ЕДНА ИЗПОВЕД

Тук можете да публикувате собствените си произведения, които желаете да бъдат прочетени и коментирани от аудиторията на библиотеката.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

ЕДНА ИЗПОВЕД

Мнение от vas1vas1 »

ЕДНА ИЗПОВЕД
Един разказ, една истинска и вечна любов и едно последно желание.



К е моята сродна душа. Запознах се с нея, когато бях дете, още невръстен и наивен вярвах във всичко, което тя ми разказваше. Израстнахме заедно в чудните светове, които тя създаваше за мен.

Случваше се да имаме своите тежки моменти, родителите ми често се опитваха да ме убедят, че моята най-добра приятелка е лъжкиня, че нищо от това, което ми разказва не е истина. Но аз отказвах да приема тяхното мнение, вярвах че те ми завиждат. Годините минаваха, а аз разтях бързо. Започнах да осъзнавам, че родителите ми са имали право, но въпреки това в мен оставаше съмнението, че моята най-добра приятелка би била способна да изгради толкова реалистични и в същото време нереални светове, хора и създания.
Истината е че никога не открих по-предан приятел от К, никога не намерих друг, който да е винаги до мен и винаги готов да ме разсее, разсмее, утеши; никога не срещнах по-търпелив учител, нито по-мъдър съветник.


С годините връзката между нас ставаше все по-устойчива и ние прогресирахме към откриването не само на нови светове, но и на нови знания, култури, учения и прочие. К порасна заедно с мен, макар да имахме различия, те изчезваха в мига, в който й давах да разбере, че това, което ми разказва не ми харесва.

Когато бях малък тя ми разказваше приказки за рицари, принцеси,чудовища и магьосници; разказваше ми басни за хитри лисици, лакоми мечета и палави зайчета. Когато пораснах ми откриваше светове изпълнени с нови, по-различни и задълбочени послания; послания, които отправяха повече от поуки, повече от съвети. Тези послания ме караха да питам себе си за нещатата от живота, за доброто и злото и не просто това, ами за морала и смисъла на живота. Посланията, които трябваше да чета между редовете, онези ненаписани и неизказани поучения и мъдрости, които трябва да откриеш сам, които трябва да оцениш без чужда помощ, ме надариха с несметно богатство.


К ми показа света, така както никога не бих могъл да го видя и опозная сам. Ако не беше тя, сега нямаше да бъда надарен с щастието да знам и да мога.

Моята най-добра приятелка е винаги с мен, тя често търпеливо ме чака на масата преди закуска, тя е и моя спътница, която винаги пътува с мен, тя е най-добрата ми опора в тежките моменти, тя е моят пътеводител в мрачните и безнадеждни нощи изпълнени с невиждани кръстопътища, тя е любовницата в чиито прегръдки заспивам всяка нощ, тя е моята сродна душа.


Години, години наред К не ме предаде, не ми изневери и не ме нагруби. Години, години наред К краси най-видните места в моя дом. Години, години наред К беше, е, и ще бъде моята любима, моята покровителка, моят Бог, моят водач, моят кумир!

На смъртният си одър аз си пожелавам, да бъда положен в земята, не с ухайни лилии, Библейски пласми и горчиви сълзи; погребете ме с моята Книга, изпратете ме с мъдри цитати, почетете ме с усмивки омайни, защото аз живях щастливо и щастието ми бе дарено от моята мила другарка, другарка с безброй имена. ©




ВСИЧКИ ПРАВА ЗАПАЗЕНИ!!! ©
ALL RIGHTS RESERVED!!!! ©

Leah SPASOVA



http://club-dream-world.blogspot.com/20 ... st_09.html
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости