Фантастични поредици - препоръки?

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Димитър

Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Димитър »

Здравейте, търся малко съдействие.
Изчел съм Избрана Световна Фантастика на Бард която става за четене и Тери Пратчет от Вузев.

Препоръчайте ми книга или поредица! Моля! :)
която да прилича:
СТЕН от Крис Бънч
Бараяр - от Луис Бюджолд
Войната на старците - Дж. Скалази
Кобра - Тимъти Зан
Пясъчни Войни - Чарлс Ингрид ...
Disc World - T. Pratchett

Само Бард ли издава качествени фантастики?! (Освен Пратчед де)

Моля за препоръки!
Аватар
ognianpeev
Мнения: 18
Регистрация: 06 март 2010, 22:27

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от ognianpeev »

Сега чета Робърт Дохърти. Пробвай.
Гост

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Гост »

Малазанска книга на мъртвите
stealth

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от stealth »

Инфодар също издават.
Лукяненко (патрулите са... хммм... фентъзи, но всичко останало е чиста фантастика).
Стругацки - или много ще ти харесат или пък не :)
Алистър Рейнолдс - космическа опера
Хамилтън - още космическа опера
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от drackon »

Комбинацията Алън Кол и Крис Бънч - ,,Кралят маг" и ,,Изгубено царство" - две трилогии...
Blaireau

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Blaireau »

За съжаление българскитие почитатели на фантастиката едва ли някога ще дочакат такива поредици като:
1. David Weber - Honor Harrington (няма нищо от автора)
2. Roger MacBride Allen - The Shattered Sphere (няма нищо от автора)
3. William Forstchen - Wing Commander (няма нищо от поредицата)
5. Michael Gear - Forbidden Borders (няма нищо от поредицата)
6. David Weber - Fifth Empire (няма нищо от автора)
7. Ray Aldridge - Emancipator (тук има само втората част)
и т.н.
Те по нищо не отстъпват на изброените а "Honor Harrington" по мнение на читателите превъзхожда
дори "Бараяр"
Препоръчвам на тези които знаят английски или руски да ги прочетат.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Mandor »

Незначителна корекция към горното: От поредицата „Emancipator“ е издадена и първата част.
VictorN

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от VictorN »

Има една поредица ( сега не мога да се сетя нито заглавието, нито автора, че книгите не са при мен ), която четях с невероятно удоволствие. Когато си взех първата книга, я изгълтах за нула време. Нищо, че беше обемиста. Страшно забавна, поне за мен. С такова задоволство четях пред това Тери Пратчет. След това с нетърпение чаках да излезе всяка част. Разказваше се за една космическа империя, която бавно, но сигурно се разраства и разширява владенията си. Дошли са от съседна галактика. Земята е поредната планета за завладяване, но това няма да стане сега или утре. Нашествениците си имат график на експанзията и това не позволява бързо изчерпване на ресурсите им. Проблемът става, когато при рутинен оглед на бъдещите владения, един доклат за Земята стига до не когото трябва. В доклада се казва, че местното население - ние - много бързо замърсяваме планетата и изчепваме ресурсите й и когато дойде моментът, планетата вече ще е безполезна и неизползваема. Настава паника в управленските структури. Или трябва да ни завладеят моментално, което ще им струва ужасно скъпо, или след сто години, когато графикът позволява, вече няма да има смисъл да го правят. И двете са нарушаване на Плана, а това е недопустимо. Накрая решават да изпратат агент, който да пробута технологии на примитивните земляни, които няма да позволят разсипването на планетата - докато дойде моментът за нашествие. Но някои от тях имат съвсем различни планове за Земята. Мисията е поверена на най-некадърния и шизофреницен офицер Солтан Грис и на бойният инжинер от флота Джетеро Хелър, който трябва да свърши черната работа. Хелър иска да успее и да се върне при гаджето си, Грис трябва да го спре и да не позволи властта да узнае, какво всъщност става на Земята.
Поредицата е от десет книги. Ако не се лъжа всичко се казваше "Мисия Земя". Ако някой се сети за какво става въпрос да напише.
VictorN

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от VictorN »

VictorN написа:...
Намерих си някои правописни грешки. Извинявам се! :oops:
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Mandor »

VictorN написа:Поредицата е от десет книги. Ако не се лъжа всичко се казваше "Мисия Земя". Ако някой се сети за какво става въпрос да напише.
Да, поредицата се казва „Мисия Земя“, а какъв е въпросът?
vens
Мнения: 5
Регистрация: 19 август 2007, 15:29
Връзка:

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от vens »

Въпросът е искате ли и другите книги от поредицата "Мисия Земя" да бъдат сканирани. Ако искате, пишете ми с желание да бъдете редактори.
KaiZen
Мнения: 4
Регистрация: 02 юни 2011, 10:08

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от KaiZen »

Е как да не искаме?
Култова е поредицата.
Опитвам се на Kindle-a да си кача всичко, което съм чел и ми е харесало.
Един вид частна електронна библиотека. Има ли начин да си сваля някакси всичко от Фентъзито и Фантастиката и после да сортирам?
Dreamer
Мнения: 37
Регистрация: 27 ноември 2010, 23:46

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Dreamer »

KaiZen написа:Е как да не искаме?
Култова е поредицата.
Опитвам се на Kindle-a да си кача всичко, което съм чел и ми е харесало.
Един вид частна електронна библиотека. Има ли начин да си сваля някакси всичко от Фентъзито и Фантастиката и после да сортирам?

Пахането в Kindle на много книги доста го забавя. По-добре импортирай читанката в calibre (или друга подобна програма) и качвай на kindle само това, което четеш.
В calibre лесно се търси и сортира (а и се конвертира към mobi формата)
neloin
Мнения: 5
Регистрация: 15 април 2010, 14:41

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от neloin »

По добре коол райдър по добрата програма.
Сивия

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Сивия »

vens написа:Въпросът е искате ли и другите книги от поредицата "Мисия Земя" да бъдат сканирани. Ако искате, пишете ми с желание да бъдете редактори.
Доста тъповата поредица (според мен). Единия през цялото време се вайка за глупости, другият е някакъв дразнещ супермен... още на 3-тата, 4-тата част ми писна от нея, но понеже бях започнал, си купих цялата поредица. Тези са единствените книги от фантастичната ми колекция, които не съм прочел повече от веднъж и нямам никакво намерение.

Пълен боклук! По-късно разбрах, че авторът L.Ronn Hubbard е създателя на "религията" scientology...

Сега 2-годишната ми дъщеря използва тези книги за да ги подлага под разни неща, докато си играе (Единствените ми книги, с които й е позволено да си играе).

Това, разбира се, е мое лично мнение, но при толкова друга стойностна фантастика за четене (и препрочитане), препоръчвам да не се захващате с тая боза "Мисия Земя", която, освен, че е блудкава, е и дълга до втръсване.
Кирил Иванов
Мнения: 35
Регистрация: 30 април 2012, 06:43

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Кирил Иванов »

Аз препоръчвам поредицата "Бойно поле Земя". Знам, че звучи като "Мисия Земя" и е от същия автор, но е със съвсем друг сюжет и герои, а и освен това е дълга само три книги.
А и всички три книги са качени в библиотеката и разбира се, е чиста фантастика и според мен добре написана.
Пробвай да я прочетеш!
Един вечен мечтател запленен от приказните светове.
latinkadimitrova
Мнения: 13
Регистрация: 25 октомври 2011, 22:49

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от latinkadimitrova »

,,бойно поле земя,, наистина си струва ,чела съм я два пъти.
кристина

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от кристина »

Здравейте, търся си някаква книжка подобна на патрулите на Сергей Лукяненко. Прочетох и Метро 2033 на Дмитрий Глуховски и с нетърпение чакам Метро 2034. Ако някой може да ми препоръча нещо подобно ще съм много благодарна :)
Гост

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Гост »

Пробвай "Донеси ми главата на принца" на Роджър Зелазни, не е точно като патрулите,но също става въпрос за войната между доброто и злото."Господарят демон" също е много добра.
Blaireau
Мнения: 4
Регистрация: 09 март 2011, 18:23

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Blaireau »

кристина написа:Здравейте, търся си някаква книжка подобна на патрулите на Сергей Лукяненко. Прочетох и Метро 2033 на Дмитрий Глуховски и с нетърпение чакам Метро 2034. Ако някой може да ми препоръча нещо подобно ще съм много благодарна :)
Ярослав Коваль
1. Магия спецназначения
2. Магия чрезвычайных ситуаций
3. Магия госбезопасности
4. Магия возможных действий
givanov76
Мнения: 4
Регистрация: 14 ноември 2012, 21:11

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от givanov76 »

hikuk
Мнения: 43
Регистрация: 07 август 2010, 22:14

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от hikuk »

Blaireau написа:
кристина написа:Здравейте, търся си някаква книжка подобна на патрулите на Сергей Лукяненко. Прочетох и Метро 2033 на Дмитрий Глуховски и с нетърпение чакам Метро 2034. Ако някой може да ми препоръча нещо подобно ще съм много благодарна :)
Ярослав Коваль
1. Магия спецназначения
2. Магия чрезвычайных ситуаций
3. Магия госбезопасности
4. Магия возможных действий
Сега ако кажеш, че ги има и на английски цена няма да имаш.
Blaireau
Мнения: 4
Регистрация: 09 март 2011, 18:23

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Blaireau »

Книгите са издадени 2008-2009 г. и едва ли скоро ще има английски превод.
И въобще руските автори на фантастика и фентъзи и особено на тези от новото поколение са слабо представени на българските читатели, въпреки че, като се замисля и доста западни автори никога не са превеждани на български.
felipe
Мнения: 11
Регистрация: 06 юли 2011, 19:10

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от felipe »

givanov76 написа:Вижте и това
http://workroom.chitanka.info/todo/6621 ... a_4ast.rtf
Браво...хареса ми, въпреки че е далеч от стила на Стругацки ми е много приятно да почета нещо ново по темата.
Кога ще обработиш и другите части?
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от drackon »

latinkadimitrova написа:,,бойно поле земя,, наистина си струва ,чела съм я два пъти.
Винаги я препрочитам с удоволствие!!! И не знам колко пъти... :oops: :D
givanov76
Мнения: 4
Регистрация: 14 ноември 2012, 21:11

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от givanov76 »

felipe написа:
givanov76 написа:Вижте и това
http://workroom.chitanka.info/todo/6621 ... a_4ast.rtf
Браво...хареса ми, въпреки че е далеч от стила на Стругацки ми е много приятно да почета нещо ново по темата.
Кога ще обработиш и другите части?
Благодаря за оценката!
Не ги обработвам, превеждам ги. Но се оказа, че е доста трудно - стилът на автора е далеч от литературния руски език, има много специфична терминология, свързана с явленията и съществата от Зоната. Речта на главните герои много често е жаргонна, има доста диалектни думи, както и ... украински. Много са важни прякорите на действащите лица, но не всички звучат приемливо на български, а някои направо не могат да бъдат преведени - налага се да бъдат измислени отново.
Надявам се, че тук ще намеря малко помощ ( поне под формата на съвети и мнения), за това пуснах две-три теми във Форума.
В момента съм готов с още 3-4 глави от втората част, което напрактика е половината книга.
Blaireau
Мнения: 4
Регистрация: 09 март 2011, 18:23

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Blaireau »

givanov76 написа: Надявам се, че тук ще намеря малко помощ ( поне под формата на съвети и мнения), за това пуснах две-три теми във Форума.
Виж това: http://notabenoid.com/.
Мисля, че трябва да направим нещо подобно за любителски превод.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Фантастични поредици - препоръки?

Мнение от Mandor »

Blaireau написа:Виж това: http://notabenoid.com/.
Мисля, че трябва да направим нещо подобно за любителски превод.
И защо да се прави нещо подобно, като просто можеш да го използваш? Няма ограничения за регистрацията и езиците.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости