Фейсбук бутон

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
Марин Ивановски
Мнения: 25
Регистрация: 19 октомври 2010, 21:14

Фейсбук бутон

Мнение от Марин Ивановски »

Една идея, която ме озари наскоро, е да се добави фейсбук бутона "харесвам" към произведения и автори. Така ф-маниаците ще могат да се перчат един на друг колко книги са прочели, а сайта ще спечели по-голяма посещаемост. Подчертавам, че не съм наясно с програмната част от това начинание и не знам доколко е лесно да се добави такава функционалност.
За, против?
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Фейсбук бутон

Мнение от petrovich »

Аз лично съм против, тъй като прекалено много лична информация се споделя във Facebook. Отделно, че ще се загрози сайта с тези бутони.
Сайтът и без facebook има достатъчно голяма посещаемост…
Аватар
Марин Ивановски
Мнения: 25
Регистрация: 19 октомври 2010, 21:14

Re: Фейсбук бутон

Мнение от Марин Ивановски »

petrovich написа:Аз лично съм против, тъй като прекалено много лична информация се споделя във Facebook. Отделно, че ще се загрози сайта с тези бутони.
Сайтът и без facebook има достатъчно голяма посещаемост…
Всеки сам определя какво да споделя според мен. Повечето от редовните посетители на Читанка надали използват Фейсбук активно, така че тях няма да им е от полза, нито ще им пречи.
Относно загрозяването - за това съм съгласен. А за посещаемостта - "Колкото повече, толкова повече", както е казал Мечо Пух.
Гост

Re: Фейсбук бутон

Мнение от Гост »

Повече от 24 000 души са гласували в подкрепа на Читанката във Фейсбук - дори и една десета от тях да четат тук, пак има смисъл от подобен бутон, според мен.
Гост

Re: Фейсбук бутон

Мнение от Гост »

По принцип всеки може да копира даден линк в своя Фейсбук и да го коментира. Просто е като всеки друг Copy - Paste. Все пак ако се прецени, че има нужда от такова нещо не пречи да се сложи. Обаче доста хора недолюбват Фейсбук и този бутон би ги дразнил ако се появява навсякъде.
Аватар
Thimotty
Мнения: 22
Регистрация: 08 май 2009, 23:44

Re: Фейсбук бутон

Мнение от Thimotty »

Ужасна идея! Чувствата ми към фейсбука отдавна са надскочили простото "недолюбва".
Все пак не мога да отрека, че докато читанката беше офлайн единственото място от където следях събитията беше пак социална мрежа, а и рекламата от толкова популярно място си струва...... може би такова бутонче да има, но само в края на всяка книга?
XaMaB
Мнения: 2
Регистрация: 01 юли 2010, 19:48

Re: Фейсбук бутон

Мнение от XaMaB »

Освен всичко изброено до момента, сайтовете с фейсбуук интеграция в момента страдат от едни 20-30 секундно забавяне заради претоварване на сървърите на фейсбуук. Не съм сигурен дали с Like бутона, нещата седят по същият начин, но ако някой реши да разваля сайта да има и това в предвид
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости