Настояване от Огнян Стамболиев за сваляне на произведения

Настоящите закони имат остра нужда от промяна

Настояване от Огнян Стамболиев за сваляне на произведения

Мнениеот Борислав » 08 май 2018, 23:44

От време на време получаваме молби за сваляне на книги и произведения и в повечето случаи ги изпълняваме без излишен шум. Преди няколко дена обаче пристигнаха писма, които си струва да се прочетат от повече хора.

Ognian Stamboliev ognianstamboliev@xxx, 6 май 2018 г., 22:27 ч. написа:ПРЕДИ НЯКОЛКО ГОДИНИ ВИ ХВАНАХ, ЧЕ СТЕ ОТКРАДНАЛИ МОЯ ТРУД - ПРЕВОДИТЕ МИ НА ПРОЗАТА НА МИРЧА ЕЛИАДЕ И СТЕ ГИ ПУБЛИКУВАЛИ ДОРИ БЕЗ ДА МЕ УВЕДОМИТЕ ЗА ТОВА
СВАЛИХТЕ ГИ И ОТНОВО СТЕ ГИ ПОМЕСТИЛИ
ИЗПРАТИЛИ СТЕ ГИ И НА ЕДИН РУСКИ САЙТ

ВЕДНАГА ГИ СВАЛЕТЕ, ЗА ДА НЕ ТЪРСЯ СЪДЕЙСТВИЕ ЗА ТОВА ОТ ОРГАНИТЕ НА МВР И СЪДА
ЗА ТЕЗИ ПРЕВОДИ АЗ ЛИЧНО СЪМ ПЛАТИЛ НА НАСЛЕДНИЦИТЕ НА АВТОРА ГОЛЯМА СУМА ЗА АВТОРСКИТЕ ПРАВА И СЪМ РАБОТИЛ ПО ТЕЗИ НЕЛЕКИ ПРЕВОДИ
А ВИЕ ПРОСТО СТЕ ОТКРАДНАЛИ ТРУДА МИ

ОГНЯН СТАМБОЛИЕВ
ПРЕВОДАЧ И КРИТИК
ПЕН- БЪЛГАРИЯ

Ognian Stamboliev ognianstamboliev@xxx, 8 май 2018 г., 19:00 ч. написа:ВЕДНАГА СВАЛЕТЕ МОИТЕ ОТКРАДНИ ОТ ВАС ПРЕВОДИ НА КНИГИТЕ НА ЕЛИАДЕ
ГАДАТЕЛЯТ
В ДВОРА НА ДИОНИС
МЛАДОСТ БЕЗ МЛАДОСТ
СПОМЕНИ
ЩЕ ВИ СЪДЯ!
АВТОРСКИТЕ ПРАВА ЗА ПРЕВОДА НА ТЕЗИ КНИГИ СЪМ ЗАПЛАТИЛ АЗ, А ВИЕ ТАКА НАГЛО СТЕ ОТКРАДНАЛИ ТРУДА МИ!
НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ?
АКО НЕ ГИ СВАЛИТЕ НАПЪЛНО, ЗАЕДНО С КОРИЦИТЕ И ЗАГЛАВИЯТА НА КНИГИТЕ, ЩЕ ПРЕДИЗВИКАТ ЕДНО ТВ ПРЕДАВАНЕ, А СЛЕД ТОВА И СЪДЕБЕН ПРОЦЕС.

ПИСАХ ВИ ВЕЧЕ - ТОВА Е НАГЛА КРАЖБА НА ИНТЕЛЕКТУАЛНА СОБСТВЕНОСТ И СЕ САНКЦИОНИРА ОТ ЗАКОНА

;ОГНЯН СТАМБОЛИЕВ
ЧЛЕН НА СПБ И ПЕН- БЪЛГАРИЯ
ПРЕВОДАЧ И СОБСТВЕНИК НА ПРАВАТА ВЪРХУ ПРЕВОДИТЕ НА ПРОЗАТА НА МУ!!!
Аватар
Борислав

Re: Настояване от Огнян Стамболиев за сваляне на произведения

Мнениеот Бам Бам » 09 май 2018, 00:50

Силно напредналата възраст вероятно е обяснение за погрешната употреба на думата "откраднали". Грубиянщината в писмата е от тип, който показва изключително високо самочувствие, съчетано с много ниски социални умения. Тази комбинация е характерна за част от хората, занимаващи се с наука и литература. При дори минимално несъгласие с техните теории изпадат в ярост и не са склонни да променят своята позиция, дори ако им бъде доказано, че грешат.
Аватар
Бам Бам

Местонахождение: Папуа Нова Гвинея

Мнениеот Stas Kirov » 09 май 2018, 11:32

И веднага да съберете една група от безделниците сред вас, и да отидете по всички библиотеки и читалища по села и паланки, и ги изземете и най-добре отпред пред тях ги изгорете, щото туй са си мойте преводи, сал аз ще си ги чета. Друг няма право. Ще ви изтипосам по телевизиите, и радиата, маскари гадни! Ще викна милиция...
Библиотеките са вредни! Читалищата също!! Читанката най-вече!!! Аз пара' съм дал - пара' ше зема! Книгите са стока! Те са само за продан! Ще ми четете безплатно... къде го дават така?!?
Stas Kirov

Мнениеот vog » 09 май 2018, 13:34

Г-н Стамболиев пише, че е заплатил авторските права за превода на произведенията на Мирча Елиаде. Просто ми е интересно - първо, не знаех, че може да се откупи авторско право за превод. Второ, за колко езика е купил авторско право за превод? Предполага се, че само за български език. Трето, това значи ли,че наследниците на автора могат да продават авторско право за превод на всички останали езици или всички тези, които се интересуват от превода на техния език на произведенията на автора? Тоест, ако някой друг преведе Мирча Елиаде на български език, също може да бъде даден под съд от г-н Стамболиев. Това ми звучи повече като ограничение, отколкото като интелектуална собственост.
"Без тъга и копнеж, няма мъдрост, няма красота."
Дон Хуан
Аватар
vog

Местонахождение: София, България

Мнениеот Борислав » 09 май 2018, 14:50

Изтрих четири мнения от анБeзимeн.

Ако искате да кажете нещо, го правете без обиди или подигравки.
Аватар
Борислав

Мнениеот анБeзимeн » 09 май 2018, 15:47

Моето творчество е изтрито! :cry:
https://www.youtube.com/watch?v=I0PjuPu78rQ
("анБезимен иллегаль") :cry: :cry:

Мерси за отбелязването, все пак. :)
анБeзимeн

Обратно към Авторско право, копирайт и други неща

• Подобни теми
    отговори