ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Ако нещо по страниците (съдържание, оформление) не е наред...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
КОЛИЯР

ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от КОЛИЯР »

В НЯКОИ СЛУЧАИ ЗАБЕЛЯЗВАМ, ЧЕ КОГАТО В СПИСЪЦИТЕ СЪС ЗАГЛАВИЯ ИЛИ ИМЕНА НА АВТОРИ ИМА ДАДЕНО ЗАГЛАВИЕ ИЛИ АВТОР, ПРИ ОПИТ ДА БЪДАТ ОТВОРЕНИ ИЗЛИЗА СЪОБЩЕНИЕ, ЧЕ ГИ НЯМА ВЪВ СЪОТВЕТНИЯ СПИСЪК
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от SecondShoe »

В българския език изреченията започват с голяма буква и продължават с малки. Повече за употребата на главни и малки букви можеш да научиш там: http://peshev.net/blog/upotreba-na-glavni-bukvi/ .
Гост

Re: ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от Гост »

Многоуважаеми приятелю,
Това ви мнение-отговор не дава никакво обяснение на поставения въпрос. В случая не се касае за граматически правила, а за софтуерни настройки.
По-конкретно: 1. В списъците намирам например автор Бойко Бетов. Искам да изтегля произведенията му. Кликвам с мишката на неговото име. Отваря се нов прозорец и вместо да се покажат заглавията на всичките му произведения, които ги има а предишната страница, се появява само първото му произведение "Ла". Същото се получава и при първата страница на автори, на която са подредени неговите произведения. На което и негово заглавие да кликна не на заглавието, а на името на автора, пак на следващата страница се показва само посоченото по-горе произведение ("Ла").
2. На други места в списъците със заглавия и автори се получава друго: В споменатия по-горе Бойко Бетов заедно с неговото име е и Светлана Фидосиева. Като кликна на нейното име, на следващата страница излиза съобщение "Няма намерени автори.
Същото съобщение излиза и при други автори или произведения, които не са намерени.
С уважение: К.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Заглавия и автори

Мнение от Борислав »

Гост написа:Това ви мнение-отговор не дава никакво обяснение на поставения въпрос. В случая не се касае за граматически правила, а за софтуерни настройки.
Мнението на SecondShoe е тъкмо на място. Аз не чета съобщения само с главни букви или пък с латиница, затова отговор не би получило. Всъщност, дори исках да го изтрия, но SecondShoe ме изпревари с отговора си.

Бойко Бетов и Светлана Фидосиева поискаха да сваля двете им стихосбирки, остана само „Ла“.
КОЛИЯР

Re: ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от КОЛИЯР »

дА СЧИТАМ ЛИ ПРИ ГОРЕПОСОЧЕНИТЕ ОБСТОЯТЕЛСТВА (ЖЕЛАНИЕТО НА ОПРЕДЕЛЕНИ АВТОРИ ДА ИМ СЕ СВАЛЯТ ПРОИЗВЕДЕНИЯТА ОТ "ЧИТАНКАТА"), ЧЕ ПРИ СПОМЕНАВАНИТЕ ОТ МЕН СЪОБЩЕНИЯ ЗА НЕНАМИРАНЕ НА АВТОР ИЛИ ПРОИЗВЕДЕНИЕ, КОИТО СА НАЛИЧНИ В СПИСЪЦИТЕ СЪС ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ, ЧЕ ТЕ СА ИМАЛИ ЖЕЛАНИЕТО ДА ИМ СЕ СВАЛЯТ ОПРЕДЕЛЕНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ ОТ САЙТА.
К.
Светлана Фидосиева

Re: ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от Светлана Фидосиева »

нека отговоря на въпроса на "гост" лично, за да се избегнат недоразумения

Бойко Бетов е автор на стихосбирката "Ла", която все още е на страниците на читанката.

До "споменатия по горе Бойко Бетов" излиза името ми- т.с. Светлана Фидосиева, тъй като в сайта бяха публикувани две наши съавторски книги- "Симетрии"- поезия и "Стълба към небето"- проза, които бяха свалени по наше желание и независещи от Борислав причини. Стиховете в стихосбирката ни са писани от ДВАМА АВТОРИ, като понякога е използвано негово заглавие, друг път мое, но там също съществува произведение със заглавие "Ла".Така, че моля за извинение тези, на които не им е приятно да срещат името ми до това на " споменатия по горе Бойко Бетов", но сме съавтори. А информаця за мен не излиза, защото общите ни книги, както вече подчертах, свалихме с взаимно решение.
Надявам се, че стана ясно.
Светлана Фидосиева

Re: ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от Светлана Фидосиева »

Коригирам се бързо- свалихме само "Стълба към небето". "Симетрии" е все още в читанката като съавторско произведение.
КОЛИЯР

Re: ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от КОЛИЯР »

МНОГОУВАЖАЕМА ФИДОСИЕВА,
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГОВОРА НА ПОСТАВЕНИЯ ОТ МЕН ВЪПРОС. В СЛУЧАЯ НЯМАМ ЗАБЕЛЕЖКИ КЪМ ВАС.
НАКРАТКО: ПРИ ТАКИВА СИТУАЦИИ СЕ ОБРЪЩАМ КЪМ АДМИНИСТРАТОРИТЕ НА САЙТА (БОРИСЛАВ И ДР.):
РАЗУМНО Е ПО КАКВАТО И ПРИЧИНА ПРОИЗВЕДЕНИЕ НА ДАДЕН АВТОР Е ИЗТРИТО ОТ АРХИВА НА "ЧИТАНКАТА" И НЕ Е ПУСНАТО ЗА ИЗТЕГЛЯНЕ, ДА БЪДЕ ИЗТРИВАНО ОТ СТРАНИЦИТЕ СЪС СПИСЪЦИТЕ ЗА ИЗТЕГЛЯНЕ, ЗА ДА НЕ СЕ ПОЛУЧАВАТ ЗАНАПРЕД ТАКИВА НЕДОРАЗУМЕНИЯ.
МОГА ДА ЗАДАМ И ДРУГ ВЪПРОС, КОЙТО СЪЩО Е ОСНОВАТЕЛЕН:
ЗАЩО Е НУЖНО ДА СЕ ВЛАГА ТОЛКОВА НЕНУЖЕН ТРУД ЗА РАЗБИВАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ НА ОТДЕЛНИ ФАЙЛОВЕ (ТАКИВА, В КОИТО ИМА РАЗКАЗИ И ПОЕЗИЯ), А НЕ ОСТАНАТ ЦЕЛИТЕ ПРОИВЕДЕНИЯ. ПО ТОЗИ НАЧИН ЩЕ СЕ ОТДЕЛЯ ВРЕМЕ И СИЛИ ЗА ДРУГА ПОЛЕЗНА РАБОТА.
С УВАЖЕНИЕ: КОЛИЯР
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Re: ЗАГЛАВИЯ И АВТОРИ

Мнение от GeOrg »

Защото разликата в обема работа, която трябва да се извърши е минимална. Освен това, Борислав администрира и решава как да се представят в сайта, все пак това е негов проект.
Може и така да е, ...!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: един гост