BOOKCROSSING

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Ники

BOOKCROSSING

Мнение от Ники »

Здравейте,

Имам предложение в сайта да се създаде нещо като bookcrossing - в отделна секция в основното меню, или по някакъв друг начин с цел размяна на книги като книжни тела. Аз лично имам поне 20 книги, които съм купила и прочела веднъж и които надали ще прочета отново. Не ми се иска да ги хвърлям, нито ми се разправя с изкупвачи на книги втора употреба. Същевременно ми се иска да чета още книги пак така еднократно, без да се задръствам с тях вкъщи. В някои западни книжарници има специална лавица за bookcrossing - влизаш и си вземаш с теб една книга от лавицата без да плащаш, като условието е да оставиш една книга на нейно място. Тъй като няма как да се направи физическа лавица, може да се обяви виртуална, в която всеки пуска списък на книгите,с които иска да се раздели, и по тях подават заявки хора, на които заглавията допадат, като предлагат своя книга в замяна. Ако всички са удовлетворени, уговарят място и час - и готово.

Знам, че във форума има възможност за пускане на теми от типа на "продавам/подарявам книги", но на практика много малко от читателите преглеждат или пишат във форумите. Ако има организирана такава виртуална лавица, както например има секция "Новодобавено", всеки ще я забележи и може да се сдобие с нещо (относително)ново. Не става въпрос даже лично за моя проблем, тъй като аз започнах да си раздавам книгите сред приятели, но може би си струва да се обмисли като идея, която да обхване голям брой хора.

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости