Хенрик Сенкевич - трилогия

— Започнали сте да сканирате/редактирате и сте срещнали проблем, напр. липсват страници
— Търсите издание, за да го сканирате
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
mcmlxx
Мнения: 2
Регистрация: 07 декември 2009, 20:47

Хенрик Сенкевич - трилогия

Мнение от mcmlxx »

Здравейте!!!
Съвсем наскоро препрочетох "С огън и меч" и се сетих да потърся останалите части от трилогията тук. Но доста се изненадах, като видях, че ги няма. Не може ли да се обяви за сканиране и да бъде добавена тук тази великолепна трилогия на великия полски автор - "С огън и меч", "Потоп" и "Пан Володиовски"
С уважение
д-р Габровски
elemagan
Мнения: 9
Регистрация: 05 септември 2011, 21:25

Re: Хенрик Сенкевич - трилогия

Мнение от elemagan »

Здрасти.
"С огън и меч" е готова и предстои да бъде добавена, но и сега може да се изтегли от Ателието. Другите две части ги взех от градската библиотека и успях да сканирам около 100 страници от "Потоп". Голям проблем се оказа обаче, че библиотечните екземпляри са... шити с конци, при което страниците се доближават една до друга, (особено в средата на книгата) и не могат да се разтворят добре за хубав скан. Ако намеря книгите в някой антиквариат и ако имам време ще продължа работата по тях. И аз много обичам този автор и ще се радвам да видя тук цялата трилогия.
latinkadimitrova
Мнения: 13
Регистрация: 25 октомври 2011, 22:49

Re: Хенрик Сенкевич - трилогия

Мнение от latinkadimitrova »

Чела съм трилогията два пъти и особено Потоп ме очарова .В тези книги има почти всичко и хумор и герои и романтика а накрая и много тъга просто са невероятни :D Дано по скоро да бъдат качени и повече читатели се решат да ги прочетат !
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости