търся разказ.....и автора ако е възможно...

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
jordanov66
Мнения: 4
Регистрация: 24 май 2010, 11:05
Местонахождение: Варна

търся разказ.....и автора ако е възможно...

Мнение от jordanov66 »

преди доста години (80-те) в списание"Наука и техника за младежта"прочетох един разказ,който ме впечатли много.Разказваше се за някаква планета,където хората са животни за яздене от местните...а малка група хора са избягали в планината и живеят там,криейки се,като всеки един от "племето" трябва да знае една песничка,която се е предавала от поколение на поколение....с цел ако някой от "племето" някога успее да влезе в "кулата",намираща се при местното население да я изпее(вътре в кулата)и да следва указанията на текста на песента(всъщност става ясно,че кулата е земен космически кораб,пленен от местните,а песента е указание за стартиране на кораба...и съответно завръщане на Земята....)дали несе казваше"Коприната и песента:...сигурно греша,а автора не зная...Благодаря предварително! :D
gogo_mir

"...търся разказ.....и автора ако е възможно..."

Мнение от gogo_mir »

"Коприната и песента" а автор е Чарлз Фонтаней, превода в списанието е на Албена Арнаудова.
jordanov66
Мнения: 4
Регистрация: 24 май 2010, 11:05
Местонахождение: Варна

Мнение от jordanov66 »

Много Благодаря!Супер!!! :D Весел ден на всички!
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Мнение от gogo_mir »

Ако се интересувате, разказа е сканиран и се подготвя за качване в Библиотеката.
jordanov66
Мнения: 4
Регистрация: 24 май 2010, 11:05
Местонахождение: Варна

Мнение от jordanov66 »

:D :D :D Приятелю.много благодаря!Вчера се скъсах от търсене...и нищо!Още веднъж-благодаря!
jordanov66
Мнения: 4
Регистрация: 24 май 2010, 11:05
Местонахождение: Варна

Мнение от jordanov66 »

Супер :lol:Даже вече го препрочетох няколко пъти....Толкова много години се сещах за разказа и ми ставаше криво,защото не вярвах ,че някога ще имам възможността да го намеря....Още веднъж благодаря за "малката"радост,която ми достави...
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Мнение от gogo_mir »

Моля. Пак заповядайте.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости