Опция за сваляне

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Опция за сваляне

Мнение от mIRCata »

Ами след като се появи възможността за сваляне и във FB2 формат(да се оплача само, че това дойде 1 ден след като си свалих и подредих в програмата за четене 130 книги, а при импортиране от FB2 тя прави повечето неща сама :) ),та няма ли да е добре да има настройка в профила кой е желания формат за сваляне по подразбиране.
Сега примерно аз ще си сваля поредиците наново, защото така ще изчезнат следите от FBS форматирането в обикновените текстове, а и мисля че с възможностите на FB2 книгите се доближават повече към хартиеният си оригинал.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Опцията е налице в потребителските настройки.

И нещо много важно. Текстовете ще изглеждат още по-добре, ако ковачите в работилницата се опитват да отстранят всички грешки, останали след сканирането и разпознаването. Иначе, както и да ги гиздиш, лайната си остават лайна.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Супер. Това беше бързо. Тъкмо гледах, че изведнъж ми изчезна маркирането в радио бутона и си викам, чакай да видя какво става и то било готово.
Обаче не обърнах внимание дали в профила беше сложено по подразбиране на едното от двете. Ако е било сложено на една от двете опции, значи нещо не ги хваща сложената по подразбиране, докато не се мине през профила.
Обаче, ако е нямало подразбираща се стойност, не е ли по-добре да седи на FBS по подразбиране, за да може да работи както е било досега за потребителите.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

mIRCata написа:Обаче, ако е нямало подразбираща се стойност, не е ли по-добре да седи на FBS по подразбиране, за да може да работи както е било досега за потребителите.
Временно явление е. До половин час трябва да е наред при всички. Просто в сесията е запазен стар обект, в който липсва опцията за формата.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Защо е необходимо от двете предоставени опции за групово сваляне едната да е "SFB"? Този формат нали е служебно създаден, с цел улесняване форматирането на текстове в други формати предоставяни за онлайн четене и сваляне от библиотеката - FB2, HTML и т.н? SFB касае единствено ковачите в работилницата. В крайна сметка SFB е необходим само когато някой се захване отново с редакцията на текста и в следствие ще изпраща новоредактирано копие за подмяна на старото. Съществуването на този формат за сваляне има смисъл единствено при едно произведение, а не на цяла група. Просто другите от тази група може да не се нуждаят от допълнителна редакция.
На базата на тези разсъждения предлагам формат чист TXT или някой друг масово ползван да заеме неговото място, а FSB да има възможност да се сваля само за конкретен текст.
Може и така да е, ...!
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Ми то май до момента всичко, което се сваляше беше с FBS "таговете". Поне книгите, които си бях свалил преди да се появи опцията FB2 са имали следа от това форматиране, а не са били чист текст.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости