Книги без сканирани корици

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Книги без сканирани корици

Мнение от SecondShoe »

В момента има много книги без картинки на кориците. Корицата е много важен елемент от една книга и без нея цялостното произведение е някак си осакатено. Предлагам вместо празно място, на мястото където трябва да е корицата да има универсално изображение, което да указва, че в библиотеката липсва корица за конкретната книга и да се приканват читателите да намерят такава, и да я изпратят. Върху самото универсално изображение може да се цъка и да се отваря форма за изпращане на корицата. Ако това е сложно, може да има само текстова връзка под универсалното изображение, която води към формата за изпращане на корица.

Ето едно набързо скалъпено универсално изображение, което би могло да се използва. То може лесно да се промени, в зависимост от търсения краен резултат.

Изображение
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Подкрепям идеята! Особено ако се намери човек, който сканира корици за електронни книжарници. Но и да не се намери такъв човек може малко по малко да се попълнят липсващите корици.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Всички си имаме у нас библиотека. Работа за пет минути е като видиш, че корицата липсва, а ти разполагаш с книгата, да направиш един бърз скан и да го пратиш в библиотеката. Това е дейност, за която биха могли да помогнат много хора.
Гост

Мнение от Гост »

това с универсалната картинка ми харесва, само с едно допълнение, като се сваля книгата, също и във фб2 да не се добавя и то
Гост

Мнение от Гост »

друго което се подсетих

не е много практично за разкази, стихотворения и т.п.
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

Ами то корици имат само книжните издания, ако не е публикувано на харитя каква корица?

Добре де и да не е публикувано може да се направи някаква корица която да представя графично разказа, стихотворението и прочие.
danbi
Мнения: 45
Регистрация: 17 юни 2010, 17:57
Местонахождение: Варна

Мнение от danbi »

Уместно е, за произведения които си нямат книжно тяло да се консултира автора. Той може би има идеи по въпроса, а и предпочитания.

Трудно е, когато автора е недостъпен.

Което ме зачуди.. каква ли е била корицата на Илиадата?

Ами правата на художника? :)
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Мнение от gogo_mir »

Наистина, би било хубаво да има и изображения с кориците на качените книги.
Но ми направи лошо впечатление едно недоразумение (не знам чия е вината), имам предвид корицата на "Добре охранявани мъже" от Робер Мерл. Нищо общо със съдържанието на произведението.
Endymion
Мнения: 101
Регистрация: 05 септември 2008, 12:39

Мнение от Endymion »

То да беше само на тази книга така... Много често издателите слагат корица която според тях ще продава книгата, а не такава която има връзка със съдържанието.
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

В интерес на истината, корицата е първото нещо, което привлича погледа когато се мотаеш из книжарницата.
mvp
Мнения: 7
Регистрация: 29 юни 2010, 17:34
Местонахождение: Варна

Мнение от mvp »

В интерес на истината - автора е първото нещо, което ме привлича като видя една книга в книжарница :)
Аватар
mengo
Мнения: 5
Регистрация: 25 февруари 2011, 00:16

Re: Книги без сканирани корици

Мнение от mengo »

в интерес на истината ако четеш от рийдър се показват рафтове с корици и е грозно , ако на твойте си подбрани книги им липсват кориците
може ли някой да ми отговори, моля
http://forum.chitanka.info/chitanka2-bu ... 55b#p10057
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости