Проверител на SFB

От време на време се появяват идеи за странични проекти. Обсъждайте ги тук.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Проверител на SFB

Мнение от Борислав »

По идея на Mandor и въз основа на неговите макроси направих един проверител за SFB, който работи в модерен браузър с джаваскрипт. В момента май само Файърфокс 3.6 се справя напълно със задвижването му.

Доволен съм от полученото и вероятно ще го ползвам за обучение на начинаещите коректори. Има една хубава функция за съхраняване на файл на сървъра и споделянето му с други хора.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

В допълнение към темата искам да кажа, че „Проверителя“ работи и на Google Chrome версия 4.
Обърнете внимание, че има падащо меню, което се казва „Замяна на знаци“.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Проверител на SFB

Мнение от Борислав »

В уикито ще бъде създадена документация за Проверителя.

Моля всеки, който го използва, да се включи със съвети как може да се усъвършенства Проверителя, за да бъде работата с него още по-лесна. Може да се включите и със съвети за документацията.
yoda
Мнения: 7
Регистрация: 27 октомври 2010, 09:14

Re: Проверител на SFB

Мнение от yoda »

Какво означава "работа с Проверителя offline" и има ли някъде информация за това?
Кандисах на предложението да се запише нещо на компютъра ми, за да мога да го ползувам без да ме бави линията (понякога имам проблеми с това); видим ефект няма, освен че при отваряне на страницата спря да се появява въпросното предложение. А и не попита нищо, когато дадох съгласието си.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Проверител на SFB

Мнение от Борислав »

yoda написа:Какво означава "работа с Проверителя offline" и има ли някъде информация за това?
Проверителя може да се запише в паметта на браузъра и след това да се отваря дори и без връзка с Мрежата.

Ето техническа информация по въпроса.
yoda
Мнения: 7
Регистрация: 27 октомври 2010, 09:14

Re: Проверител на SFB

Мнение от yoda »

Това работи ли с Firefox 4? Че нещо не ми се получава, а и не виждам никакви следи от нещо ново. Включена ми е опцията изчистване при излизане, м/у другото.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Проверител на SFB

Мнение от Борислав »

yoda написа:Това работи ли с Firefox 4? Че нещо не ми се получава, а и не виждам никакви следи от нещо ново.
Най-вероятно работи.

Какво очакваш да се получи?
yoda
Мнения: 7
Регистрация: 27 октомври 2010, 09:14

Re: Проверител на SFB

Мнение от yoda »

Според мен би трябвало, както е написано по-долу, Проверителя да се отваря и без връзка с мрежата, или пък при маркирано Меню->Файл->Работа извън мрежата. Не се отваря.
sl.slavov
Мнения: 7
Регистрация: 08 април 2011, 23:06

Re: Проверител на SFB

Мнение от sl.slavov »

Здравейте,

Много се измъчих с Проверителя. Вчера ми работеше ОК, но днес на друга книга се върти като пумпал на бутона "Засветване" вече почти 1 час. Следвал съм стриктно инструкциите. Бутоните за замяна на знаци си свършиха работата, но Засветването зацикли. Пробвах го няколко пъти. Работя с Chrome (актуализиран коректно - последна версия). Между другото IE9 зацикля още на първия бутон (Тирета)

Някаква идея?
malcontent

Re: Проверител на SFB

Мнение от malcontent »

Ти все пак си късметлия, след като ти е работел Проверителя. Аз никога не успях да го видя в действие. Пробвано с Опера - всички версии след 10.0, Mozilla Firefox 4.0 до актуалната в момента 5.0, Google Chrome последна версия - единственото, което работи е "замяна на знаци". Опре ли работата до "Засветване" - край, чакал съм повече от шест часа. А всеки от изброените браузъри поддържа абсолютно Java script. Дори си направих труда да инсталирам нов Уиндоус ХР за да елиминирам грешки при мен - резултат нулев. Не проумявам за каква версия говори harypetrov:
" В допълнение към темата искам да кажа, че „Проверителя“ работи и на Google Chrome версия 4."
Каква е тая версия 4? Моя Chrome показва версия 12.0.742.100! Поста му е от май 2010 - някак не ми се вярва за една година толкова нови версии да има. За мен Проверителя НЕ РАБОТИ с никакъв браузър.
zelenkroki
Мнения: 88
Регистрация: 06 юли 2010, 14:01
Местонахождение: Трявна
Връзка:

Re: Проверител на SFB

Мнение от zelenkroki »

Току-що проверих на засветки файл с размер около 900 килобайта.
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; bg; rv:1.9.2.17) Firefox/3.6.17
Нормално кратко е времето на изчакване и се поява засветването.
При Хром вероятно има особености за кеш, бисквитки, досега няколко пъти Проверителя е проработвал и през Хром при мене. При Опера било важно колко коректен преди проверката е файлът (по разкази на очевидци).
Изискванията за кодировка UTF-8 са задължителни.
По-добре късно, отколкото още по-късно!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Проверител на SFB

Мнение от petrovich »

Има и друг вариант, при който ще работи засветването със сигурност. След като направите замяната на знаците натиснете бутона „Запис на сървъра“ и въведе име на файла, който ще запазите. След като ви се появи нова връзка със запазения файл трябва да щракнете върху нея, за да се зареди засветването. Изчаквате известно време и засветването се зарежда. Преди да започнете да преглеждате проблемните места не забравяйте да щракнете бутона „Редактиране“, за да имате възможност за поправяне на грешките в самия браузер. Накрая приключвайки работата с текущия файл го изтрийте.
sl.slavov
Мнения: 7
Регистрация: 08 април 2011, 23:06

Re: Проверител на SFB

Мнение от sl.slavov »

Да! petrovich е прав. За да сработи Засветването, първо трябва да се запише файла на сървъра и после като се кликне върху записания файл, засветването тръгва само. Точно така ми проработи онзи ден. Малко е странно, но работи. Тествано под Chrome 12.0.742.100.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости