Търся един разказ и авторът му

За всичко фантастично в литературата
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
foramen

Търся един разказ и авторът му

Мнение от foramen »

Здравейте. Опитвам се да намеря един разказ който ме впечатли в детството ми. Което си спомням е че ракета с хора е кацнала на далечна планета и я е колонизирала. Но нещата се променят и местните жители пленяват земляните и ги третират като работни животни. Между земляните се предава от поколение на поколение легендата за кула в града на местните жители, която е спасение за тях. И когато няколко бегълци успяват да намерят кулата, тя се оказва древна ракета, която ги спасява от плен и се отправя към земята.
Kzint

Re: Търся един разказ

Мнение от Kzint »

Страхотен, нещо като "Панделката и Песента" беше, огледах заглавията по лавиците.. не се сетих къде беше. :( Нито за автора, а и май не е сканиран, не излиза в търсачки..
Гост

Мнение от Гост »

доколкото си спомням, беше публикуван в "наука и техника за младежта"
gogo_mir
Мнения: 101
Регистрация: 01 юни 2010, 00:13

Re: Търся един разказ

Мнение от gogo_mir »

"Коприната и песента" от Чарлз Фонтаней
Гост

Re: Търся един разказ и авторът му

Мнение от Гост »

Здравейте,
Да питам и аз:
спомням си че бях чел разказ за пътуване във времето, който ми бе харесал, но сега не си спомням нито името, нито автора.
Разказваше се за група пътешественици във времето, които се връщаха все по-назад и винаги попадаха във времена, свързани с насилие и войни. Обяснението беше, доколкото си спомням, че това е така, защото собственото им настояще е белязано от насилие и те са един вид "засмукани" от подобни периоди в миналото.
Имаше сцена от средновековието - прехвърлят се за пореден път назад и попадат на битка или нещо подобно. Но идеята беше, че се връщат все по-назад, за да търсят по-спокойни времена, но не намират такива.
Чел съм го на хартиен носител доста отдавна, може би в някой сборник или антология на библиотека "Галактика".
Който има идея, моля да помага!
P.S. Същото запитване съм направил и в друг форум :)
utar
Мнения: 7
Регистрация: 25 май 2011, 15:30

Re: Търся един разказ и авторът му

Мнение от utar »

Относно сюжет с връщане във времето,хрумва ми за антологията (съставена от Любен Дилов през 1981г.)"Фантастика от ФРГ,Австрия и Швейцария".Сборник разкази,измежду които има един,наречен 'Кралят и майсторът на кукли'.Не знам дали това ще свърши работа,но е най-добрата ми догатка.Авторът му е Волфганг Йешке.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости