PDF за Kindle

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
innergy
Мнения: 3
Регистрация: 24 декември 2011, 19:33

PDF за Kindle

Мнение от innergy »

Интересно ми е защо PDF формата е така подценен, при положение, че при подходящо форматиране предлага ред предимства, поне за мен - предварителен избор на шрифт в Word, подравняване на редовете, сричкопренасяне и др.. Ще си позволя да дам тук 3 варианта на една книга взета от сайта и форматирана в PDF с различен размер шрифт за различни предпочитания:

http://dox.bg/files/dw?a=5c2c97360a

Ще ми бъде интересно да чуя впечатленията ви...
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: PDF за Kindle

Мнение от Бам Бам »

Подценен е защото е изключително неудобен за книги. Хората четат чрез различни устройства с разнообразна големина на екрана и разделителната способност. Всеки си има любим шрифт, цвят, големина на буквите, разстояние между редовете и т.н. Комбинациите са безбройни и е добре човек сам да може да си ги избира, а не да разчита на нещо, определено от някой друг предварително.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Re: PDF за Kindle

Мнение от Endymion »

Всъщност на устройствата на които чета (Hanlin V3, телефон с Android и PC) мога да си настройвам всички тези неща по време на четене ако използвам fb2 или epub. Включително имам работещо сричкопренасяне.

Ако вместо това чета в pdf винаги ще ползвам един и същи шрифт и ще трябва да си правя различна версия на книгите за всяко устройство. А за такива неща, като превключване на отиентацията на екрана от портрет в пейзаж с преформатиране на книгата по време на четене просто не стават. Проблема ще е още по-голям ако в един момент започна да чета и на ново устройство с различен по размер екран. Тогава ще трябва да прегенерирам цялата си библиотека и за него или да се примирявам с неправилният размер на страницата.

Инсталирай си Cool Reader или FBReader и виж разликата :) За почти всяко устройство има версия на поне една от двете програми.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости