Ериксън

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Гост

Ериксън

Мнение от Гост »

Дали ще качвате поредицата "Малазанската книга на мъртвите" или пък някое друго произведенне на Мартин освен "Песента" например ужасиите му, знам че има отделна тема за ужаси, но все пак е ясно защо пишс тук, но най - вече ме интересува има ли идея въобще да се обработи и качи Малазан, тъй като видях, че го няма в списъка на подготвящите се :roll: та важно е има ли я идеята :wink:
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Ериксън

Мнение от Борислав »

Гост написа:Дали ще качвате поредицата "Малазанската книга на мъртвите" или пък някое друго произведенне на Мартин освен "Песента" например ужасиите му
Засега не. В раздел Сканиране е записано какво се подготвя.
vuskutos
Мнения: 1
Регистрация: 28 декември 2007, 22:24

Мнение от vuskutos »

Голямо сканиране ще падне, въпреки че едва ли ще бъде проблем за някой, който е натрупал опит. Но ще се радвам да ги видя сканирани :roll:
PaladinsOfTheMoon.BlogSpot.com
Pmei

Мнение от Pmei »

Интересно, че се подготвят първа трета четвърта и пета книга, а от втора ни вест ни кост?
Аватар
dave
Мнения: 8
Регистрация: 02 юни 2008, 00:38
Местонахождение: София

Мнение от dave »

При втората част положението е по-особено. Собственикът я е дал на някой да я чете и чак след това ще се озове в ръцете на сканировчика. И после при мен. :lol:
krasi

Мнение от krasi »

dave написа:При втората част положението е по-особено. Собственикът я е дал на някой да я чете и чак след това ще се озове в ръцете на сканировчика. И после при мен. :lol:
Аз така си чакам първата от 1/2 година, дадох я на авер да я чете, той на втори, той на трети.. :lol:
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Много гадно ми излизат сканираните страници - по средата, между двете е много размазано. Иначе досега щеше да е сканирана. :(
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Пробвай или повече да натискаш при сканирането или с фотоапарат да ги "сканираш" :)
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

При повече натискане нещата са леко по-добре, но все така безполезни. Отделно от натиска се огъва стъклото на скенера и четящата "глава" като мине от там и опира. Скенера ми е от тия плоските с диоди, а не от големите, които разбрах имат по-добро фокусиране в тия проблемни зони и вадят по-добри снимки.
Колкото до фотоапарата - няма с какво да натисна книгата за да може страниците да са добре разтворени за да излезе читава снимка.
Иначе ги имам всичките и ако можех да изкарам качествени сканове - щях да ги снимам всичките ида ги кача на някое фтп.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Колко са големи книгите като страници? За качването няма проблем като ти трябва място само ми пиши, аз имам хостинг с достатъчно място!
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

само първата е по-малка - 600 страници. Другите са или 800 или 1000.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Мнение от petrovich »

Тази, която в момента нямат възможност другите да я сканират (доколкото разбрах става въпрос за втората) може да я сканираш, както можеш и независимо колко е тежко положението да качим снимките на моя хостинг и да се започне редакцията нищо, че ще върви бавно. Важното е да се качи, защото никой няма тръгне да чете първата след това третата ще чака втората :)
dw

Мнение от dw »

petrovich написа:никой няма тръгне да чете първата след това третата ще чака втората :)
Indeed.
Аватар
dave
Мнения: 8
Регистрация: 02 юни 2008, 00:38
Местонахождение: София

Мнение от dave »

Помощ! Ако на някой му се намира първата част на “Малазанска книга за мъртвите”, моля да снима и да ми прати 510 и 511 страници. Писах на vens, но той нещо не отговаря. Иначе книжката е готова да мине през валидация, само въпросните страници й липсват.
Гост

Re: Ериксън

Мнение от Гост »

От пета нататък дали ще се качват?
Аватар
dave
Мнения: 8
Регистрация: 02 юни 2008, 00:38
Местонахождение: София

Re: Ериксън

Мнение от dave »

Гост написа:От пета нататък дали ще се качват?
Ако някой се наеме да ги сканира, с удоволствие ще се заема с редакцията.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ериксън

Мнение от drackon »

А не е ли по лесно да си ги купите?!?
Гост

Re: Ериксън

Мнение от Гост »

drackon написа:А не е ли по лесно да си ги купите?!?
Мда, по-лесно е. Колко му е от Германия да скокна до София и да си ги купя... Писанията ти са меко казано неадекватни. Сайтът се ползва от много хора в чужбина и няма как да си ги купуваме, а БАРД (в чиято подкрепа сериозно агитираш) не предлагат електронни книги. Конкретно от Малазанът имам всичко излязло на български в София, но не върви да го помъкна по самолети - поредицата е леко обемна. Какво да правя според теб? Извинявам се за по-острия тон, но просто това не ти е първи подобен коментар (справка - Р. Фийст темата по-долу). А ако имаш някаква връзка с въпросното издателство - замислете се за нас в чужбина и издавайте електронни книги (на фона на тиражите в момента и на факта, че голяма част от образованите и четящи хора напуснаха страната, продадените бройки биха могли и да се удвоят при читави превод и оформление), а не се занимавайте с писане във форума тук.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ериксън

Мнение от drackon »

Няма да коментирам написаното, нямам връзка с Бард /исках да услужа/ и не виждам нищо неадекватно. А в сайта на Бард се предлага и изпращане на книги в чужбина. По- добре си кажи, че не ти се дават пари за книги и предпочиташ електронния вариант. За мен е удоволствие да си купя книгата и да си я препрочитам седнал или легнал удобно, а не да вися пред компа. От тук свалям само това, което не съм успял да намеря или съм пропуснал. И предлагам библиотеката си на всеки, който може да сканира в услуга на всички читатели.
Гост

Re: Ериксън

Мнение от Гост »

drackon написа:Няма да коментирам написаното, нямам връзка с Бард /исках да услужа/ и не виждам нищо неадекватно. А в сайта на Бард се предлага и изпращане на книги в чужбина. По- добре си кажи, че не ти се дават пари за книги и предпочиташ електронния вариант. За мен е удоволствие да си купя книгата и да си я препрочитам седнал или легнал удобно, а не да вися пред компа. От тук свалям само това, което не съм успял да намеря или съм пропуснал. И предлагам библиотеката си на всеки, който може да сканира в услуга на всички читатели.
По принцип не навлизам в излишни спорове, но за теб ще направя изключение. Написах ти го, сега ти го повтарям: ИМАМ ЦЯЛАТА ПОРЕДИЦА НА ЕРИКСЪН НА ХАРТИЯ. Купил съм си я. Въпреки преводните безумия. Толкова по въпроса за нежеланието ми да давам пари. Изпращането в чужбина го има. А в главицата ти навлиза ли мисълта, че след 3 години ще завърша докторантурата си тук и трябва да се пренасям в друга страна? Аз чета минимум по 1 книга с размерите на някой Малазан месечно? 3а 3 години това са поне 30-40 тухли + научната литература. Виждал ли си цената за свръхбагаж на авиокомпаниите? Или викаш да си ги купувам, да си плащам доставката до тук, а после да ги върна на вторични, за да им е добре на БАРД? Относно предпочитането на електронна книга - 100%. За лежането, някои от нас (за разлика от теб явно) живеем в настоящия 21ви век. И имаме еInk четци. Конкретно в моя случай PocketBоок Pro 602. Та ми е в пъти по-удобно да чета книгите така. Избирам си сам шрифт, размер, книгата ми е със стандартна големина (специално Малазан, след първата, е съставен от леко обемни и недотам удобни за четене легнал книги, ако си забелязал). Освен това екранът е еднакъв, а не коронният номер да се издаде дълго чакано заглавие на рециклирана тоалетна хартия. И къде е моята вина, че нашите издателства не предлагат платени електронни книги (със сегашната си стипендия нямам никакъв проблем да си купя всички книги за които имам време за прочит). И защо във всяка нормална страна да има електронни книги, а само у нас не?
Пак ти казвам, разгледах ти коментарите. Масово приканваш да си купуваме книги от издателствата. Не им е тук мястото на подобни призиви. За 20 дни по Коледа оставих над 250 лв по книжарници и летях до Frankfurt със 7 кг книги в багажа. И съм сигурен, че 99% от активните във форума са като мен. Ние си купуваме книги или сме обективно възпрепятствани в момента поради нежеланието на издателствата да погледнат по-далече от носа си. И затова призивите ти нямат място тук.
Това не ти е Замунда, да се тегли на аванта. Авантаджиите просто не влизат в този форум, а изказванията ти само ненужно дразнят потребителите. Вярвай ми, знаем сайтовете на издателствата. Виждаме промоциите и се дразним отвъд граница. Особено когато някой като теб го изтъква във всеки свой втори пост.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Re: Ериксън

Мнение от zl_tsanev »

И имаме еInk четци. Конкретно в моя случай PocketBоок Pro 602. Та ми е в пъти по-удобно да чета книгите така. Избирам си сам шрифт, размер, книгата ми е със стандартна големина
+1
plamentd
Мнения: 87
Регистрация: 20 ноември 2009, 19:42

Re: Ериксън

Мнение от plamentd »

дамм
в българия се бях задръстил с книги, слагах ги по 3 на ред в библиотеката
тука почти успях да го повторя, когат разбрах че вече е 21 век и можеш да носиш цялата библиотека в джоба си
винаги с тебе, с какъвто икаш шрифт, за да четеш с очила или без, защото вече имам нужда от очила.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ериксън

Мнение от drackon »

Гост, прав си!!! Безумията на издателствата са отдавна и никога не са в крак с времето. Разбирам и проблемите ти с преноса и връщането на книги. Моите компютърни умения са около нулата /аз съм възрастен човек/ и даже не знам какви са тези четци. Така че, не се дразни и ме разбери. Не правя реклама на издателствата, а се опитвам да помогна на търсещите книги.
Гост

Re: Ериксън

Мнение от Гост »

drackon написа:Гост, прав си!!! Безумията на издателствата са отдавна и никога не са в крак с времето. Разбирам и проблемите ти с преноса и връщането на книги. Моите компютърни умения са около нулата /аз съм възрастен човек/ и даже не знам какви са тези четци. Така че, не се дразни и ме разбери. Не правя реклама на издателствата, а се опитвам да помогна на търсещите книги.
Всъщонст аз трябва да се извиня, тонът ми беше доста нападателен. Не съобразих, че в случая се кaсае за по-възрастен и незапознат човек. Съжалявам. Просто след летните изпълнения на Супер Явор изкараха всичките ползватели на сайта най-големите крадци и престъпници в държавата и повечето хора са със съвсем погрешна представа за потребителите. Заблудих се, че става въпрос за нещо подобно.

P.S. Запознай се с еInk четците. Има доста теми във форума, а цените вече са сравнително приемливи. С едно такова устройство ще погледнеш на Моята библиотека със съвсем други очи и ще разбереш защо толкова много напъваме да се издават електронни книги и защо за някои от нас те са доста по-смислена алтернатива от хартиените.
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ериксън

Мнение от drackon »

Примам извинението и напълно те разбирам! На мен ми е трудно да седя пред компа и да чета книга. Моля, кажи къде във форума да търся мненията за четците...
gioganotti
Мнения: 36
Регистрация: 03 април 2008, 18:26
Местонахождение: София

Re: Ериксън

Мнение от gioganotti »

"Моля, кажи къде във форума да търся мненията за четците..."

Мисля, че беше в Общи приказки > техника за четене. Дано да съм бил полезен.
Ако не отговарям на писмата Ви, вижте [url]http://6lyokavitza.org/mail[/url]
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ериксън

Мнение от drackon »

намерих - благодаря!!!
Волф

Re: Ериксън

Мнение от Волф »

Здравейте,
аз имам всичките книги издадени от поредицата до този момент. Ако някоя все още ви трябва за сканиране, само кажете. Тъй като рядко следя тези форуми, можете да ми пишете на [email protected]
Поздрави!
Аватар
vas1vas1
Мнения: 38
Регистрация: 07 октомври 2011, 12:38

Re: Ериксън

Мнение от vas1vas1 »

Така....искам да прочета "Малазанска книга на мъртвите"!!!
По една или друга причина сега стигнах до тази поредица,но се натъкнах на един доста неприятен факт....
НИКЪДЕ Е НЯМА ЦЯЛАТА ПОРЕДИЦА!!!!!!От 1-ва книга та до 10-та никъде не я открих,даже и в онлайн книжарниците!Да,тук ги има (мисля) първите 7 книги,но не искам да седя пред монитора с часове,искам КНИГА!
Е,някой може ли да помогне със съвет...къде ги има?
Club Reader's Dream World

http://club-dream-world.blogspot.com/
Аватар
drackon
Мнения: 259
Регистрация: 03 март 2011, 12:28

Re: Ериксън

Мнение от drackon »

Ако искаш само да прочетеш, намери кой да я обработи в ел. вариант и ще я дам!!! Ако искаш да купиш цялата поредица, склонен съм да я продам, на корична цена, без надценка!!! Ако те интересува - [email protected]
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости