Търся книга от български автор

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
cvetyd

Търся книга от български автор

Мнение от cvetyd »

Здравейте, пиша ви леко отчаяна.. надявам се поне тук малкото информация, която имам да е достатъчна за разкриване на тази книга.
Става въпрос за късо романче (може би 50-70 стр.) от български автор. Главният актьор и най-добрият му приятел са боксьори, ученици. Това, което ме грабна преди толкова много години, е невероятният начин, по който авторът описва първата любов на героя - много истински, пламенно, с огромна доза болка от очакванията и разочарованията. Приятелят на главния герой имаше вземане-даване с приятелката на неговата любима. Спомням си също, че често споменавани бяха Манастирските ливади в София.
Знам, че информацията, която давам е изключително малко, но тази книга я четох преди повече от 10 години...
Благодаря ви предварително :)
esdim
Мнения: 3
Регистрация: 26 септември 2006, 16:55

Re: Търся книга от български автор

Мнение от esdim »

Книгата е на Боян Болгар. Мисля, че се казваше "Седемнайсетгодишните". Помните ли мотото "Плюй и отмини! " :)
Essie
Мнения: 10
Регистрация: 31 май 2011, 13:02

Re: Търся книга от български автор

Мнение от Essie »

На мен пък написаното ми напомня за една книга, която четох преди много години и не помня добре - "Бягай, обичам те!" на Кирил Топалов. Информация за нея има тук: http://www.book.store.bg/p85731/biagaj- ... palov.html
esdim
Мнения: 3
Регистрация: 26 септември 2006, 16:55

Re: Търся книга от български автор

Мнение от esdim »

Чела съм я! :) Грешката е моя, предполагам.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости