Четене на книги на Blackberry

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
mrumenov
Мнения: 16
Регистрация: 30 юни 2010, 07:24
Местонахождение: гр. Пещера

Четене на книги на Blackberry

Мнение от mrumenov »

Като всеки притежател BlackBerry и аз не мога да се разделя с моят телефон. Освен за разговори, четене на мейли, писане на смс-и и т.н. BlackBerry-то е чудесно и за четене на книги.
За да четете книги на вашето BlackBerry е необходимо да направите няколко стъпки.
Първо инсталирайте MobiPocket на телефона. Това стaва като въведете sледният URL: http://m.mobipocket.com в браузера на телефона. MobiPocket автоматично ще открие модела на BlackBerry-то и ще ви предложи версията за сваляне за вашето устройство. Кликнете на него, съгласете се с условията за ползване. MobiPocket ще се инсталира. Обикновено ще го намерите в папката dawnloads на телефона.
За да четете пълноценно е необходимо да свалите и desktop версията на MobiPocket. От вашият компютър посетете следният URL: http://www.mobipocket.com/en/DownloadSo ... Reader.asp. Инсталацията отнема по-малко от минута.
Сега с десктоп приложението ще можете да прехвърляте книги на BlackBerry-то. Не забравяйте, че след като прехвърлите книгите кабелът трябва да е изключен за да имате достъп до картата памет на телефона и съответно да виждате книгите в MobiPocket на BlackBerry-то. Както личи от името на риидъра MobiPocket чете само книги в mobi формат. Лично аз свалям книгите в epub и с calibre ги конвертирам в mobi.
Приятно четене!
По-упорито се стремим към новото, отколкото да пазим вече придобитото.
Аватар
mrumenov
Мнения: 16
Регистрация: 30 юни 2010, 07:24
Местонахождение: гр. Пещера

Re: Четене на книги на Blackberry

Мнение от mrumenov »

След като ползвам MobiPocket на BlackBerry-то си 2 седмици разбрах, че може и без да се ползва десктоп версията, а книгите се прехвърлят директно от calibre след конвертирането им. Много по-добре е книгите да се свалят в fb2 формат и да се конвертират в mobi.
По-упорито се стремим към новото, отколкото да пазим вече придобитото.
Аватар
mrumenov
Мнения: 16
Регистрация: 30 юни 2010, 07:24
Местонахождение: гр. Пещера

Re: Четене на книги на Blackberry

Мнение от mrumenov »

Тези, които искат да четат pdf на BlackBerry ги съветвам да ползват десктоп версията на MobiPocket за конвертиране в mobi. Работи перфектно, за разлика от Calibre, с която така и не успях да изкарам читаво конвертирана книга. Може причината да е в зад клавиатурното устройство :oops:
По-упорито се стремим към новото, отколкото да пазим вече придобитото.
daskalat
Мнения: 2
Регистрация: 13 декември 2010, 14:05

Re: Четене на книги на Blackberry

Мнение от daskalat »

Аз пък бих ви препоръчал Алкател ОТ-806 , сваляш от "Читанка" качваш в телефона и четеш,а за икономията просто нямам думи :D Сам прави всичко,не е оправдано да харчиш грешни пари за Блекбери и да конвертираш после!? Ако пък толкова много ви се иска да си изхарчите парите има доста Таблети на пазара,поне екрана е голям и с един Куулрайдер си четете без да ви се тормозят много очите ;)
Въпреки това за запалените книгомани няма задръжки ;;))
Аватар
hgeorgiev
Мнения: 4
Регистрация: 10 февруари 2010, 19:29

Re: Четене на книги на Blackberry

Мнение от hgeorgiev »

@ daskalat: Знаеш ли изобщо какво е BB, че ни съветваш такива работи? :)
[img]http://img.crazys.info/files/userbars/music/slipknot.gif[/img]
[img]http://img39.imageshack.us/img39/2414/8714.png[/img]
priatel
Мнения: 1
Регистрация: 29 май 2012, 23:35

Re: Четене на книги на Blackberry

Мнение от priatel »

За четене на книги на ВВ от читанката, аз просто ги свалям и прехвърлям в уърд. ВВ има Уърд то го, което има опция едит и файнд. Като стигна до някъде въвеждам например 111 и давам сейв. Като реша да чета отново файнд на 111, трия 111-те, продължавам с четенето и като приключа пак 111. Работи безотказно, но трябва файла да е уърдовски.
Vessy

Re: Четене на книги на Blackberry

Мнение от Vessy »

Здравейте,

не mobipocket не ми разпознава BB-то. Аз съм с 9900 и не мога да си намеря четец за клици.
Моля за помощ.

Благодаря :)
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости