Нов облик на библиотеката — търси се дизайнер с визия

Библиотеката има нужда от помощта ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Нов облик на библиотеката — търси се дизайнер с визия

Мнение от petrovich »

Библиотеката си търси дизайнер, за да бъде разкрасена и да е в крак с мобилните устройства.
Всеки, който смята, че разбира от HTML5 и CSS3, е добре дошъл да пише в тази тема с предложения или да се свърже чрез формуляра за връзка с екипа.

Добавка от Борислав:

Основната цел на новия облик ще е да направи библиотеката достъпна за всякакъв вид устройства с най-различни екрани. От мобилни телефони до еднометрови монитори. Голяма роля за това ще играят медийните заявки в CSS. Ето малък пример за нагаждащ се (responsive) уеб дизайн.

Следващата цел е интерфейсът да стане по-сексапилен. Като влезеш в библиотеката, веднага да ти идва да оправиш една книга. ;-) Bootstrap-а на Туитър е пример за такъв интерфейс.

Добавка втора:

Няма да има нито заплащане, нито реклама, ако някой реши да помогне с новия облик. Просто една благодарност.
Гост

Re: Нов облик на библиотеката — търси се дизайнер с визия

Мнение от Гост »

Няма ли да е по добре да се пусне mobile.chitanka.info и там да си е с отделен интерфейс ? Да се нагласи един интерфейс за всичко няма да мине без компромиси от към скофтване :) :) :)
domino1
Мнения: 49
Регистрация: 27 юли 2019, 16:17

Re: Нов облик на библиотеката — търси се дизайнер с визия

Мнение от domino1 »

Да, и аз съм съгласен с Гост. Не че ви се бъркам, но сегашният вид на сайта ще липсва на много хора. Страхотен е! :)
Аватар
Еми
Мнения: 138
Регистрация: 26 януари 2012, 16:14
Местонахождение: София

Re: Нов облик на библиотеката — търси се дизайнер с визия

Мнение от Еми »

За мобилните устройства нямам мнение, но за компютрите - личното ми мнение е да не се променя. Освен че ми харесва, смятам, че човек свиква с времето и механично си търси където знае, че нещо е сложено. Разместването ще доведе до объркване. Това е като мениджърският трик в магазините да разместят стоките, с надеждата, че някой ще купи още нещо. Може при някои хора да действа, но мен ме изнервя, защото губя време да намеря това, което ми трябва. Така че, подкрепям мнението на писалите преди мен да не се променя.
Когато имаш желание - намираш начин. Когато нямаш желание - намираш оправдание.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости