Сваляне на поредици

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Гост

Сваляне на поредици

Мнение от Гост »

Здравеите.

Предлагам да направите така че да има опция поредиците да се свалят на веднъж, така да се каже в "комплект", защото е малко пипкаво свалянето на по 4-5 книги от дадена поредица( освен ако не сваляш само една поредица де :lol: ). И също така много би било от полза да са номерирани самите книги във поредицата, защото като ги разархивирам става мазало-незнам коя след коя беше ( а предполагам и други са се сблъсквали с този проблем). Засега ги свалям после номерирам ( не знам защо но като ги номерирам при самото сваляне се прецакват :cry: ) та става една дълга та широка.

Е нов съм засега толкова :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Ре: Сваляне на поредици

Мнение от Борислав »

Гост написа:Предлагам да направите така че да има опция поредиците да се свалят на веднъж, така да се каже в "комплект", защото е малко пипкаво свалянето на по 4-5 книги от дадена поредица( освен ако не сваляш само една поредица де :lol: ). И също така много би било от полза да са номерирани самите книги във поредицата, защото като ги разархивирам става мазало-незнам коя след коя беше ( а предполагам и други са се сблъсквали с този проблем).
Номерацията е добра идея. Засега просто ще сложа номера пред заглавието на произведението, но няма да добавям и името на поредицата, защото ще стане доста дълго и претрупано.

В момента единствената възможност за сваляне в комплект става, като от падащото меню "Сваляне" се избере "И по много".

Тъй като е сравнително лесно, ще добавя по една връзка към всяка поредица, чрез която ще може да се свали цялата. При обемисти произведения обаче няма да работи, защото има ограничение от 4 МБ за компресирания файл.
Гост написа:Засега ги свалям после номерирам ( не знам защо но като ги номерирам при самото сваляне се прецакват :cry: ) та става една дълга та широка.
Как ги номерираш при самото сваляне?
Аватар
Parsifal
Мнения: 17
Регистрация: 14 декември 2006, 02:36

Мнение от Parsifal »

Ами при свалянето те пита каде да ги запише, е аз пробвах преди името да добавя и номер, но се поврежда записа: Пример; свалям книга, големината на зип архива е 405кб при записа преди името на зип архива/книгата слагам номер, качвам архива.. но не се е качил като зип а като текстови фаил като са се запазили кб, тоест пак си са 405кб.
Е както се подразбира не се качва цялата книга а само равно на зип архива колкичество кб... в което е проблема.

И благодаря за отговора :)
Гост

Мнение от Гост »

Parsifal написа:...при записа преди името на зип архива/книгата слагам номер, качвам архива.. но не се е качил като зип а като текстови фаил като са се запазили кб, тоест пак си са 405кб.
Е както се подразбира не се качва цялата книга а само равно на зип архива колкичество кб... в което е проблема.
Най-вероятно при преименуването си изтрил разширението на файла.
Напиши след името .zip и трябва да се оправи.
Аватар
Parsifal
Мнения: 17
Регистрация: 14 декември 2006, 02:36

Мнение от Parsifal »

Ами то си ми ги записва в .txt окончание но са зип архив.
Промених окончанието на зип, добавих номер и.... стана.


Благодаря... :) ;)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости