Лого на библиотеката

Хрумнало ви е как може да се подобри Моята библиотека...
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Лого на библиотеката

Мнение от Борислав »

Сложих лого на библиотеката. Направено е от нт. Преди време той беше пуснал банери със същия символ.

Промених и леко и фасона на облика в горната му част. Как ви се вижда?
Stefanika
Мнения: 4
Регистрация: 21 декември 2008, 15:49
Местонахождение: Пазарджик

Логото на "Моята библиотека"

Мнение от Stefanika »

Логото ми харесва! Само ми се щеше малко по- бързо да става валидирането на новите заглавия, но пък чакането определено си струва :D
Аватар
Inf
Мнения: 94
Регистрация: 20 юли 2008, 13:52

Мнение от Inf »

Идеално е. Може да се помисли дали е подходящо да го има и във форума (вместо логото на phpBB).
belleamie
Мнения: 10
Регистрация: 30 ноември 2008, 14:43
Връзка:

Мнение от belleamie »

И на мен много ми харесва. Много е "слънчево".
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Мнение от ivand58 »

и на мене ми харесва, обаче малко ми напомня на иконата на Делфи (Борланд паскала).
знам че темата за банерите отдавна замина, но като я споменахте, си мисля следното:
обикновенно има около 3 вида 'гербове' на библиотеки и читалища
1) разлистена книга (с бухал по средата)
2) щрих на сградата (както е в случая, въпреки че май трябва да е снимка на сървър)
3) лавица с книги
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Определено промените в дизайна са за добро.
Аватар
piligrim
Мнения: 55
Регистрация: 18 април 2007, 22:32
Местонахождение: Русе

Мнение от piligrim »

Искрено се надявам НТ да не ми се разсърди за това, че си позволих някои вариации по темата в малко по-различен стил!
В случай, че има проблем Борислав може да изтрие поста ми!


Изображение

А на някои места може да се ползва така:

Изображение или така: Изображение

Надявам се, че сега ги виждаш! За съжаление GOOGLE конвертира *.png в *.jpg но... така и не открих свестен FTP сървър...
Последната и единствена промяна е направена от piligrim на 10 март 2009, 22:40.
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

piligrim, за сърдене дума не може и да става. Лошото е, че не мога да видя 'картинките'. Виждам че са качени на http://store2.data.bg, което не ще да ми сервира, понеже не съм в България. Може ли да ги сложиш някъде, където достъпът не е филтриран по айпи.
Поздрави!
Аватар
piligrim
Мнения: 55
Регистрация: 18 април 2007, 22:32
Местонахождение: Русе

Мнение от piligrim »

Не е израз на англопоклонничество! Шрифтът, който избрах няма кирилица. Ако някой реши да използва логото ще създам "на ръка" липсващите начертания на буквите но на този етап е излишно, тъй като това изисква много време и труд! Другият вариант е да ползвам вездесъщата Izhitsa.

Изображение Изображение
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

piligrim здравей,
Благодаря, че си ги преместил та и аз да мога да ги видя!

Професионална работа, няма място за съмнение.
Останалото е крайно субективно и въпрос на личен вкус...
На мене ми тежат. Както и предполагам на теб това, което аз съм направил ти се вижда лековато, затова си се заел със задачата.

Аз лично нямам възражения към каквото и да е лого. Личните ми разбирания, вкус и пристрастия са към лекия и стилизиран графичен дизайн, но това не значи нищо. Много хора харесват класическите форми и подходи. (Дискусията беше подобна и преди години в темата за банера. Тогава писах дълго.)

Всъщност решенията от всякакъв вид зависят от Борислав.

Поздрави!
нт
Аватар
piligrim
Мнения: 55
Регистрация: 18 април 2007, 22:32
Местонахождение: Русе

Мнение от piligrim »

:lol:

Не ми звучи лековато! За стила, който си избрал си е О.К.

Позволих си да направя редизайн просто за да има различна в стилово отношение алтернатива (може би, бих подменил само лентичката с конопена връв но нямах подръка в момента :P ". Опитах се да "вградя мириса" на стара хартия и восък. Тук не става въпрос за лични пристрастия и вкусове макар, че в случая наистина изразявам определно отношение към идеята за потъмняла от времето дъбова библиотека и книги с кожена подвързия подредени в нея..! Обичам си електронната книга но... Гладката й сива пластмаса никога няма да предизвика ОНОВА усещане!
Това е дин от така наречените "проекти през свободното време". Направих го за собствено удоволствие и не ангажирам никого с него. За съжаление "свободно време" имам твърде рядко...

Единствената ми забележка към твоята графика може да бъде отнесена към отблясъка в горния ляв ъгъл. Така, както е направен само маркира идеята но стои като "присаден". В мрежата можеш да откриеш доста примери за ефекта "стъклен бутон".
По отношение на стила - бих го нарекъл "електронен", което в случая е плюс, тъй като става дум за електронна библиотека все пак. Изображението лесно може да бъде отнесено към възприятието за бутон от интернет страница или компютърна икона.

Вярно е, че Борислав си решава но винаги е по-добре да имаш избор! Нали? :wink:

Поздрави и на теб

piligrim
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

piligrim, харесва ми какво си сътворил, но на сегашната цветова схема ще й натежава новото лого. Ако целия облик се напасне на новите цветове, ще изглежда доста по-солидно. Всъщност, при един нов облик могат да се променят не само цветовете, а и цялата структура на представената информация. В такъв случай логото няма да е ограничено до квадратна форма, както е в момента, и могат да се измислят най-различни варианти.

И да ви кажа, не искам само аз да вземам решенията. :) Нека всеки да споделя хрумванията си и да се опитва да влияе на едно общо решение.

Конкретно за изписването на „Моята библиотека“. Добре е да бъде „Моята библиотека“ или „МОЯТА БИБЛИОТЕКА“. Варианта „Моята Библиотека“ не го смятам за правилен.
Гост

Мнение от Гост »

Борислав написа:Варианта „Моята Библиотека“ не го смятам за правилен.
от гледна точка на БГ език си 100% прав (само едната буква е главна
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Според мен е по-точно да се изписва самия домейн навсякъде - Читанка.инфо. Това "Моята библиотека" е малко по-така, неподходящо за име на библиотека... освен на нечия лична библиотека :) .
Аватар
piligrim
Мнения: 55
Регистрация: 18 април 2007, 22:32
Местонахождение: Русе

Мнение от piligrim »

:lol:

Дайте да изясним някои неща... 8)

1. За сегашният дизайн на библиотеката аз съм първият, който ще каже, че логото на НТ е по-подходящо!!! Моят вариант е в съвсем различен стил!

2. Направих го просто защото имах един свободен час на разположение, а не за да предложа замяна!!! За мен графиката е изразно средство. Така, че приемете направеното просто като израз на чувствата ми към това място - Нашата библиотека... :wink:

3. За главните букви може да поспорим, а може и да не спорим... За мен така или иначе това е Библиотеката - задължително с главна буква!!!

4. Подчертавам, че това е повече екслибрис, а по-малко лого!

5... Ми пето няма! Освен да сме живи, здрави и с усмивки по физиономиите! Да се правят картинки не е голяма работа. Виж, да срещнеш свестни хора... Това е друго нещо! Да! Съвсем друго нещо! А моят житейски опит ми подсказава, че Библиотеката е къде, къде по-подходящо място от Дъскотеката например...

Поздрави на всички

piligrim

P.S. Пък и нали рубриката е "Идеи". Аз имам навика да си държа винаги по няколко на склад и това често ми е спасявало... Хм! Седалищните части... :P
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Мнение от ivand58 »

@piligrim
на мене много ми харесаха (въпреки горчивия привкус на делфи), обаче имам следния въпрос:
може ли (т.е. даваш ли) да си ги слагам на сайта и изобщо да ги ползвам в контекста на електронна библиотека?
Аватар
piligrim
Мнения: 55
Регистрация: 18 април 2007, 22:32
Местонахождение: Русе

Мнение от piligrim »

ivand58

Няма проблем! Но най-вероятно ще се нуждаеш от *.png с алфа канал или поне *.jpg с различен фон... Няма проблем да ти дам и векторния оригинал но едва ли ползваш Xara, и при конвертирането някои елементи така или иначе ще се наложи да преминат в растер. Когато решиш как ще ти е най-удобно - драсни два реда за да ти ги подготвя.

piligrim
Аватар
vegetosayajin
Мнения: 31
Регистрация: 05 септември 2009, 11:19
Местонахождение: Пловдив
Връзка:

Мнение от vegetosayajin »

Отдавна следя сайта,макар да не съм се обаждал.
Наистина в момента,поне за мен,дизайна е съвършен,а логото е доста стилно и красиво.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости