добре де, нтусиазъм, хубаво

Един е питал, друг — отговарял…
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

добре де, нтусиазъм, хубаво

Мнение от Гост »

ама преди да почнете да сканирата, що не проверите дали вече не е в библиотеката

или

2006-09-25 Алиса от XXI век Игор Можейко Сканира се hammster

и

Момиченцето, на което нищо не може да се случи (Девочка, с которой ничего не случится) — 25 КБ

са 2 различни неща?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Като гледам заглавията, са точно две различни неща.
Гост

Мнение от Гост »

то и автора като погледнеш, може да помислиш, че са двама различни човека :)
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

Прекратявам спора. Да, произведението е едно и също. Обърках се, защото е с друго заглавие, и под псевдонимът му. Това може само да ме радва, защото няма да го сканирам :D. Намерих го в едно списание "Космос" от 1974 година, и ми се стори, че едва ли го има в библиотеката. Но се случват и чудеса :D ...
Гост

Мнение от Гост »

като каза космос

имаше един разказ на азимов (би трябвало да е от роботските цикли) за това как е изобретен хиператомния двигател, който никъде на друго място не съм виждал.
за съжаление колекцията ми от списания не ми е под ръка за да дам повече информация.

иначе за протокола: това което ти си написал е истинското име, другото е псевдонима :wink:
Гост

Мнение от Гост »

а, мебду другото, космос, поне повечето броеве до '74 няма нужда да ги сканираш, виж в списъка с линкове на библиотеката
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

hammster написа:Да, произведението е едно и също.
Това обаче важи само за оригиналното произведение, преводите са различни. Ето го броя на списание "Космос" - http://kosmos.pass.as/e107_plugins/wrap ... 1974_08_02
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Освен че са различни, преводът в "Космос" е доста съкратен (вероятно поради недостиг на място) - липсват поне две от историите. Но при всички случаи сканирането е безмислено.
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

О'кей, спирам със сканирането на сп."Космос". И без това имам само още един брой, но щом е безсмислено няма да си хвърлям труда на вятъра.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости