Усмивка

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Усмивка

Мнение от Alegria »

Малкото момиченце плахо се усмихна на натъжения непознат. Тази усмивка стана причина непознатият да се почувства по-добре. Сети се, че не бе благодарил за получената от един приятел помощ. Написа кратко писъмце и му го изпрати. Приятелят му толкова се зарадва, че даде невероятно висок бакшиш на сервитьорката в ресторанта, където обядваше всеки ден. Момичето получаваше такъв бакшиш за първи път, и вечерта, на път за вкъщи пусна част от парите в шапката на бедния човек, който беше заспал на ъгъла. Човекът, който не беше хапвал от няколко дни, си купи топла храна. След като се нахрани, той тръгна със свирукане към стаичката си в мазето на жилищната сграда, където живееше. Беше толкова щастлив, че по пътя прибра малкото кутре, което трепереше в нощния студ. В топлата стая кученцето се съвзе, и цяла нощ подскача от радост. След полунощ в сградата избухна пожар. Кучето, което помириса дима, събуди първо бедния мъж, а после и хората, които живееха в сградата. Всички успяха да спасят себе си и семействата си.

Всичко това беше следствие от една мъничка усмивка.


Хубав ден на всички :wink:
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Такъв род текстове много ми харесват. Карат те да се замислиш. Alegria давай още. :wink:
ШОКОЛАД
Мнения: 3
Регистрация: 08 юли 2010, 23:04
Местонахождение: София

Мнение от ШОКОЛАД »

:D
Това е и моята философия! ПРЕДАЙ НАТАТЪК! ...усмивка!

Здравейте!
ГРАВИТАЦИЯТА Е ПРОСТО НАВИК...СВИКВАЙТЕ ДА ОТВИКВАТЕ!!!
Аватар
Thimotty
Мнения: 22
Регистрация: 08 май 2009, 23:44

Мнение от Thimotty »

Усмихни се! Утре може да е по-лошо!
муахахаха
stefanidis

Мнение от stefanidis »

и само като си помислиш ,че усмивката е без пари!!!защо ли не се усмихваме по-често?
Аватар
vegetosayajin
Мнения: 31
Регистрация: 05 септември 2009, 11:19
Местонахождение: Пловдив
Връзка:

Re: Усмивка

Мнение от vegetosayajin »

Благодаря за усмивката.
Почукай по небето - вслушай се в звука!
Ники

Re: Усмивка

Мнение от Ники »

Прекрасно е! Почти същото (но в стихотворна форма) ми беше попадало в книгата "Пилешка супа за душата на тийнейджъра." Забравила съм го, понеже е доста дълго, но си спомням, че започваше така: "Тя се усмихна на минувач печален..." и завършваше с "в сградата живеело едно момченце/което след години станало президент./ И всичко това заради една усмивка,/ която не струвала даже и цент." Ако сте любители на подобни вдъхновяващи (без да са високопарни) текстове, горещо ви препоръчвам тийнейджърската пилешка супа.
derWolf
Мнения: 1
Регистрация: 22 декември 2011, 18:52

Re: Усмивка

Мнение от derWolf »

Усмивките правят чудеса! :)
devilx
Мнения: 1
Регистрация: 02 юли 2012, 23:07

Re: Усмивка

Мнение от devilx »

ами да , не напразно са казали усмихвай се по-често, незнаеш кой ще се влюби в нея.. текса и на мен ми хареса много..
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости