Търси се...

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Avatea

Мнение от Avatea »

Здравейте!

Първо искам да Ви поздравя за работата, която се свършили по сайта и за неуморната Ви работа да качвате нови и нови произведения :)

Като второ, дали ще е възможно, ако някой има желание, да сканира и качи книгата на Никос Казандакис "Алексис Зорбас".

Предварително благодаря

С уважение,
Сашо

Мнение от Сашо »

Здравейте,
От няколко дена търся из нета книгите на Джеф Линдзи от поредицата за Декстър. В България има издадени само две от тях "Декстър: Нощният ловец" и "Декстър: Острието на ножа" от издателство Бард. Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете.
Аватар
BigNikO
Мнения: 5
Регистрация: 10 ноември 2008, 23:36
Местонахождение: Blagoevgrad
Връзка:

Мнение от BigNikO »

Искам да попитам дали работата по Фауст е спряна , понеже от 5 месеца проверявам до къде е стигнала обработката на книгата , но все едно и също виждам ? :)
Schade dass die Natur nur einen Mensch aus dir schuf, denn zum würdigen Mann war und zum schlimmen der Stoff
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

BigNikO написа:Искам да попитам дали работата по Фауст е спряна? :)
NomaD написа:Ще се наложи да почакате още немалко време.
Изображение
Гост

Мнение от Гост »

NomaD написа:
BigNikO написа:Искам да попитам дали работата по Фауст е спряна? :)
NomaD написа:Ще се наложи да почакате още немалко време.
Видях , че си написал че ще се наложи да почакам не малко време , но това бе на 9 Ноември 2008. От тогава процента на редактиране на текста си е все еидн и същ .
Тоест пак не ми отговори на въпроса дали работата по книгата е преустановена за момента ...
Жужка
Мнения: 1
Регистрация: 25 март 2009, 17:43
Местонахождение: София

Търся: Антъни Капела (автор)

Мнение от Жужка »

Здравейте!

Бих искала да има в Моята библиотека "Ако искаш да си легнеш с мен .. сготви ми" на Антъни Капела, 2004 (не мога да впиша линк, но лесно ще намерите инфо за книгата).
От доста време я търся, но вече е изчерпана и не се очаква преиздаване на български език. Ако някой има книгата, бих могла да предложа помощ за сканиране (поне като начало, тъй като нямам опит в редактирането, но за сметка на това пък много бих искала да я прочета и да я споделя с любителите на хубавата храна, съчетаването й с добри напитки, Италия и още нещо ;))

П.П. Не мога да пропусна: Поздравления за chitanka.info! Съвсем случайно попаднах тук, но съвсем не случайно вече четири часа разглеждам, чета и се ориентирам как бих могла да допринеса за обогатяването й. Страхотни сте! :)
Kazak_koka
Мнения: 3
Регистрация: 16 октомври 2008, 17:13

Хеликония

Мнение от Kazak_koka »

Братлета, силно издирвам трилогията "Хеликония" на Брайън Олдис. Ако някой може да я сканира, аз се наемам с редакцията...
elisyum
Мнения: 1
Регистрация: 16 май 2009, 01:49

Мнение от elisyum »

Здравейте !

Искам да благодаря на всички, които допринасят за тази фантастична библиотека.

Книгата, която търся в електронен вариант, е " Хичкок и Трюфо" - Франсоа Трюфо. Благодаря предварително !
mebbeth
Мнения: 2
Регистрация: 17 май 2009, 22:55

Божена Немцова - Бабичка

Мнение от mebbeth »

По съвет на Борис Манолов, поствам и тук тази своя молба към
всички любители на литературата с богати, надявам се, библиотеки.
Търся книгата на Божена Немцова - "Бабичка" (или "Баба ми"),
която е издавана мисля около 45 г. най-късно. Много е рядка като издание,
а е хубава и ценна книга. Искам да я намеря и дори лично се ангажирам
със сканирането и редакцията й. Ако някой разполага с нея, нека да
се обозначи моля!

Ееее, забравих, нова съм тук, привет на всички!
modesty00
Мнения: 1
Регистрация: 30 май 2009, 00:16

Робър Блонд - Вълшебната арфа

Мнение от modesty00 »

Здравейте. От малък имам 1 книга-игра и тя е на Робърд Блонд - Вълшебната арфа. Да знаете само колко пъти съм я преигравал и минавал и какво ли не. Страхотни изживявания съм имал с нея. Търсил съм други тук в Бургас има не малко книги, но някакси не ме плениха толкова. Та видях по-горе някой търсеше електронен вариант и видях тази книга. Та аз може да я снимам и да я кача. Но трябва да си намеря хубав фотоапарат...
Skype: nellyfen

http://store.picbg.net/pubpic/CE/8D/069 ... cbce8d.jpg
Аватар
aquariuz
Мнения: 4
Регистрация: 25 юни 2009, 16:18

Мнение от aquariuz »

Търся Крал Лир на Шекспир.
Само на български ли го няма на свободен достъп в мрежата? :mrgreen:
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Иди в някоя библиотека и ще го намериш. Ако искаш да го има в мрежата на български го сканирай и го качи тук.
Аватар
aquariuz
Мнения: 4
Регистрация: 25 юни 2009, 16:18

Мнение от aquariuz »

Колко му е да го направя...
А ще получа ли усмивка по радиото за благодарност? :D
Durch Schaden wird man klug.
Аватар
Alegria
Мнения: 102
Регистрация: 15 септември 2008, 13:31

Мнение от Alegria »

Разбира се - можеш дори да почувстваш и лично удовлетворение, само за това, че си направил нещо за другите.
Мястото на поста ти не е тук.
:wink:
bbrsv
Мнения: 2
Регистрация: 08 май 2009, 16:39

Мнение от bbrsv »

Благодаря на Nomad за "Полет над кукувиче гнездо".
Търсих я доста време в електронен формат.
Благодаря ти за труда и ентусиазма!!!!!!!

Поздрави! :)
Аватар
moosehead
Мнения: 137
Регистрация: 17 февруари 2007, 18:29
Местонахождение: София

Мнение от moosehead »

Имам 5-те тома на поредицата Библиотека "Златни страници" и започнах да ги добавям.

Липсва ми шестия том - "Ключът на времето".

Ако някой го има и може да го сканира ще му бъда благодарен, а така също и сканиране на корицата на том 2 "Чудни времена".
Аватар
BigNikO
Мнения: 5
Регистрация: 10 ноември 2008, 23:36
Местонахождение: Blagoevgrad
Връзка:

Re: Относно "Фауст"

Мнение от BigNikO »

NomaD написа:"Фауст" отдавна е сканирана. Аз съм се заел с нейното редактиране. Текстът е труден за обработка и ще се наложи да почакате още немалко време.(9ти ноември 2008)
Наистина е немалко времето :D:D , някаква информация кога ще е готова книжката ?
Schade dass die Natur nur einen Mensch aus dir schuf, denn zum würdigen Mann war und zum schlimmen der Stoff
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Re: Относно "Фауст"

Мнение от Борислав »

BigNikO написа:Наистина е немалко времето :D:D , някаква информация кога ще е готова книжката ?
Бих казал, след две години. Тъкмо да стане красива датата - 11.11.11. :)
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

BigNikO,

Сигурен съм, че ако беше видял отвратителното качество на скановете, щеше да разбереш защо още преди близо два месеца се отказах да работя по книгата, а Борислав дори свали заглавието от списъка. Ако някой почитател на Гьоте се реши да предложи нов, по-добър скенинг, може и да доживееш видиш дигитализиран "Фауст". Ако не - ще се наложи да почакаш много повече.
BigNikO , тъй като силно желаеш "Фауст" да е онлайн, постарай се тази твоя мечта да се осъществи. Аз обаче съм дотук.
Изображение
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Помогнете ако можете с намирането на заглавие на книга. Фентъзи е. даже май беше поредица.
Спомням си, че в книгата се разказваше за магьосници, но магита беше много особена. Като че ли беше разделена на отделни магии/заклинания. И всеки магьосник притежаваше по едно заклинание, и то май беше активно постоянно. Примерно, принцесата в историята притежаваше магия, която кара всчки да се влюбват в нея.
За съжаление не мога да го обясня по-добре. Спомените ми са оскъдни. Та ако някой се сети по минималните ми обяснения, коя е поредицата, ще съм му много благодарен.
mIRCata
Мнения: 58
Регистрация: 19 ноември 2009, 22:59

Мнение от mIRCata »

Жюстин или Неволите на добродетелта на дьо Сад. Гледам няма негови произведения никакви :)
Аз имам едно тънко книжле - мога него да сканирам, ама тази горната не мога да я намеря и по сергиите със стари книги.
Stormbringer
Мнения: 1
Регистрация: 03 април 2010, 20:43

Мнение от Stormbringer »

От доста време се интересувам от скандинавска митология и наскоро разбрах за,че основния источник на тази тема е така наречената "Стара Еда".Та отново на въпроса,моля ако някой случайно някога се е интересувал от нещо подобно или все още се интересува и има възможност да ги качи да го направи.Също така "Саги за кралете на севера" или "Младата Еда" на Снуре Стюрлюсон биха помогнали много.
Емилия

Мнение от Емилия »

Здравейте:)аз отдавна съм потребител на Чинатката:)..и съм страшно доволна и от огромната база данни..и от качеството на файловете качени тук !:))))Благодаря Ви страхотни сте..всички, които работите по потдръжката и разширяването на библиотеката:))
На скоро се разрових,отново тук по повод енин автор който много обичам и смятам ,че би бил полезен на много хора ,но не намерих нищо от него,за мое огромно учудване и съжаление.Става въпрос за Платон :!: :!: :!: :D :D :D :D Смятам,че библиотеката трябва да има поне едно заглавие от него:)))Аз лично бих била страшно благордарна:))...Въобще мисля ,че..повече Гръцка антична философия не би навредила никак(Плотин,Сократ,Аристотел,Ямвлих,Анаксагор и др.):)))...казвам го като предложение..в случай ,че някой не се е досетил да ки качи ако ги има под ръка,или няма ограничения заради авторски прва:)))))))) :D :D :D :D :D :D
Благорадя Ви още веднъж!!!:)))))))Прекрасно е ,че имаме достъп до Безценно богатство.. и то на една ръка разтояние..:))))
УСПЕХ!!!:))))
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Мисля че ограниченията върху авторските права над произведенията на Платон са изтекли преди около 2300 години. В това отношение едва ли ще има проблеми.
Логаин
Мнения: 4
Регистрация: 07 юли 2008, 10:35

Мнение от Логаин »

Здравейте,търся разказа ,,Розата на ветровете",руски е,не знам автора,не го намирам никъде,предполагам че го няма преведен,знам,че е издаван в сборник разкази,пак на руски,ако някой го намери,ще съм много благодарен.
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Здравейте,търся разказа ,,Розата на ветровете"...
Ето линкове към два разказа с такова заглавие:
Александр Этерман. Роза ветров;
Виктор Савченко. Роза ветров.
Изображение
i_m_i
Мнения: 42
Регистрация: 06 август 2008, 21:42
Местонахождение: Троян

Мнение от i_m_i »

Логаин написа:Здравейте,търся разказа ,,Розата на ветровете",руски е,не знам автора,не го намирам никъде,предполагам че го няма преведен,знам,че е издаван в сборник разкази,пак на руски,ако някой го намери,ще съм много благодарен.
Трети вариант: Константин Паустовски - "Розата на ветровете". Издаван е на български в този сборник: http://kutlovica.com/detail.php?id_prod=459
За съжаление не намирам линк към самия разказ.
Аватар
Вилорп
Мнения: 73
Регистрация: 10 февруари 2010, 21:32
Местонахождение: Княжево под Копитото
Връзка:

Мнение от Вилорп »

Търся Крепост в облаците, ако не се лъжа е на Джордж М. Джорд книга-игра
Гост

Re: Търси се...

Мнение от Гост »

Здравейте, от много отдавна търся книгата "Аз бях вундеркинд". Разказва се за едно момче, чиито родители го записват на какви ли не уроци, но то накрая се отървава от тях и т.н.
Както сигурно се досещате никъде не мога да я намеря. Дали може да я качите? :roll:
За името на автора не мога да се сетя.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: Търси се...

Мнение от SecondShoe »

Гост написа:Здравейте, от много отдавна търся книгата "Аз бях вундеркинд".
Тук се продава за 2 лв.: http://a818683.obiavi.portal.bg/Knigi._ ... I_....html
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости