Търси се...

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Търси се...

Мнение от petrovich »

SecondShoe написа:
Гост написа:Здравейте, от много отдавна търся книгата "Аз бях вундеркинд".
Тук се продава за 2 лв.: http://a818683.obiavi.portal.bg/Knigi._ ... I_....html
Аз ще я купя и ще я сканирам. Който желае да ми свирка за редакцията ѝ.
Сигурно ще взема и други книги оттам…
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Търси се...

Мнение от petrovich »

Гост написа:Здравейте, от много отдавна търся книгата "Аз бях вундеркинд". Разказва се за едно момче, чиито родители го записват на какви ли не уроци, но то накрая се отървава от тях и т.н.
Както сигурно се досещате никъде не мога да я намеря. Дали може да я качите? :roll:
За името на автора не мога да се сетя.
Книгата вече е купена и сканирана. Очаквам при положение, че я желаеш да бъде качена тук, да я коригираш и форматираш. Така малко по малко библиотеката ще се обогати. Можеш да се включиш тук.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Търси се...

Мнение от SecondShoe »

@petrovich
Много си бърз. :)
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Търси се...

Мнение от petrovich »

SecondShoe написа:@petrovich
Много си бърз. :)
Аз бях още вчера готов, но ме мързеше да обработя изображенията, така че да се разпознават по-лесно. :mrgreen:
StzBOY
Мнения: 1
Регистрация: 03 септември 2010, 15:00

Re: Търся Играта на Нийл Строс

Мнение от StzBOY »

Качете книгата на Нийл Строс "Играта" (Neil Strauss "The Game"). Благодаря предварително.
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Търся Играта на Нийл Строс

Мнение от petrovich »

StzBOY написа:Качете книгата на Нийл Строс "Играта" (Neil Strauss "The Game"). Благодаря предварително.
Не знам защо, но често възприемам думата "качете" като заповед, просто така ми идва.
Всеки, който качва книги тук е доброволец. Т.е. ако някой благоволи да ги сканира, редактира и форматира те ще бъдат налични тук.
Явно ГДБОП много объркаха нещата с тази "организирана група". Хората, които качват книги тук не са един отбран кръг от "избранници", които изпълняват "заявките".
С една дума когато искаш трябва да има и какво да дадеш в замяна. Ако имаш книгата можеш да я сканираш или пък да помолиш да ти я сканират, за да я редактираш и форматираш, все такива неща...
Аватар
Akeli_Kotu
Мнения: 3
Регистрация: 04 септември 2010, 03:15

Re: Търси се...

Мнение от Akeli_Kotu »

Здравейте! Казвам се Зори и от доста време търся следните книги , ако може в електронен формат :


Автор :Реймънд Фийст

Поредица:" Сага за войната на разлома"
5. Принц на кръвта
6. Кралският корсар


Поредица: "Легенди за войната на разлома"
1.Доблестен враг
2.Убийство в Ламът
3.Джими ръчицата


Поредица: "Войната на Студенокръвните "
1. Кралицата на мрака
2. Възходът на търговеца принц
3. Гневът на демонския крал
4. Парчета скършена корона


Автор : Робин Хоб


Поредица: "Придворният убиец"

2. Кралска поръчка
3. Тронът


Поредица: " Шутът и убиецът "
1. Мисията на шута
2. Лорд Златен
3. Съдбата на Шута



Автор :Стивън Ериксън


Поредица: " Малазанска книга на мъртвите"
1. Лунните градини
6. Ловци на кости
7. Вихърът на жътваря
8. Дан на хрътките


Автор ::Колектив
Артуро Ардзуфи , Алесандра Раци , Ецио Джильоли

Поредица енциклопеди :
"Жива Планета"
- Животните от Северния и Южния полюс
- Животните от Амазония
- Животните от Австралия и съседните острови
- Животните от саваната
- Животните от Европейските планини
- Животните от Африканските гори
- Животните от Европейските гори
- Животните от Средна и Северна Азия
- Животните от Северна Америка
- Животните от Eзерата и реките


Език : Български


Фен преводи на български език :


Автор ::Мари Манцуси
Поредица: "Кърваво сборище "


Автор :: Кристофър Роули
Поредица: " Базил / Bazil"


Ще съм ви благодарна , ако ги качите в сайта на Читанка

ПП : Знам , че съм нова и не съм подпомогнала сайта , а направо ви моля за тези книги. Въпреки че съм нов потребител аз редовно посещавам Читанка .
Последната промяна е направена от Akeli_Kotu на 3. Мнението е било променяно 3 пъти.
Изображение
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Търси се...

Мнение от petrovich »

Автор :Реймънд Фийст


Поредица:" Сага за войната на разлома"
5. Принц на кръвта
6. Кралският корсар


Поредица: "Легенди за войната на разлома"
1.Доблестен враг
2.Убийство в Ламът
3.Джими ръчицата

Двете поредици в момента можеш да видиш, че се обработват в "Работното ателие"

Автор :Стивън Ериксън


Поредица: " Малазанска книга на мъртвите"
1. Лунните градини
6. Ловци на кости
7. Вихърът на жътваря
8. Дан на хрътките

1, 6, 7 също можеш да видиш в работилницата.
Аватар
Akeli_Kotu
Мнения: 3
Регистрация: 04 септември 2010, 03:15

Re: Търси се...

Мнение от Akeli_Kotu »

Мерси много
Изображение
Аватар
Марин Ивановски
Мнения: 25
Регистрация: 19 октомври 2010, 21:14

Re: Търси се...

Мнение от Марин Ивановски »

Зравейте, бих искал да попитам дали някой има научно-фантастичния сборник "Тотема на поетите" от Иван Мариновски. Ако има желание да го сканира и качи в сайта, аз с удоволствие ще се заема с разпознаването, форматирането и публикуването му.
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Търси се...

Мнение от forri »

"Кръгът на Матарезе" на Робърт Лъдлъм
Ако случайно на някой му се мотае в къщи и има скенер, а също така и свободно време - го умолявам да я сканира. Аз се наемам с корекцията, редакцията и... всичко останало.
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
DWS

Re: Търси се...

Мнение от DWS »

Здравейте, много бих искал тук да има и книгата на Джон Стайнбек "Гроздовете на греха".
Ако някой я добави, бих помогнал с форматирането.
:wink:
HT

Re: Търси се...

Мнение от HT »

DWS написа:Здравейте, много бих искал тук да има и книгата на Джон Стайнбек "Гроздовете на греха".
Ако някой я добави, бих помогнал с форматирането.
:wink:

Книгата се казва: Гроздовете на гнева, The Grapes of Wrath
enderlandia
Мнения: 2
Регистрация: 24 ноември 2010, 15:25

Re: Търси се...

Мнение от enderlandia »

-Куция Дявол на Петър Бобев

-поредицата "Галактически хазартни войни" на Уилям Форсчън (Облогът на Наполеон, Пръстена на Александер Велики, Гамбитат на Убийците)

благодаря предварително.

p.с. възможно ли е да се направи някакси услуга, при качването на "поискана" книга да получаваме изричен е-мейл/смс? Прехвърлям ежемесечния е-мейл, но е друго когато е отговор на изрично запитване?

p.с. 2 - ако има вече такъв начин/тема моля за link, нов сам
petrovich
Мнения: 762
Регистрация: 31 юли 2008, 14:20

Re: Търси се...

Мнение от petrovich »

Неведнъж е отговаряно на такова запитване. Всеки потребител на сайта участва доброволно с каквото може и то ако има желание. Така че ако някой се намери ще сканира книгата (книгите), след което евентуално може да разпознае текста, да го редактира и форматира. В този смисъл можеш да се надяваш някой да има книгата и съответно желанието да я преобразува в електронен формат.
За да ти стане по-ясно можеш да прочетеш важната тема от раздел „Търси се“.
dws

Re: Търси се...

Мнение от dws »

HT написа:
DWS написа:Здравейте, много бих искал тук да има и книгата на Джон Стайнбек "Гроздовете на греха".
Ако някой я добави, бих помогнал с форматирането.
:wink:

Книгата се казва: Гроздовете на гнева, The Grapes of Wrath
Да, на гнева, извинявам се за грешката! :)
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Re: Търси се...

Мнение от moosehead »

enderlandia написа:-Куция Дявол на Петър Бобев
"Куция дявол" е сканиран преди 2-3 месеца и си чака коректора в Работното ателие. Така, че запретвай ръкави и го почвай. :D

DWS написа:Здравейте, много бих искал тук да има и книгата на Джон Стайнбек "Гроздовете на гнева".
Ако някой я добави, бих помогнал с форматирането.
Ами книгата я имам. Ако си навит да я коригираш, ще гледам да я сканирам по-скоро.
Докато я сканирам, ти вземи прочети помощната страница на Читанката, относно SFB форматирането, та после да няма "Ама аз, ама той…" :D
Има по-лоши престъпления от изгарянето на книги. Едно от тях е да не ги четеш.
Рей Бредбъри
hikuk1

Re: Търси се...

Мнение от hikuk1 »

forri написа:"Кръгът на Матарезе" на Робърт Лъдлъм
Ако случайно на някой му се мотае в къщи и има скенер, а също така и свободно време - го умолявам да я сканира. Аз се наемам с корекцията, редакцията и... всичко останало.
Книгата я имам ама нямам скенер.
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Търси се...

Мнение от forri »

hikuk1 написа:
forri написа:"Кръгът на Матарезе" на Робърт Лъдлъм
Ако случайно на някой му се мотае в къщи и има скенер, а също така и свободно време - го умолявам да я сканира. Аз се наемам с корекцията, редакцията и... всичко останало.
Книгата я имам ама нямам скенер.
Жалко. Никой със скенер ли я няма?
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
куку
Мнения: 2
Регистрация: 02 януари 2011, 16:16

Влюбени до доказване на противното

Мнение от куку »

Искам първо да ви поздравя за прекрасната работа. И второ да попитам някой има ли книгата на Сара Анджелини "Влюбени до доказване на противното" това е осъвременен вариант на "Гордост и предразсъдъци". От това което открих, мисля че е много добра, заради това много ще се радвам ако някой я има и я добави в библиотеката. Търся я на електронен вариант. Може да е на български или на английски и в двата варянта ще ми помогнете много :)
Changer

Re: Търси се...

Мнение от Changer »

Здравейте. Да попитам дали скоро ще се добавят и другите книги от поредицата "Речен свят" на Филип Хосе Фармър ,а именно "Тъмният замисъл" (The Dark Design - 1977),"Магическият лабиринт" 1981, "Боговете на речния свят" - 1983 ?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Търси се...

Мнение от NomaD »

Не ми е известно дали изобщо другите книги от поредицата "Речен свят" на Фармър са издавани на български. Тъй че едва ли ще бъдат добавени...
Изображение
Аватар
Бам Бам
Мнения: 417
Регистрация: 29 октомври 2010, 17:36
Местонахождение: Папуа Нова Гвинея
Връзка:

Re: Търси се...

Мнение от Бам Бам »

Наскоро излезе филм по "Речен свят", който не е лош.
Changer

Re: Търси се...

Мнение от Changer »

За третата книга разбрах ,че я има на руски. Не съм много запознат с процесите ,които довеждат до качването на книгите в сайта. Но от коментара на NomaD да разбирам ,че никой не би се захванал с превод от английски или руски , така ли?
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Re: Търси се...

Мнение от NomaD »

Руснаците са превели и издали цялата поредица "Речен свят" на руски. Несериозно е обаче дори и да се мисли за превод от друг език, освен от оригиналния - в случая е английски. Ако има човек, мотивиран да превежда, нека заповяда.
Изображение
zhivkost
Мнения: 21
Регистрация: 04 май 2008, 10:54

Търси се "Смъртта дебне под прозореца" - Йежи Едигей

Мнение от zhivkost »

Търси се "Смъртта дебне под прозореца" - Йежи Едигей. Сборник криминални романи, съдържащ - "Смъртта дебне под прозореца", "Внезапната смърт на кибика", "Азбучният убиец".
TA
Мнения: 6
Регистрация: 01 март 2006, 15:45
Местонахождение: София
Връзка:

Re: Търси се "Смъртта дебне под прозореца" - Йежи Едигей

Мнение от TA »

zhivkost написа:Търси се "Смъртта дебне под прозореца" - Йежи Едигей. Сборник криминални романи, съдържащ - "Смъртта дебне под прозореца", "Внезапната смърт на кибика", "Азбучният убиец".
Има я в библиотеката ни на хартиен носител. Мога да я предоставя за сканиране, но аз нямам скенер.
Гост

Re: Търси се...

Мнение от Гост »

Здравейте,
Благодаря ви за тази чудесна библиотека и възможността да ползваме електронен вариант на любимите си книги.

Търся "Трима души в една лодка –без да се брои кучето" от Jerome K. Jerome, както и останалите есета от сборника му "Празни мисли на един празен човек". В сайта има публикувани само 3: За лентяйството. - За бебетата. -За яденето и пиенето, а в сборника са общо 14. Тарся ги в електронен вариант и на български.
stomart
Мнения: 1
Регистрация: 10 август 2010, 18:12

Re: Търси се...

Мнение от stomart »

Гост написа:Здравейте,
Благодаря ви за тази чудесна библиотека и възможността да ползваме електронен вариант на любимите си книги.

Търся "Трима души в една лодка –без да се брои кучето" от Jerome K. Jerome, както и останалите есета от сборника му "Празни мисли на един празен човек". В сайта има публикувани само 3: За лентяйството. - За бебетата. -За яденето и пиенето, а в сборника са общо 14. Тарся ги в електронен вариант и на български.
Виж тук: http://www.znam.bg/com/action/showBook? ... ectionID=5
Аватар
forri
Мнения: 52
Регистрация: 22 януари 2007, 01:10
Връзка:

Re: Търси се...

Мнение от forri »

"Трима души в една лодка..." можеш да намериш тук - редактирана и форматирана със статус "чака проверка" в ателието.
Аз сключвам своя договор със сатаната, за да ви кажа всичко, без остатък!!!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости