Шарлот Бронте

Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Nadenceto22
Мнения: 7
Регистрация: 27 юни 2009, 16:43

Шарлот Бронте

Мнение от Nadenceto22 »

Гледам, раздела е празен...
Та, реших да създам една тема, за един от любимите ми автори - Шарлот Бронте.
Какво мислите за нея и творчеството й?
"Джейн Еър" и "Вийет" са двете й книги, които са ми направили най-силно впечатление. "Джейн Еър" веднага ми влезе под кожата и я прочетох за два дни. Има някакъв специфичен начин, по който Шарлот създава връзка между читателя и произведението й, който не мога да си обясня, просто така го чувствам. "Вийет" четох малко по-бавно и по-задълбочено, от една страна. Боже, какъв край има тази книга! Никога не съм очаквала, докато четох че ще свърши по такъв начин! :)
kjhgfd
Мнения: 3
Регистрация: 03 ноември 2009, 16:07

Шарлот Бронте

Мнение от kjhgfd »

Мога само да кажа,че "Джейн Еър" е една от любимите ми книги, които с удоволствие препрочитам понякога."Вийет" не съм я чела,но като ми остане малко време и това ще направя.А за "Джейн Еър"....пожелавам на всеки такава любов, каквато е между Джейн и мистър Рочестър!
Кремена

Re: Шарлот Бронте

Мнение от Кремена »

И за мен Джейн Еър е една от най-добрите книги,написани някога.Аз като цяло съм огромен фен на Шарлот Бронте и имам вси4ко,което е писала.Но със сигурност Джейн Еър ми е любимата книга :)
Аватар
Maq10
Мнения: 25
Регистрация: 17 август 2015, 13:31
Местонахождение: Ruse

Re: Шарлот Бронте

Мнение от Maq10 »

Обожавам Шарлот и Емили, за мен техните книги за класика, невероятни са, препоръчвам на всеки.
Аватар
german_tiger
Мнения: 7
Регистрация: 19 ноември 2015, 04:08
Местонахождение: Varna
Връзка:

Re: Шарлот Бронте

Мнение от german_tiger »

Тази тема и потребител Мая бяха причината да се регистрирам в сайта - благодаря (на платформата, на създалия и писали в дискусията също).
Krassie
Мнения: 2
Регистрация: 14 февруари 2016, 18:29

Re: Шарлот Бронте

Мнение от Krassie »

Определено "Джейн Еър" е роман, който те грабва от първата страница ... започнах го с голяма доза скептицизъм заради обема му, но сега е един от любимите ми, да не кажа №1 в класацията ми. "Шърли" малко ми се опъва, всичко друго от сестрите Бронте съм изчел и мога да кажа, че си струват!
geagleiam
Мнения: 3
Регистрация: 24 октомври 2017, 15:10

Re: Шарлот Бронте

Мнение от geagleiam »

Тя е най-великолепния разказвач измежду стотината автори, които съм чел. Много ми допадат картинния израз и изискания стил, както и живо представените характери. Жалко, че краткият й живот не е позволил да остави повече произведения за поколенията.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости