Конвертиране на вестници ???

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
ivaylod
Мнения: 2
Регистрация: 23 октомври 2011, 17:23

Конвертиране на вестници ???

Мнение от ivaylod »

Здравейте,
Нов съм във форума, но се надявам да пиша на правилното място и да получа помощ от специалистите по конвертиране. Имам Киндъл 3 и искам да чета вестници на него, но не чрез браузъра, а офлайн.
Ще взема за пример в-к "Капитал". Желанието ми е да го конвертирам по някакъв начин, така че да остане само текста, без никакви картинки. След доста ровене в нета постигнах частичен успех. Чрез функцията на Callibre- Fetch news извлякох новините от секцията "вестникът" на сайта. След това в настройките при конвертирането: "Външен вид"- "Extra CSS"- добавям "img {display: none}" и така се премахват всички изображения.
Проблемът обаче е, че в сайта на Капитал текстът на дадена новина не е на една страница, а на 2 или 3, а Fetch news извлича съдържанието само от първата страница. Ето например тази статия http://www.capital.bg/biznes/tehnologii ... lna_mreja/

Опитвал съм да сваля пдф версията на вестника и да я конвертирам без изображенията, но се получава пълна каша- текстът се размества. Когато пък опитам с някой RSS четец, например Google Reader, да извлека съдържанието на някоя секция с новини, то Google reader ми доставя само началото на новините, а останалата част пак ще трябва да чета от сайта.
Та, някой може ли да ми даде някаква идея как да чета само текста на вестника, без да се налага да ползвам браузъра?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Конвертиране на вестници ???

Мнение от Борислав »

Всяка статия в „Капитал“ има олекотена версия, която уж е предназначена за печат. Ето я печатната версия на твоя пример.
ivaylod
Мнения: 2
Регистрация: 23 октомври 2011, 17:23

Re: Конвертиране на вестници ???

Мнение от ivaylod »

Благодаря за идеята, не се бях сетил за този вариант. Недостатък е обаче, че всяка статия ще трябва да я свалям ръчно и после да я конвертирам до моби или поне аз не се сещам как да го направя автоматично за целия вестник.
Deemбг

Re: Конвертиране на вестници ???

Мнение от Deemбг »

Ето го решението на проблема :http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... dle_e_tuk/
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости