e-knigi.net - книжарница за електронни книги

За всичко около електронното публикуване
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от petrovich »

Най-бърз и лесен начин няма, освен ръчно. Точно така се качват и тук текстовете, при изчитането на произведението то се форматира, така че да бъде подходящо за читателите. Може да се запознаете с SFB формата, за да добиете някаква представа: http://chitanka.info/lib/help/sfb.
е-Книги

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от е-Книги »

Позволявам си да съобщя, че сайтът ни вече стартира официално. Всички книги на издателството е-Книги (защото предлагаме книги и на други издателства), освен като фалш приложения, се предлагат и в PDF и EPUB незащитени формати. Надяваме се на коректност от страна на Читанката в това отношение. Имаме и секция, в която заглавията ще са под "creative commons" и достъпът до тях е свободен за всички, които се регистрират на сайта. Цените на останалите заглавия са гъвкави - плащате толкова, колкото вие решите, но минималната възможна цена е 2.40 лв. Както писах преди, стараем се да отговорим на всички забележки и желания, стига да са възможни за осъществяване и да отговарят на целите, които сме си поставили с това начинание.
Гост

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от Гост »

е-Книги написа:Надяваме се на коректност от страна на Читанката в това отношение.
доколкото книгите тука могат да бъдат качени от всеки и надали някой ще проверява от къде са се взели....
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от petrovich »

Гост написа: доколкото книгите тука могат да бъдат качени от всеки и надали някой ще проверява от къде са се взели....
Не се притеснявай има кой да следи затова!
Ако книгата е качена и обработена от хартиен в електронен вариант тя ще бъде добавена. Доколкото разбрах много от книгите, които се качват в електронната книжарница са налични само в електронен вид.
Петър.
Мнения: 9
Регистрация: 24 октомври 2014, 23:12

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от Петър. »

Здравейте!
Има ли възможност издателските къщи успоредно с хартиеното издание на една книга,да правят и електронно?
За момента не съм в България.Няма как да си купя хартиено издание поради не една причина.Има не малко хора в моето положение.Ще бъде прекрасно,ако имам възможност всяко едно произведение да си го купя , и да си го чета на електронния четец.
Има ли такова идеи и предложения,които да се обмислят?Или за мое съжаление идеята няма да се приложи?
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от Бам Бам »

Българските електронни книжарници доставят хартиени книги по целия свят и цената на доставката е напълно приемлива. За хората, които искат да четат нови книги на български, но са в чужбина няма пречки да осъществят желанието си.
Петър.
Мнения: 9
Регистрация: 24 октомври 2014, 23:12

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от Петър. »

Знам,че мога да си поръчам хартиени издания.Няма как да ги местя с мен книгите.Защото в моето положение всеки ден има възможност да не съм на мястото,на което съм.Така го чувствам.А дори и някой да е отседнал за по-дълго време повечето са в една гарсониерка или буквално в една стаичка.Няма къде да съхранявам библиотека.
Иконимически неизгодно ли е за издателските къщи да правят успоредно с хартиения и електронен екземпляр?
pechkov
Мнения: 715
Регистрация: 06 април 2009, 21:39
Местонахождение: Монтана

Re: e-knigi.net - книжарница за електронни книги

Мнение от pechkov »

Петър. написа:Иконимически неизгодно ли е за издателските къщи да правят успоредно с хартиения и електронен екземпляр?
На някои книги правят и е-варианти, но не във всяка книжарница ги пускат.

Друг проблем е, че разпространителското право за е-варианта е отделно от това за хартиения вариант, и понякога има несъгласие от носителя на авторско право за такъв вариант на разпространение. Или поне в началото. Често се случва известно време след пускането на хартиения вариант да се появи и неговия електронен събрат, но няма начин да се гадае за коя книга кога и дали въобще ще я пуснат в е-вариант.

Да, знам, е-книгите са с по-ниска себестойност, по-удобни са за хората, които имат четци, но това все още не е толкова голям критерий за издателствата, че да погледнат по-сериозно на този вариант. Те се страхуват предимно от значително по-лесното копиране на е-книгите в сравнение с хартиените книги, въпреки, че в днешно време всяко хлапе може да заснеме страниците на печатната книга, и да ги пусне в торентите (което се случва и на практика де), и съвременната комуникационна мрежа ще свърши всичко останало. Да, знам, че хората трябва да получават заплащане за труда си, но пък тези хора не си мръдват пръста, за да се нагодят към съвремието, и попадам на е-варианти на книги, които са с по-висока цена от тази на хартиеното копие. Нещо, в което няма никаква логика. Без разходите за хартия, печат, транспорт, склад и прочие - е-книгата би трябвало да е на много по-ниска цена, и това е един от критериите, заради които и аз предпочитам е-книга вместо хартиена.

Е, за нас засега остава да искаме. А кога ще получим - донякъде е въпрос, който зависи от това колко силно ще си поискаме. Пишете коментари в електронните книжарници, нека знаят какво искаме.
Когато инженерите конструират нещо дуракоустойчиво - тогава дураците стават по-изобретателни.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости