Архив като zip в който са текстовите файлове

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
jovchev
Мнения: 13
Регистрация: 30 август 2009, 21:10

Архив като zip в който са текстовите файлове

Мнение от jovchev »

Здрасти

поиграх си един ден и направих архив на цялата библиотека директно като текстови или HTML файлове.
Видях че е имало опит за пускане на такъв архив във FB2 и PDF. Преполагам че текстовите/HTML файлове са най-популярните типове архиви.
Може би е най-добре да се генерира такъв архив веднъж дневно/седмично и да се слага на сайта. Може да се държи и като торент. Така ще се избегне проблемът с трафика.

Генерирането на тези архиви не би било проблем защото може просто да се архивира кеша който така или инак има всичко вече.

Бих се наел да напиша подобен скрипт.
Някой интересува ли се?

Поздрави Кирил.
Гост

Мнение от Гост »

аз лично предпочитам фб2, както го прави мандор

въпрос към мандор, възможно ли е текст->фб2 конвертора, когато прави препратка към бележка под линия, да я прави със стил суперскрипт? така съм свикнал от книжните книги :)
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

jovchev
Честно казано, не виждам особен смисъл, но може и някой да се заинтересува. Обаче трябва да предвидиш още някои неща - ще има ли картинки на обложки в този архив?... а FBI-файлове?...

Гост
Отговорът е и "да", и "не". Именно в това е красотата на FB2-файловете - те просто казват напр. "това е препратка към бележка под линия", а ти си настройваш как да се извежда. Настройките, които искаш, трябва да се направят в твоя четец; те нямат нищо общо с конвертора.
Моля бъдещите въпроси относно конвертора да се поставят в тази тема.
jovchev
Мнения: 13
Регистрация: 30 август 2009, 21:10

Мнение от jovchev »

Mandor

А какво мислиш за това Fb2 файлът да се дръжи като торент при архива. Така че да е достъпен. Аз имам seedbox и мога да го държа сийднат.
В момента линковете към Fb2 архива вече не работят.

//Кирил
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Честно казано, не разбрах въпроса. Не претендирам за собственост върху FB2-файловете, така че ги разпространявайте както сметнете за добре. Или става въпрос за съвсем различно нещо? :?
jovchev
Мнения: 13
Регистрация: 30 август 2009, 21:10

Мнение от jovchev »

Не ме разбра.

Предлагам да се качат FB2 файловете на сайт някъде и да се направи торент файл. За да може който иска да си ги сваля.

И втората част е че линковете които си оставил към FB2 файловете вече не работят - дали е възможно да ги качиш някъде така ще мога да направя торент файл който да сийдна.

//Кирил
Mandor
Мнения: 752
Регистрация: 19 август 2006, 10:56
Връзка:

Мнение от Mandor »

Е, краят на месеца дойде, така че утре при всички положения ще направя нов архив.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Лично моето виждане е за допълващи се архиви. Правите цял архив в началото и после, всеки месец, добавяте само новото, а не правите наново пълен архив. Пълен архив може да се прави, примерно, всяка година. Аз поддържам един скромен архив txt/utf-8, на мой сървър, в който качвам новите книги за месеца. За целта ползвам вградените инструменти на библиотеката.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости