Amazon Kindle

Питайте, ако нещо в библиотеката е неясно.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Amazon Kindle

Мнение от hellhand »

Имам 1 въпрос.Нормално ли е батерията на Киндъл да пада без да се използва известно време?Все ми се струва че предният път като съм го изключил е била повече заредена.Сякаш си пада по-малко. Със Киндъл 4 съм.
kalina

Re: Amazon Kindle

Мнение от kalina »

Според мен ти индексира книгите непрекъснато, дори и като е изключен, и ако са ти повече - при мен са към 3000 - батерията пада страшно. Намерих си в интернет начин да си изключа индексирането, и сега батерията не мръдва.
vlado79
Мнения: 11
Регистрация: 06 август 2013, 18:31

Re: Amazon Kindle

Мнение от vlado79 »

Kindle PaperWbite ми е регистриран с друга поща..как да го ресетна за да го регистрирам с моя поща?
notman
Мнения: 215
Регистрация: 21 февруари 2012, 19:30

Re: Amazon Kindle

Мнение от notman »

vlado79 написа:Kindle PaperWbite ми е регистриран с друга поща..как да го ресетна за да го регистрирам с моя поща?

http://blogkindle.com/kindle-faq/#transfer
Slavi1974
Мнения: 2
Регистрация: 04 декември 2013, 17:50

Re: Amazon Kindle

Мнение от Slavi1974 »

Добре де неправилно се изразих. Искам да кажа, не може ли да стане малко по светъл екрана, или и то е твърд стандарт.
Благодаря още веднъж.
awfullydeep
Мнения: 42
Регистрация: 10 септември 2011, 15:53

Re: Amazon Kindle

Мнение от awfullydeep »

Не може. Такъв е.
Veso1913
Мнения: 9
Регистрация: 18 юни 2013, 01:12

Re: Amazon Kindle

Мнение от Veso1913 »

Здравейте фенове на книгите!Днес децата ми направиха страхотен подарък-Kindle DX Graphite.Проблема е че не мога да отварям книги на БГ език.Прочетох каквото успях да намеря по темата в нета и стигнах до извода че ми трябва някакъв кирилизатор,или софтуер с версия примерно 3.2.1.Понеже няма да мога да се справя сам с тези неща,някой може ли да ми каже кога се очаква да излезе официална версия на софтуер включващ кирилица за нашият модел.
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Amazon Kindle

Мнение от DrunkenDonkey »

Ха... киндъла винаги си е показвал кирилицата ок, не би трябвало да имаш проблем. Накратко сваляш от читанката fb2 файла, хвърляш го в калибрето, то го качва на киндъла и няма кирлица?
varnam
Мнения: 18
Регистрация: 09 април 2009, 02:04

Re: Amazon Kindle

Мнение от varnam »

Kindle DX, 9.7" E Ink Display, не поддържа кирилица. Из руските сайтове ще намерите подробни инструкции как да го джейлбрейк-нете, извинявам се за думата, така че да можете да четете книги на български език.
Вероятността да направят официален софтуер, според мен, клони към 0. Моделът е доста стар.
StraightEse
Мнения: 8
Регистрация: 15 април 2012, 10:42

Re: Amazon Kindle

Мнение от StraightEse »

Veso1913 написа:Здравейте фенове на книгите!Днес децата ми направиха страхотен подарък-Kindle DX Graphite.Проблема е че не мога да отварям книги на БГ език.Прочетох каквото успях да намеря по темата в нета и стигнах до извода че ми трябва някакъв кирилизатор,или софтуер с версия примерно 3.2.1.Понеже няма да мога да се справя сам с тези неща,някой може ли да ми каже кога се очаква да излезе официална версия на софтуер включващ кирилица за нашият модел.
По принцип киндълите четат кирилица, когато книгите са в *.mobi формат. Ако са друг, опитайте да ги промените с Calibre.
Veso1913
Мнения: 9
Регистрация: 18 юни 2013, 01:12

Re: Amazon Kindle

Мнение от Veso1913 »

StraightEse написа:
Veso1913 написа:Здравейте фенове на книгите!Днес децата ми направиха страхотен подарък-Kindle DX Graphite.Проблема е че не мога да отварям книги на БГ език.Прочетох каквото успях да намеря по темата в нета и стигнах до извода че ми трябва някакъв кирилизатор,или софтуер с версия примерно 3.2.1.Понеже няма да мога да се справя сам с тези неща,някой може ли да ми каже кога се очаква да излезе официална версия на софтуер включващ кирилица за нашият модел.
По принцип киндълите четат кирилица, когато книгите са в *.mobi формат. Ако са друг, опитайте да ги промените с Calibre.
Не ми се получава нищо.Пробвах и с моби,пробвах и с *.txt s UTF-8 и излизат само въпросителни.Опитах да сменя софта,но е за предпоследният модел,за моя няма нищо. :( Просто ужас.....
~HT

Re: Amazon Kindle

Мнение от ~HT »

Veso1913 написа:Не ми се получава нищо.Пробвах и с моби,пробвах и с *.txt s UTF-8 и излизат само въпросителни.Опитах да сменя софта,но е за предпоследният модел,за моя няма нищо. :( Просто ужас.....
Весо, обърнете внимание на следното мнение:
varnam написа:Kindle DX, 9.7" E Ink Display, не поддържа кирилица. Из руските сайтове ще намерите подробни инструкции как да го джейлбрейк-нете, извинявам се за думата, така че да можете да четете книги на български език.
Вероятността да направят официален софтуер, според мен, клони към 0. Моделът е доста стар.
Както потребителят по-горе изрично подчертава наложително е да минете по трудната процедура с четене и борба.
DX, за съжаление, поради това че беше много скъп и поради това непродаваем, бе напълно изоставен от Амазон много отдавна.

Разтърсете се из нета за информация и вярвам че успеете да го 'кирилизирате'.
Аз ползвам 'малък' киндъл от същото поколение, но при него подобни проблеми не съществуват, затова и няма как да ви помогна с личен опит.

Въоръжете се с търпение и опитайте пак
Успех!
НТ
ckitnik
Мнения: 43
Регистрация: 03 ноември 2008, 09:54

Re: Amazon Kindle

Мнение от ckitnik »

Вече го е направил, при това е уцелил темата и мястото там. Последните две мнения преди неговото.
„Добрият пътешественик няма твърди планове и не държи да пристигне на всяка цена.“ Лао Дзъ
Veso1913
Мнения: 9
Регистрация: 18 юни 2013, 01:12

Re: Amazon Kindle

Мнение от Veso1913 »

Благодаря на всички колеги отзовали се на молбата ми за помощ.За съжаление версиите които са пуснати работят до предпоследната версия на софтуера който има моят четец. :( Правих опити с последният наличен.но нищо не се получава накрая.Още веднъж благодаря за вниманието и да помоля,ако случайно някой попадне на решение да го постне.Щастлива нова година и весели празници на всички с любимата книга в ръка.
lyubi

Re: Amazon Kindle

Мнение от lyubi »

КА написа:Могат да се ползват книгите без проблем.Свали си тази програма http://calibre-ebook.com/download_windows тя ти конвертира книгата в подходящ формат, разпознава Kindle , извършва синхронизация между библиотеката на компютъра и в Kindle.Най-добре е според мен да се свалят книги във формат epub или fb2.
Тази програма безплатна ли е? Мога ли да си я ползвам без регистрация в сайта на Amazon?
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Amazon Kindle

Мнение от DrunkenDonkey »

Можеш да, напълно безплатна. Аз не си спомням дали изобщо съм си регистрирал киндлето, но така или иначе ползвам китайския ос - дуокан, та нямам много общо с киндъл
hellhand
Мнения: 22
Регистрация: 16 януари 2013, 13:19

Re: Amazon Kindle

Мнение от hellhand »

Може ли Киндъл да се зарежда с обикновен адаптер вместо с оригиналния на амазон?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Amazon Kindle

Мнение от Бам Бам »

Нямам Kindle, но доколкото знам се зарежда със стандартен Micro Usb кабел. Такива има по един долар в eBay с безплатна доставка до България. Ето един такъв кабел.
Читател

Re: Amazon Kindle

Мнение от Читател »

hellhand написа:Може ли Киндъл да се зарежда с обикновен адаптер вместо с оригиналния на амазон?
Аз си го зареждам с който ми попадне от адаптерите за мобилните телефони. Все пак Кинсъл е с Micro USB порт.
Гост

Re: Amazon Kindle

Мнение от Гост »

Здравейте всички!
имам Kindle 4 от около 3 месеца и си го експлоатирам доста подобаващо. миналата седмица, при четенето на поредната книга ми направи впечатление, че индикаторът за напредък в книгата не се сменя последователно (тоест 1, 2, 3, 4%...) а доста озадачаващо, примерно 2, 3, 4, 3, 4, 5, 4%...
освен това, при връщане една страница назад, не се зарежда предишната прочетена страница, а съвсем друга, в повечето случай следващата или по-следващата. за да се върна на текущата страница, трябва да върна две назад и една напред...
някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? ако да, моля, да ми подскаже как да се справя с него. :)
чисто информативно, установих проблема при четене на "как се става такъв, какъвто си" на Ницше (ако има значение).

предварително ви благодаря за отзивчивостта!
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

Гост написа:... имам Kindle 4 от около 3 месеца ...
Дай по-подробна информация. Версия на устройството, версия на софтуера, правил ли си му джейлбрейк, качвал ли си допълнителни неща, книгите, които четеш откъде са и в какъв формат са.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
гост

Re: Amazon Kindle

Мнение от гост »

става въпрос за точно този Kundle:
http://www.technopolis.bg/b2c/details/5 ... -4-Wi-Fi-6
пише - Version Kindle 4.1.1 (1813030025)
не съм му правил нищо, освен качване на книги. всички са във формат txt и са сваляни от тук и от booksbg.org
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

гост написа:... всички са във формат txt ...
Може да е недостатък на парсера за тхт. Опитай с MOBI формат. Изтегли някоя книга оттук: https://pechkov.chitanka.info/mobi (може и директно с четеца, ако имаш как да му пуснеш интернет) пробвай, и после кажи дали има разлика.
Последната промяна е направена от pechkov на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Авитохол_165
Мнения: 15
Регистрация: 08 декември 2013, 20:20

Re: Amazon Kindle

Мнение от Авитохол_165 »

Да, от txt формата е. С MOBI няма да го има този проблем.
blondy5

Re: Amazon Kindle

Мнение от blondy5 »

Здравейте, съжалявам предварително, ако този въпрос вече е задаван.
Купих си киндъл 4, но още не разбирам откъде да си регулирам големината на буквите. Ако може някой да помогне.
Благодаря предварително :wink:
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Amazon Kindle

Мнение от pechkov »

blondy5 написа:... Купих си киндъл 4, но още не разбирам откъде да си регулирам големината на буквите. ...
Според това, което намирам за този четец - натискаш "Menu", и там търсиш "Font size".
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
krassi_pln
Мнения: 4
Регистрация: 29 юли 2014, 13:44

Re: Amazon Kindle

Мнение от krassi_pln »

Здравйте!
Имам един проблем и се надявам някой да може да ми помогне.Ползвам Kindle и конвертирам с програмата calibre.Признавам си че не разбирам много от нея,но се справям с основното.Но имам проблем с конвертирането на книги,които са сканирани не сраница по страница а две наведнъж.При конвертиране двете страници се препокриват(два реда от едната страница, после два реда от другата) .Насъбрала съм вече бая книги в pdf формат,снимани по този начин а умирам да ги прочета.Ако някой може да ми обясни как да ги конвертирам че да сават за четене на Kindle ще съм безкрайно благодарна.
Мерси предварително!
DrunkenDonkey
Мнения: 161
Регистрация: 06 юни 2009, 22:32

Re: Amazon Kindle

Мнение от DrunkenDonkey »

Това няма ли да стане по-далаверка ако мине през Abby FineReader? Той трябва да ги оправи тея маскари и да изкара я док, я ртф, което калибре ще обърне правилно. Само като идея де...
krassi_pln
Мнения: 4
Регистрация: 29 юли 2014, 13:44

Re: Amazon Kindle

Мнение от krassi_pln »

Някой може ли да ми прати пълната версия на abbyy ?Нещо не мога да се оправя сама с кракването :(
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости