Сайт за mobi

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Ето постоянно място, от където можете да си дръпнете mobi-файлове, дори през Kindle:
тук
Тук са файловете за който ги иска: Mobi архив
Има и Mobi архив - огледало
Не бих казал, че е кой знае какво, но все пак е нещо. :)
Последната промяна е направена от mechok на 6. Мнението е било променяно 6 пъти.
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Сайт за mobi

Мнение от Бам Бам »

При опит да се отвори някоя книга дава:
Not Found

The requested URL /httpl/text/a/b/291-1984.html was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Иначе самото теглене в MOBI формат си работи.
Аватар
mrumenov
Мнения: 16
Регистрация: 30 юни 2010, 07:24
Местонахождение: гр. Пещера

Re: Сайт за mobi

Мнение от mrumenov »

Тегленето си работи и книгите са си в mobi. Ще спести конвертирането на доста хора, включително и на мен. Браво мечо.
По-упорито се стремим към новото, отколкото да пазим вече придобитото.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Бам Бам, сайта е само за MOBI-та. Който иска да чете html - "Читанката" е насреща. :)
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Re: Сайт за mobi

Мнение от malinmarinov »

Респект mechok ! Благодаря за труда.
Последната и единствена промяна е направена от malinmarinov на 12 февруари 2011, 22:20.
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Сайт за mobi

Мнение от NomaD »

malinmarinov написа:Респект mechok ! Най - разпостраненото устройство за четене в България...
malinmarinov, моля, редактирай постинга си! Няма нужда от статистически непроверени рекламни послания.
Изображение
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Сайт за mobi

Мнение от Бам Бам »

mechok написа:Бам Бам, сайта е само за MOBI-та. Който иска да чете html - "Читанката" е насреща. :)
И аз си помислих, че това вероятно е търсен ефект, но викам все пак да попитам. :)
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Ефекта е някъде около 3.5 гигабайта. :)
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Сайт за mobi

Мнение от v5ev »

Най-напред благодаря за труда!! И после един въпрос (апетитът идва с яденето :-) ) - предвижда ли се възможност за смъкване на всичките 3.5 ГБ наведнъж?

Поздрави
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Re: Сайт за mobi

Мнение от malinmarinov »

NomaD - слушам. Коригирах го. Имаш поща.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Гигабайтите са тук: http://chitanka.info/lib/torrents
А архива с mobi-та е целият тук.

v5ev написа:Най-напред благодаря за труда!! И после един въпрос (апетитът идва с яденето :-) ) - предвижда ли се възможност за смъкване на всичките 3.5 ГБ наведнъж?

Поздрави
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Сайт за mobi

Мнение от v5ev »

mechok написа:Гигабайтите са тук: http://chitanka.info/lib/torrents
А архива с mobi-та е целият тук.

v5ev написа:Най-напред благодаря за труда!! И после един въпрос (апетитът идва с яденето :-) ) - предвижда ли се възможност за смъкване на всичките 3.5 ГБ наведнъж?

Поздрави
Хай,
нещо не върви при мен. Гигабайтите са на ePub, fb2, html и txt. Тях ги свалям от архива на Хари. А линка за моби ми дава един httpl.zip, който е 24.8МБ ?! и освн това дава съобщение за неочакван край. :( Това което все пак може да се види е отново html и ePub. Би ли проверил, моля те!
Поздрави
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Грешката е моя. Погледни първия ми пост, моля. Трябва да е httpl.zip - около 1.45G. Вътре ще намериш всички мобита.
stefanr
Мнения: 9
Регистрация: 08 декември 2010, 14:36

Re: Сайт за mobi

Мнение от stefanr »

Сърдечно благодаря :-) Чудесен подарък за рожденния ми ден. (датата на пускането на архива :-) )
Ели.
Мнения: 1
Регистрация: 07 август 2010, 13:18

Re: Сайт за mobi

Мнение от Ели. »

Благодаря!
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Ето и доста добра безплатна програмка, с която може да се чете mobi на PC http://www.mobipocket.com/en/DownloadSo ... Reader.asp. А има много хора, които и идея синямат как изглежда едно mobi, защо кефи хората, с Kindle, примерно... Ето им начин да хвърлят един поглед. :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Re: Сайт за mobi

Мнение от Mandor »

mechok написа:… защо кефи хората, с Kindle, примерно...
Може би защото (като изключим PDF-ите с всичките им недостатъци) това е единственият начин да прочетеш нормално форматирана книга на това устройство? За разлика от нормалните четци, които предоставят поддръжка поне на ePub.
Непознаването на материята, по която се изказваш, не е основание да подвеждаш хората чрез изтъкване на несъществуващи предимства.
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Re: Сайт за mobi

Мнение от ivand58 »

Един стар въпрос - Мечок, имаш ли начин да обединиш няколко мобита в един файл - понеже при киндъла проблема с браузването е сериозен, добре би било група разкази да се обединят в едно заглавие (файл).
Аз лично този върпос го реших като обединявам FB2 форматирани произведения и после ги конвертирам с Калибрето, но е доста бавно като процес...
beertobeer
Мнения: 38
Регистрация: 26 декември 2008, 19:07

Re: Сайт за mobi

Мнение от beertobeer »

Ето и доста добра безплатна програмка, с която може да се чете mobi на PC http://www.mobipocket.com/en/DownloadSo ... Reader.asp.

А ти успя ли да я накараш тази програмка да чете кирилица?
Аватар
mrumenov
Мнения: 16
Регистрация: 30 юни 2010, 07:24
Местонахождение: гр. Пещера

Re: Сайт за mobi

Мнение от mrumenov »

beertobeer написа:Ето и доста добра безплатна програмка, с която може да се чете mobi на PC http://www.mobipocket.com/en/DownloadSo ... Reader.asp.

А ти успя ли да я накараш тази програмка да чете кирилица?
Програмата се справя чудесно с кирилица. И става не само за четене, а и за конвертиране. И за мен е най - добрата за конвертиране на pdf в mobi.
По-упорито се стремим към новото, отколкото да пазим вече придобитото.
beertobeer
Мнения: 38
Регистрация: 26 декември 2008, 19:07

Re: Сайт за mobi

Мнение от beertobeer »

" mrumenov написа:
Програмата се справя чудесно с кирилица. И става не само за четене, а и за конвертиране. И за мен е най - добрата за конвертиране на pdf в mobi.

Дай малко подробности - след инсталацията излизат само пет езика и няма български между тях.
Dreamer
Мнения: 37
Регистрация: 27 ноември 2010, 23:46

Re: Сайт за mobi

Мнение от Dreamer »

mobi файл, който за проба директно donwload-нах на киндъла не е направен както трябва. В момента липсва съдържание и бележки под линия. По-точно не липсват, а се интерпретират като текст. Имам чувството, че е ползван HTML-а а не fb2 като вход и като резултат липсват мета данните.
malinmarinov
Мнения: 78
Регистрация: 01 март 2010, 19:17

Re: Сайт за mobi

Мнение от malinmarinov »

Да от html са, а не от FB2.

от mechok1 » 27 декември 2010, 14:55
Тема: .mobi отново : http://forum.chitanka.info/topic2269.html

"Напълно си прав. И аз минах през тези фази, но по обратен ред.
Първо отварях html с msword и го save-вах като txt. Тогава ефекта с маймуните изчезва.
После опитах FB2 към mobi, но ми се видя много тегава работа, а и хиперлинковете не работеха.
И накрая, когато пуснах html към .mobi с mobigen.exe, всичко си стана лесно и автоматично."
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

От FB2 винаги разменя АВТОР/ЗАГЛАВИЕ в обратното, а аз лично го предпочитам с автора напред. Иначе има и FB2 към mobi генератор, ако ви трябва, ще го сложа някъде. И за комбинирането на файлове, най-доброто, до което се добрах е нещо, което събира html-и, но не работи добре. За сега спирам всякакви опити за промени, до второ нареждане. :)
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Re: Сайт за mobi

Мнение от ivand58 »

Мечок, ако искаш мога да ти дам мойте програми за обединяване на FB2, но проблема е, че се налага малко 'ръчна' работа - например да се избере име на обединението. Автора може да се вземе автоматично, а и ако има въведена име на 'поредица', то може да се вземе за заглавие. Също така ако има различни картинки, пак трябва да се избере коя да е обща ... При всички случаи най добре е да се конвертира от FB2, защото там информацията е най-пълна (еднозначно е указано кое е бележка под линия, кое е цитат и т.н.).
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Ще ти бъда много благодарен, ако ги качиш някъде.
Оказа се, че на конвертирани от fb2, mobi файлове, много лесно се променят meta данните през Calibre.
Благодаря предварително.

ivand58 написа:Мечок, ако искаш мога да ти дам мойте програми за обединяване на FB2, но проблема е, че се налага малко 'ръчна' работа - например да се избере име на обединението. Автора може да се вземе автоматично, а и ако има въведена име на 'поредица', то може да се вземе за заглавие. Също така ако има различни картинки, пак трябва да се избере коя да е обща ... При всички случаи най добре е да се конвертира от FB2, защото там информацията е най-пълна (еднозначно е указано кое е бележка под линия, кое е цитат и т.н.).
Аватар
ivand58
Мнения: 55
Регистрация: 03 юли 2007, 21:53

Re: Сайт за mobi

Мнение от ivand58 »

http://hobbylab.org/

Първия зип има python-ски скриптове и упътване за ползване. Ако си на виндовс, пробвай втория архив.
Вторият архив е опит за виндовс дистрибуция, но не знам дали ще тръгне при тебе (ако не, просто качи питон за виндовс и ползвай скриптовете)
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Евала! Сега ще дремна 1-2 часа и после ще пробвам всичко възможно.
mechok
Мнения: 55
Регистрация: 20 декември 2010, 15:48

Re: Сайт за mobi

Мнение от mechok »

Значи... опитах. Тъкмо научих как и се натъкнах на едни пичове тука. Те са се бъхтали, и все още се трудят яко, но не искат да има mobi. Просто си пазят територията (да не им я маркирам - препикая, което и не искам). Затова се отказвам да поддържам новите неща от "Читанка".
Ще задържа това, което има на сайта. Ще добавям някои в "new", но те ще са само по моя субективна преценка, за което се извинявам.
Ако някой иска да има нещо специално или да добави такова, моля да пише mobireaders(AT)gmail.com.
Приятно четене. :)
natispain
Мнения: 23
Регистрация: 04 юни 2010, 23:33
Местонахождение: Мадрид

Re: Сайт за mobi

Мнение от natispain »

Жалко. Тъкмо си купих Киндъл. Все пак благодаря за направеното от теб досега.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости