Търси се...

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Alexander
Мнения: 2
Регистрация: 06 април 2011, 00:10

Re: Търси се...

Мнение от Alexander »

Здравейте!
Някой ако може да ми намери електронно копие на "Рали" от Стефан Дичев, ще му бъда много благодарен!
Също така, "Експериментът с намерението" на Лин Мактагарт. (Относително нова е, но искрено се надявам някой да я е открил. Няма проблем ако е на английски.)

EDIT: Ооо, щях да забравя...
Исках да попитам дали качвате автобиографии? Става въпрос за книгите на Ричърд Брансън.
Последната промяна е направена от Alexander на 2. Мнението е било променяно 2 пъти.
HT

Re: Търси се...

Мнение от HT »

Драги потребители на Моята библиотека,


Тази работа с качването
не е като
онази работа със свалянето!


Дръжте се прилично и с подобаващото уважение!

Фамилиарниченето е напълно излишно.
НТ
TriAM505
Мнения: 8
Регистрация: 11 юни 2010, 01:32

Re: Търси се...

Мнение от TriAM505 »

Alexander написа:Здравейте!
Някой ако може да ми намери електронно копие на "Рали" от Стефан Дичев, ще му бъда много благодарен!
Имам "Рали" и ще я кача тук, само че ще трябва да почакаш докато я сканирам и редактирам.
Alexander
Мнения: 2
Регистрация: 06 април 2011, 00:10

Re: Търси се...

Мнение от Alexander »

Между другото, мисля че има нов тираж на "Боен Клуб" от Чък Паланюк.
Бих я купил и сканирал, но нямам скенер. Ако някой е заинтригуван, поне мога да помогна с редакцията. :wink:
Гост

Re: Търси се...

Мнение от Гост »

Някой знае ли как се казва книгата предхождаща като време на действие "Емил и тримата близнаци" на Кестнер? Доколкото зная, в нея отново главен герой е Емил Тишбаум, но как се казва самата книга?
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: Търси се...

Мнение от gogo_mir »

Казва се „Емил и детективите“.
гост

Re: Търси се...

Мнение от гост »

Здравейте! Видях,че се появи трилогията Милениум на Стиг Ларшон в сайта на Мтел.Може ли да очакваме появяването й и в Читанката? Формата е EPUB.Надявам се някой да отговори на питането ми.Благодаря Ви предварително!
ARTU
Мнения: 3
Регистрация: 17 юни 2011, 13:51

Re: Търси се...

Мнение от ARTU »

Здравейте! Търся една книга, мисля че беше от български автор. Един пилот на совалка кацна на земята след мисия, защото беше избухнала някаква война или буше употребено някакво оръжие, в резултат на което всичко живо беше загинало. Така той се озова на една лишена от живот планета, но не си спомням откъде си намери партньорка. Постепенно в една пещера откри мухи и ги пусна по света за да възродят живота, откри и други животни. За съжаление съм я чел много отдавна и не знам как се казваше. Все ми се струва, че започваше с "А", но не знам нито автора, нито заглавието.

Другото което много искам да намеря, е един разказ, който беше публикуван през осемдесетте в списание "Космос" в две части. Казваше се "Джени" и в него се разказваше за едно момченце, което след катастрофа се превърна в коте и навлезе в котешкия свят, обучаван от котката Джени Макмур. За съжаление никога не успях да прочета втората част с края, както и не помня автора.
ElCondor

Re: Търси се...

Мнение от ElCondor »

Това ми прилича на "Прогнозата" от Дончо Цончев, лека му пръст. Скоро си я препрочитах - изд. "Георги Бакалов" - Варна, 1988 г.
гост

Re: Търси се...

Мнение от гост »

Здравйте! Бих искал да разбера какво се случва с трилогията на Стиг Ларшон? Има ли проект да се появи тук или...? В по-горният пост,пише че се е появила официално в електронен вариант( платен засега).Дано ,че ще се появи и тук. Надявам се,че някой ще се намери да я качи тук,защото при всички положения интересът към нея е огромен!
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: Търси се...

Мнение от pechkov »

Издадена е преди по-малко от две години, а в Читанка от известно време има правило да не се добавят книги, излезли преди по-малко от този срок. Ако си много запален читател, и искаш по-скоро да я прочетеш - можеш да я закупиш от книжарница. Втори вариант - чакаме да изтече срока, и после дружно четем.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
гост

Re: Търси се...

Мнение от гост »

Благодаря за отговора:) Все пак е повече от мълчание.Книгите отдавна съм ги чел, питах за тях защото видях,че вече официално ги има в електронен вариант на български , от където си направх извода( явно грешен:)) че ще ги видим скоро и тук.Но живот и здраве ще им дойде времето:)Поздрави на всички!
ARTU
Мнения: 3
Регистрация: 17 юни 2011, 13:51

Re: Търси се...

Мнение от ARTU »

Може и "Прогнозата" да е, но я няма в електронен вариант и не знам как да съм сигурен. Дали не може да се качи?
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: Търси се...

Мнение от gogo_mir »

Другото което много искам да намеря, е един разказ, който беше публикуван през осемдесетте в списание "Космос" в две части. Казваше се "Джени" и в него се разказваше за едно момченце, което след катастрофа се превърна в коте и навлезе в котешкия свят, обучаван от котката Джени Макмур. За съжаление никога не успях да прочета втората част с края, както и не помня автора.
Автор на разказа (по-скоро е повест) е Пол Галико (Paul Gallico), за съжаление го нямам. Надявам се след време да се намери. Ако те устройва на руски
ARTU
Мнения: 3
Регистрация: 17 юни 2011, 13:51

Re: Търси се...

Мнение от ARTU »

gogo_mir страхотно съм ти задължен! Много благодаря! Руският не е проблем.
niktz
Мнения: 7
Регистрация: 26 септември 2010, 14:13

Re: Търси се...

Мнение от niktz »

Здравейте! Във връзка с 2 годишната давност на нови произведения се обръщам тук към всички, коиото работят за това ние консуматорите да четем на воля(поклон). Искам да попитам ще се появи ли трилогията на Стиг Ларшон и по-точно първата книга , която е издадена на 24 07 2009 и би трябвало да е изтекъл срока в който не може да се публикува в Читанката. Или греша? Изобщо има ли някой намерение да я качи?Дано не звуча нахално, но сигурен съм има и други фенове на книгата,чакащи с нетърпение появяването й.Поздрави и още веднъж поклон пред труда Ви!
Ti6anko
Мнения: 17
Регистрация: 09 декември 2009, 00:02

Re: Търси се...

Мнение от Ti6anko »

Здравейте!

Търся книгата "Ръкуване с дявола. Руанда - провалът на човечеството", автора на книгата е Ген.-лейтенант Ромео Далер. Книгата не може да се намери в книжарниците.

Благодаря.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re:

Мнение от drackon »

popom написа:
vorbog написа:Поздрави на създателите на "Моята библиотека"!
Когато нещо се прави с желание, става добре!
Интересувам се от заглавието "Пазители" на Дийн Кунц. Ще се радвам ако някой го качи.
Предварително благодаря!
А освен него и "Служители на здрача","Лошо място" и "Вик в нощта". :wink:
Мога да дам книгите на всеки, който има желание да ги обработи в електронен вид...
strahotna
Мнения: 2
Регистрация: 28 октомври 2009, 22:07
Местонахождение: София

Re: Търси се...

Мнение от strahotna »

Здравейте,
Търся втората част от поредицата на авторката Сюзън Кулидж "Кейти на училище". Те са три, аз имам първата и третата. Дгугите ще ги кача тук. Само тази липсва. Много ще се радвам да я намеря, защото я имам само редактирана и не мога да я кача в читанката в този вид, тъй като не може да се провери. Моля, ако някой има информация, да ми пише на e-mail: ani_nak[маймунско а]abv[ . ]bg.
Благодаря предварително! Това е книга, която търся от няколко години.
гост

Re: Търси се...

Мнение от гост »

Здравейте!Нещо ново около" Милениум"? Ще го бъде ли или не в Читанката?:)
Надявам се най-сетне някой да отговори....
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Търси се...

Мнение от NomaD »

Трилогията на Стиг Ларшон - най-рано след 2 (две) години в Читанка. И то при добро желание.
Изображение
гост

Re: Търси се...

Мнение от гост »

Мерси за бързия отговор! Ще чакаме...заслужава си! :)
nightblue

Re: Търси се...

Мнение от nightblue »

От много време се надявям да намеря "Gormenghast" на Mervyn Peake. Поредицата е филмирана от десетина години, но все още няма превод на български. Мисля, че си заслужава, тъй като е една невероятна фентъзи сага.
Аватар
Boristraikov
Мнения: 3
Регистрация: 10 август 2011, 12:07

Re: Търси се...

Мнение от Boristraikov »

Търся една книга (каква изненада :) )
Не мога да кажа нито заглавието, нито автора, но си спомням малко от нея. Значи така, ставаше въпрос за един свръхсекретен доклад, според който на дълбочина от 12 километра под земната кора навсякъде има петрол. Превода на доклада беше направен да изглежда така, все едно оригинала е руски. В издирването на автора се включиха няколко разузнавания, включително и МОСАД, но накрая излезе, че всичко е блъф.
Предварително благодаря на всички отзовали се.
angoabg

Re: Търси се...

Мнение от angoabg »

Здравейте! Търся "Как се казва тази книга. Загадката на Дракула и други логически главоблъсканици"
Реймънд Смълян
Преводач:Юлия Чернева
Издателство: Народна просвета
Година: 1985
Cтраници: 198
без значение дали е на хартия или в електронен вариант. Благодаря предварително.
Аватар
Mouse
Мнения: 10
Регистрация: 30 май 2011, 10:16

Re: Търси се...

Мнение от Mouse »

Здравейте :)
Търся на Тери Пратчет - "Изумителният Морис и неговите образовани гризачи"
Открих, че двама човека я продават, но не мога да се свържа с тях, нито да им изпратя ЛС.
Ще съм ви благодарна ако ми помогнете!
Asi
Мнения: 12
Регистрация: 29 януари 2008, 19:17

Re: Търси се...

Мнение от Asi »

Здравейте! Мога да ви подаря книгата. Ще се радвам, че ще отиде при фен на Пратчет :-)
Ще трябва да я изпратя от Холандия, където живея. Обикновено колетите пътуват около 5-7 дни.
Просто ми изпратете адреса си на asenaraeva[маймунско а]yahoo[ . ]com. Поздрави!
ivalinai
Мнения: 1
Регистрация: 10 януари 2012, 16:59

Re: Търси се...

Мнение от ivalinai »

Здравейте,
Търся една книга за една жена как създава един компютър на име МОЛИ и как се изправя да отмъсти на една империя от компютърния бизнес... как те и го открадват, но тя всъщност е създала и първообраза на вируса и т.н. ...
Благодаря на всички и дано някой се сети!
Аватар
Mouse
Мнения: 10
Регистрация: 30 май 2011, 10:16

Re: Търси се...

Мнение от Mouse »

Asi написа:Здравейте! Мога да ви подаря книгата. Ще се радвам, че ще отиде при фен на Пратчет :-)
Ще трябва да я изпратя от Холандия, където живея. Обикновено колетите пътуват около 5-7 дни.
Просто ми изпратете адреса си на asenaraeva[маймунско а]yahoo[ . ]com. Поздрави!
Имаш ЛС. Постът е към Asi
v5rov
Мнения: 3
Регистрация: 01 февруари 2012, 17:55

Re: Търси се...

Мнение от v5rov »

NomaD написа:Трилогията на Стиг Ларшон - най-рано след 2 (две) години в Читанка. И то при добро желание.
Имам първи том. Как да го кача тук?
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости