Статична версия на Моята библиотека

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Статична версия на Моята библиотека

Мнение от Борислав »

Вече е налице първата официална статична версия на библиотеката. Всякакви идеи за подобрения са добре дошли.

Ако се окаже, че има хляб в разпространяването на подобни файлове, ще направя отделен раздел за торенти в библиотеката.

Добавка: Открих, че съм забравил страниците с историята.
Добавка № 2: Файловете, сочени от страницата „Статистика“, са с грешни имена.

Добавка последна от 17 януари 2010 г.: Втората версия е достъпна в раздел „Торенти“.
Добавка последна+1 от 19 януари 2010 г.: Архива chitanka-html.7z съдържа файл content, който спокойно може да изтриете след разархивирането. Истинската директория content се намира в chitanka-images.tar.
Последната промяна е направена от Борислав на 3. Мнението е било променяно 3 пъти.
Гост

Мнение от Гост »

защо текстовете са 7з, а картинките тар?
не е ли по-добре да са едакви?

ще има ли фб2?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:защо текстовете са 7з, а картинките тар?
Текстовото съдържание е компресирано и архивирано. Картинките са си предварително компресирани, затова сега са само архивирани.
Гост написа:ще има ли фб2?
Разбира се.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Търсене

Мнение от Борислав »

В следващата версия ще включа и локална търсачка, която ще изглежда долу-горе така:
Изображение
Гост

Мнение от Гост »

Статичната версия е великолепна. С нея се работи много лесно за разлика от xampplite, с който се борих като прасе с тиква. Възможно ли е да има функция за извличане на суров текст за дадено заглавие, за да се чете с друга програма - например Ice Book reader?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:Възможно ли е да има функция за извличане на суров текст за дадено заглавие, за да се чете с друга програма - например Ice Book reader?
Защо ти е суровия текст? HTML вероятно върши по-добра работа. Следващия път ще махна страничното меню, така че страниците ще бъдат максимално изчистени.
Аватар
Parsifal
Мнения: 17
Регистрация: 14 декември 2006, 02:36

Мнение от Parsifal »

Гост написа:Статичната версия е великолепна. С нея се работи много лесно за разлика от xampplite, с който се борих като прасе с тиква. Възможно ли е да има функция за извличане на суров текст за дадено заглавие, за да се чете с друга програма - например Ice Book reader?
И аз съм на тоя хал!
Статичната версия е чудесна но на мен реално може да ми служи само за информация коя книга под кой номер е в дадена поредица.
Колкото и да е добър сайта ви ( и моля ви не го приемайте като критика, благодарен съм на всички ви за книгите които чета благодарение на вас )все пак Ice Book reader предлага доста повече удобство ( пък и навика си казва тежката дума ) :wink:
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Все още не мога да разбера какъв е проблемът… Доколкото знам, Ice Book Reader чете както HTML, така и FB2. Защо трябва се примирявате да четете неформатиран текст?
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Първо - Здравейте на всички! Поздравления за сайта, който от много време ми помага да прочета книгите, които винаги съм искал, но не съм имал възможност да си купя, и благодарности на Mandor, че ме насочи към него.( човече не зарязвай sfbg)
Видях, че в темата се споменава за FB2 формата и реших да попитам тук, че не съм наясно с този формат.
След дълго търсене и тестване, се спрях на Ice book reader, като програма за четене на книгите. Видях и че поддържа този формат.
В книгите, които свалям от тук поне в началото и края се забелязва форматиране във FBS, но самата програма ги отчита като нормални знаци и не форматира нищо допълнително. Та въпроса е - за да се форматират правилно от ридъра трябва да са в този FB2 формат задължително или просто текста трябва да съдържа форматиращите знаци? В смисъл той нещо допълнително от текст с форматиране ли съдържа? И за да може се форматират книгите, трябва да се изчака качването им на сайта, вече преформатирани коректно ли?
Малко замотано го обясних, но днеска не ми е ден :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

mIRCata
Може би за начало ще е добре да прочетеш това мнение. Там е обяснено за FB2 и SFB.
Ако след това останат още въпроси, отдели малко време да ги формулираш по-добре… :wink:
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

:) След няколко дни недоспиване, мисълта ми тече "странно".
Отговорих си на въпроса, защо Ice book reder-а не форматира текста. Няма ги допълнителните XML-ски описания на формата FB2, не е било само до форматирането по SFB. Ще чакам да се появи като възможност свалянето на FB2 файлове, защото си мисля, че тогава книгите ще се доближат още по-вече към оригиналния си, хартиен вид.
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

mIRCata написа:Ще чакам да се появи като възможност свалянето на FB2 файлове…
Като временно решение, можеш да си ги конвертираш сам чрез тази програма.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Пробвах с Окото на света на Джордан.
Нещо май самия Ice book reader се омотава. В смисъл, конвертира книгата, отчете FBS-то, но тук-там, при показване на главите и на цитатите в началото оцветяването не му е в ред. Ще го почовъркам по-късно в къщи. Иначе, благодаря за програмката.
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Четене на .FB2.

Мнение от zl_tsanev »

За mIRCata

За четене на .FB2 формата съществувам доста програми. Лично мене ме устройва CollReader-a.
При него бележките под линия се визуализират на съответната страница(а също и в края на файла), извежда се съдържанието на произведението, коректно се отразяват и номерата на страниците. Визуализират се и таблици(ако има такива). Вече проверих това с "Плашилото" на Матю Райли - прекрасно е обработен, вградени са и илюстрациите.

Повече информация за формата(тите) има например на fictionbook.org, www.the-ebook.org, reeed.ru

Ако имаш възможност бих ти препоръчал да си вземеш "читалка": LBook V3, BeBook, COOL-ER, PocketReader или нещо от Sony - Аз имам LBook V3 и е много удобна и лека, а четенето е просто удоволствие.

Златко Цанев,
Шумен
Аватар
Parsifal
Мнения: 17
Регистрация: 14 декември 2006, 02:36

Мнение от Parsifal »

Ще има ли нова версия на статичната библиотека?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Parsifal написа:Ще има ли нова версия на статичната библиотека?
Ще има. Колкото повече желаещи, толкова по-скоро.
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Присъединявам се към желаещите, неоценимо е да имаш такъв архив на една флашка със портативна версия на даден браузър ако нямаш достъп до интернет :)
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
mcmlxx
Мнения: 2
Регистрация: 07 декември 2009, 20:47

Мнение от mcmlxx »

Първо искам да благодаря за прекрасната работа!!! Дерзайте !!! И аз очаквам с нетърпение новата версия. :D
Аватар
zl_tsanev
Мнения: 270
Регистрация: 27 май 2008, 07:54
Местонахождение: Шумен

Мнение от zl_tsanev »

mcmlxx написа:Първо искам да благодаря за прекрасната работа!!! Дерзайте !!! И аз очаквам с нетърпение новата версия. :D
++ 1
хун

още един

Мнение от хун »

Присъединявам се очакващите ново статично копие....
twilighter
Мнения: 4
Регистрация: 12 ноември 2009, 12:23

Мнение от twilighter »

Благодарности за този суперпроект! С нетърпение чакам новата версия!
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Втора версия от 17 януари 2010 г.

Мнение от Борислав »

Готова е втората версия. Вижте раздел „Торенти“.
Гост

Мнение от Гост »

10х,
какво стана с варианта във фб2, нали щеше да има и такъв?
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Гост написа:какво стана с варианта във фб2, нали щеше да има и такъв?
Допреди два дена имаше.
Гост

Мнение от Гост »

:shock:
А кога ще има отново?
Аватар
noemis
Мнения: 31
Регистрация: 13 май 2008, 11:43

Мнение от noemis »

В раздел "Торенти" не могат ли да влязат и динамичната версия на "Моята библиотека", както и архивът на "Моята библиотека" във FB2 формат? Разбира се като отделни торенти. Аз лично нямам нищо против да ги сийдвам неограничено време или поне до всека нова версия.
Гост

Мнение от Гост »

това е неофициалния вариант на мандор, мислех че ще има официален
Борислав написа:
Гост написа:какво стана с варианта във фб2, нали щеше да има и такъв?
Допреди два дена имаше.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

До всички: Как си представяте структурата на архива във формат FB2? Напр. самостоятелен архив, подреден по автори и форма на творбите. Или пък нещо интегрирано със статичната версия...
Гост

Мнение от Гост »

аз да кажа аз какво правя

пускам програмата на мандор за да разхвърля файловете по автори в директориите
после пускам моя заглаватор за да разкарам автора и буквичките от името на файла (той си е в директорията на автора)

за някои книги (предимно с разкази) има директория с името на книгата в която има линкове към отделните произведения.
Гост

Мнение от Гост »

Новата джобна Библиотека работи перфектно. БЛАГОДАРЯ!
Имах само един малък проблем:
При разархивиране на файла chitanka-html.7z се разархивира и файл с име content. След това при разархивиране на файла - chitanka-images.tar програмата ( 7-Zip ) се опитва да създаде папка със същото име - content и извежда съобщение за грешка. Промених името на файла от content на content01 и всичко се оправи.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости