Обновяване на системата

Съобщения, свързани с библиотеката, които трябва да се прочетат
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Обновяване на системата

Мнение от Борислав »

Днес обнових системата на форума до phpBB3 3.0.7-PL1. Заедно с това обединих и потребителските бази на библиотеката и на форума. Влизането във форума вече става автоматично, като е свързано с основния сайт на библиотеката.

Важно: Във форума имаше около 500 потребители, които нямаха регистрация в библиотеката. На тях автоматично им направих такива. Ако сте такъв потребител, значи не знаете новата си парола за библиотеката (всъщност, никой не я знае). Използвайте функцията „Изпращане на нова парола“, за да можете да влезете в сайта.

Много важно: При влизане в библиотеката изберете „Запомняне на паролата“, иначе няма да можете да влезете във форума.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Re: Обновяване на системата

Мнение от GeOrg »

Успях да вляза единствено когато маркирах «Запомняне на паролата». След което избрах «Връщане на старата страница». Нищо друго не работи за влизане във форума.
На моя компютър работят и други хора. Не бих искал някой да влезне от мое име тук!

Edit Благодаря! Вече всичко е наред и гореизброените проблеми са решени.
Последната и единствена промяна е направена от GeOrg на 07 август 2010, 15:55.
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Изход от форума

Мнение от GeOrg »

Може би, във форума трябва да се сложи връзка към страницата на библиотеката, за да може човек да излезе от форумната системата без да се налага наново да я набира.

Edit Направи ми впечатление, че задължително трябва да се препотвърди всичко в контролния панел на потребителя за да влязат в сила старите настройки. Вижте предишното ми мнение няма подпис и аватар.
Последната и единствена промяна е направена от GeOrg на 07 август 2010, 16:37.
Причина: Уточнения
Може и така да е, ...!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Изход от форума

Мнение от Борислав »

GeOrg написа:Направи ми впечатление, че задължително трябва да се препотвърди всичко в контролния панел на потребителя за да влязат в сила старите настройки. Вижте предишното ми мнение няма подпис и аватар.
Нямаше подпис, защото го беше пуснал като гост.
v5ev като гост

Re: Обновяване на системата

Мнение от v5ev като гост »

Hi,
не знам какво правя не както трябва, но не мога да вляза във форума. Регистриран потребител съм (v5ev), с едно и също име в библиотеката и форума. Началната ми страница се зарежда с автоматичен вход, понеже работя на домашния си компютър. Ако се опитам да вляза във форума - грешка. След като се отрегистрирам имам достъп до форума. Ако се опитам да вляза със старата си регистрация (във форума) - отново грешка :cry: ?!

Потвърдих всичките си данни от регистрацията в библиотеката - няма ефект.

Моля за помощ!!

v5ev
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Обновяване на системата

Мнение от Борислав »

v5ev като гост написа:не знам какво правя не както трябва
И аз не знам, защото не си го описал достатъчно подробно.

Излез от библиотеката и влез отново, като избереш „Запомняне“.
v5ev като гост

Re: Обновяване на системата

Мнение от v5ev като гост »

Здравей,
описвам поодробно.

Първи вариант:
1. Влизам в Библиотеката като регистриран потребител (v5ev - запомнена парола). Появява ми се динамичната страница (както съм направил настройките)
2. Кликвам върху Форум. Появява се Die Website kann diese Seite nicht anzeigen (страницата не може да бъде показана) и банер HTTP 500 Interner Serverfehler.

Втори вариант:
1. Влизам в Библиотеката като НЕрегистриран потребител.
2. Влизам като v5ev. Кликвам обратно към предишна страница. Появява се динамичната начална страница.
3. Кликвам върху Форум. Появява се Die Website kann diese Seite nicht anzeigen (страницата не може да бъде показана) и банер HTTP 500 Interner Serverfehler.

Трети вариант:
1. Влизам в Библиотеката като НЕрегистриран потребител.
2. Кликвам върху Форум. Форумът се появява!!!
3. Кликвам върху вход за да вляза като потребител.
4. Влизам като v5ev. Появява се страница Вход. Влязохте в Моятя библиотека като v5ev.
5. Кликвам върху Форум. Появява се Die Website kann diese Seite nicht anzeigen (страницата не може да бъде показана) и банер HTTP 500 Interner Serverfehler.

Във ВСИЧКИ гореописани варианти полето Запомняне на паролата е маркирано (активно).

Това е. Последния час пробвах по няколко пъти и комбинирах... с еднакъв (не)успех.

v5ev
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Обновяване на системата

Мнение от Борислав »

Благодаря ти! Мисля, че проблема е бил заради това, че си настроил динамичната начална страница. Как е сега?
gioganotti
Мнения: 36
Регистрация: 03 април 2008, 18:26
Местонахождение: София

Re: Обновяване на системата

Мнение от gioganotti »

Аз имах абсолютно същите проблеми като v5ev. Сега вече всичко е наред. Бях си помислил, че компа се е скапал.
Ако не отговарям на писмата Ви, вижте [url]http://6lyokavitza.org/mail[/url]
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Обновяване на системата

Мнение от SecondShoe »

Едно от най-хубавите неща при тази версия е вградената възможност за по-добра организация чрез подфоруми.
Ето и конкретни предложения:
1. Форумът "Съобщения за грешки из сайта" да мине към раздел "Моята библиотека".
2. "Работилница" да стане форум, а старите форуми в него да се преобразуват като подфоруми.
3. "Литература" също да спре да бъде раздел, а да стане форум. Сегашните форуми в него да станат подфоруми на "Литература".
4. Форумът "mylib" да мине към раздел "Моята библиотека" и да се смени името му на "Скриптът на Читанка" или нещо от тоя род.
5. Форумът "Четене" да мине към раздел "Общи приказки".
6. Раздел "Общи приказки" да се преименува на "Други разговори".

Това е като за начало.

П.П. Уж съм модератор, а пише, че нямам право да си обединя последните две мнения.
v5ev
Мнения: 127
Регистрация: 06 януари 2010, 20:39

Re: Обновяване на системата

Мнение от v5ev »

Борислав написа:Благодаря ти! Мисля, че проблема е бил заради това, че си настроил динамичната начална страница. Как е сега?
Благодаря и аз!! Сега всичко е наред. "Познават" ме и библиотеката и форумът! И стартът в динамичната страница също си работи. :D
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Обновяване на системата

Мнение от Борислав »

SecondShoe написа:Уж съм модератор, а пише, че нямам право да си обединя последните две мнения.
Има някакъв проблем с новата система за влизането. Доста от модераторските функции не работят, също и „запис като чернова“. Ще го оправя колкото се може по-скоро.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Обновяване на системата

Мнение от SecondShoe »

Няма да е зле да се включи и вградената опция за пускане на бърз отговор. Доста по-удобна е, защото не се налага да се отваря нова страница при пускане на мнение.
Телотен

Re: Обновяване на системата

Мнение от Телотен »

Не намерих друга подходяща тема за проблема ми, затова пиша тук.
Регистрирах се без проблеми в сайта (ник: Teloten), влизането също беше успешно, но форумът не ме разпознава. Ако това ще помогне - забелязах, че изобщо липсвам от списъка с потребители във форума.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Обновяване на системата

Мнение от Борислав »

Телотен написа:Регистрирах се без проблеми в сайта (ник: Teloten), влизането също беше успешно, но форумът не ме разпознава.
Досега не си влизал в библиотеката. Изключвам първия път при регистрацията, когато това става автоматично.

При следващото ти влизане, регистрацията във форума ще се активира.
Телотен

Re: Обновяване на системата

Мнение от Телотен »

Борислав написа:Досега не си влизал в библиотеката. Изключвам първия път при регистрацията, когато това става автоматично.
При следващото ти влизане, регистрацията във форума ще се активира.
Ами как да вляза, като не ме разпознава?!
Опитвах пак: чистих ръчно бисквитките, влизах и през сайта, и през форума - няма никаква разлика, не ме разпознава. А и (както вече казах) дори ме няма в списъка с регистрирани потребители на форума.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости