търся как се казва една книга

Търсите заглавието на книга или пък името на автор? Това е правилното място за въпроса ви.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
wivern

търся как се казва една книга

Мнение от wivern »

Здравейте :)

От години се опитвам да си спомня как се казва една книга (може и да е разказ, не помня).

Разказва се за човешки светове на различни планети обособени в различни общества. И за да се развиват крадът едни о други технологии. Главния герой е от технологична цивилизация и отиде на една планера където всичко е по естествени способи - отглеждаха специализирани животни за специфични цели. И уж той им открадна технологията а в края на книгата се оказа че те всъщност са му я дали за да стане неговото общество като тяхното.

Някой да има идея коя е за кое произведение става дума?
Аватар
Boman
Мнения: 89
Регистрация: 03 февруари 2007, 08:24

Мнение от Boman »

Много ми напомня един разказ на Брус Стърлинг (Bruce Sterling) от 1982 — Swarm (Роякът или нещо такова; не знам как са му сменили името на български). За съжаление съм го чел само на английски преди няколко години и го няма тук в библиотеката. Има писано за него на много места в Интернет, така че ако искаш, проучи го и ще ми е любопитно да ми кажеш дали е това, което търсиш.
Закон на Мърфи: ако мнението ми във форума може да бъде разбрано погрешно, то това ще стане!
wivern

Мнение от wivern »

Не е Swarm. Намерих го на [url=htp://lib.ru/STERLINGB/roj.txt]руски[/url] и го прегледах но не е това. Тези за който говоря са си все хора, само че са се развивали по различни пътища и от там големи разлики в отделните общества.
i_m_i
Мнения: 42
Регистрация: 06 август 2008, 21:42
Местонахождение: Троян

Мнение от i_m_i »

Мисля, че имаш предвид "Вълшебниците от Ксанаду" на Теодор Стърджън:
http://www.chitanka.info/lib/text/1646
wivern

Мнение от wivern »

Благодаря i_m_i :) Точно това търсех... Трябваха ми параметрите на къщата която Брил ги накара да му построят...
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости