Данни за OCR и редакция на текстовете

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

Данни за OCR и редакция на текстовете

Мнение от Гост »

В бибилиотеките които са ползвани за събиране на материали за този сайт имената на хората които са се трудили /OCR и редакция на текстовете/ съществуват. Тук забелязах, че тези имена са изтрити. Можеше поне да бъдат оставени от уважение към труда им. Замислям се дали да продължа тази дейност или да ползвам всичко направено от мен само аз и моите приятели.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:В бибилиотеките които са ползвани за събиране на материали за този сайт имената на хората които са се трудили /OCR и редакция на текстовете/ съществуват. Тук забелязах, че тези имена са изтрити. Можеше поне да бъдат оставени от уважение към труда им. Замислям се дали да продължа тази дейност или да ползвам всичко направено от мен само аз и моите приятели.
Съжалявам, че сте се почувствали засегнати, но в началото тази библиотека беше само на моя компютър (за лично ползване) и като вмъкнах текстовете автоматично, реших да махна тази информация, тъй като от една страна няма връзка с написания текст, а от друга, ако аз съм сканирал книгата, не бих го направил само за напиша, че аз съм го направил. После реших да я направя достъпна и чрез интернет, защото ми се стори, че би била полезна, независимо, че текстовете ги има вече онлайн.

Ако се чувствате ощетени, бих могъл да помисля за начин пак да вмъкна тази информация. В момента обикновено в края на текстовете в коментар стои кой е източника.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Преместени мнения

Мнение от Борислав »

Последните три мнения от тази тема бяха преместени във форум Сканиране.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости