Пукнатата стомна

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Пукнатата стомна

Мнение от Alegria »

Живял някога в Китай един човек, който всеки ден носел вода в дома си с две стомни от близкия поток. Едната от стомните имала малка пукнатина. Другата била идеално оформена и без никакви дефекти.
Идеалната стомна всеки път пренасяла напълнената в нея вода, без да разлее нито капчица по пътя. Но пукнатата стомна, заради дефекта, който имала, пристигала у дома наполовина празна.
Годините минавали. Всеки път китаецът пълнел две стомни с вода, но се прибирал в къщи със стомна и половина. Идеалната стомна много се гордеела, че пренася водата, без да разлее нито една капчица. А дефектната стомна се срамувала, тъжно й било, защото всеки път пристигала у дома наполовина празна.
Един ден край потока, дефектната стомна решила, че не изпълнява поверената й роля както трябва и казала на китаеца:
— Много се срамувам от дефекта си. Заради тази пукнатина водата, която пълниш в мен, капе на земята, докато се прибереш.
Човекът отговорил:
— Не видя ли? Твоята страна на пътя, по който те нося, е осеян с цветя. А на страната на идеалната стомна няма нито едно цветенце. От самото начало знаех за дефекта ти. Затова, на твоята страна на пътя посях семенца на цветя. А ти всеки ден ги поливаше, докато аз носех вода с теб към дома. В продължение на години аз събирах тези прекрасни цветя и украсявах масата си с тях. Ако ти нямаше този дефект, ако беше идеална, аз никога нямаше да имам такава красота в дома си.


Нека денят ви бъде прекрасен :wink:
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Оптимистично! Красиво! Зареждащо!
Светът стана по-красив и светъл! Прекрасно е да се прочете нещо такова! Би било чудесен поздрав към всеки влизащ на това място.

Светът е многообразие и недостатъка си остава недостатък, единствено ако се гледа като такъв на него.

Страхът да попиташ е причината да не знаеш.

Да си идеален е дефект.

Бъди такъв какъвто си по този начин си уникален.

Такива мисли възбуди в мен прочетеното, а колко много още може да се открие вътре!

Благодаря!!!
Може и така да е, ...!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости