2 за да се види как ще изглежда на телефона, че аз само там мисля да ги ползвам. Художествената литература е направена идеално и не искам законите да издишат. Нито една от моите програми за четене на книги за андроид на поддържа SFB.


П.П.Вие с како правите книгите за тези формати.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Български закони

Мнение от Борислав »

aaangelll написа:Няма ли програма, която да конвертира SFB във FB2
Има такава програма — софтуера на Моята библиотека. :) Щом един текст се добави в библиотеката, веднага може да се свали в няколкото поддържани от нея формата — FB2, EPUB, TXT и SFB.

Както казах, преди добавянето форматирането може да се провери в пясъчника.
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

Направих закона за движение на пътищата .В пясъчника изглежда добре, но не знам как ще е на мобилно устройство.

Как Мога да го пратя
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Български закони

Мнение от Борислав »

aaangelll написа:Как Мога да го пратя
Всичко, което се подготвя, трябва да се качи в ателието.
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

От petrovich - September 1, 2012 12:47
Освен това не виждам смисъл да се качват такъв род „произведения“, които често се обновяват и съответно ще станат неактуален източник, тук, в библиотеката.
Ако няма интерес към законите. Дайте идея как мога да си ги направя за лична употреба като ги конвертирам във FB2 формат.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Български закони

Мнение от Борислав »

aaangelll написа:Дайте идея как мога да си ги направя за лична употреба като ги конвертирам във FB2 формат.
Има много преобразуватели на HTML във FB2.
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

Извинявам се за тъпите въпроси.
SFB еднакво ли е с html
и SFB може ли да се конвертира с редактора за html
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Български закони

Мнение от petrovich »

Можеш да изтеглиш MyLib to FB2 програмата за конвертиране от SFB към FB2.
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

Благодаря на petrovich и Борислав за съветите и отделеното време. Случайно погледнах чата и се чудих колко хора съм ангажирал с нескопосаните си опити. Тази Библиотека все повече ми се издига в очите. Продължавайте в същия дух. А заглавията бяха на два реда, но си помислих че в съдържанието на телефон също ще излизат двойно и затова ги обединих. Нямаше как да проверя, как ще е в действителност, и не исках да рискувам.

П.П.Професията ми е много далеч от текстообработката и прочее, така че е нормално да бъркам.
aaangelll
Мнения: 20
Регистрация: 31 август 2012, 18:25

Re: Български закони

Мнение от aaangelll »

Направих Конституцията на България
Надявам се, че поне тя ще бъде полезна. Поне не се промени често.
А си мисля, че всеки българин поне веднъж трябва да я прочете.

Направих ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ
Всеки трябва да си знае правата.
И дори някой член да се промени. Духът на закона ще остане същия.

Свалена е от официалния сайт
П.П.Пробвал съм я на телефона си. Не виждам да има някакви проблеми.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости