За анотациите и др.

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

За анотациите и др.

Мнение от SecondShoe »

Става въпрос за следната книга: http://www.chitanka.info/lib/text/10419 .
Няма анотация, но има сканирани предната и задната корица. Свалих задната корица и я разпознах с FineReader за да може да се добави текста като анотация. Пращах два пъти текста чрез сайта и един път по мейла, лично на Борислав. Мина една седмица и няма никаква реакция. Нали все пак сме тук за да правим нещо полезно, а не да се подиграваме с труда на хората, колкото и малък да е той? Това не е първия път когато мое предложение за анотация е отхвърляно просто така, без нито една дума, без да знам дали анотацията изобщо е получена, без да знам защо е отхвърлена...
Предполагам, че анотацията, която съм предложил е отхвърляна 3 пъти понеже не съм посочил източник Изображение .

На няколко пъти виждам и унищожителни критики към хора в чата, опитващи се да сканират и редактират книги. И аз, последния път като сканирах книга (беше отдавна), бях разсипан от критики, сякаш го правя срещу заплата и шефовете ми се карат. Подобно презрително отношение е гадно и това, че никой от ръководителите на сайта не печели от дейността си не го оправдава.
Когато някой е отделил дори и 5 минути от времето си с намерението да помогне, заслужава поне две добри думи, а не унищожителна критика или пълно игнориране.
Никой не се е родил научен. Не всеки е филолог и не всеки е програмист.
Аватар
Борислав
Мнения: 1065
Регистрация: 15 ноември 2005, 17:25

Мнение от Борислав »

Е, щом си я пратил толкова много пъти, със сигурност е получена. Предложените анотации обикновено бързо ги добавям, но от последните дни имам няколко, които още не съм ги обработил. И твоите са сред тях.

За момента ще е така. Получава се леко като с трафика на сървъра. Самия сървър има много ресурси, ама като се запълни трафика, и сайта си отказва. Та и с потребителите на библиотеката е така. Всеки помага с каквото може, но всичко минава през мене и по някое време нещата почват да се натрупват. В момента купа е големичък и не са само анотациите.

Нужна е промяна в тази система, ама някой трябва да я направи/напише.

Конкретно за анотацията към http://www.chitanka.info/lib/text/10419. Два абзаца са, но въпреки това имат нужда от още обработка. Абзаците са разкъсани, има и една грешка от разпознаването. Всъщност, точно заради разкъсаните абзаци не я добавих още когато я получих.
Аватар
Osiana
Мнения: 12
Регистрация: 05 май 2009, 15:14
Местонахождение: България

Мнение от Osiana »

Аз също пратих две анотации, преди повече от две седмици, до сега не са публикувани, нямам отговор дали са отхвърлени или приети. Ако имаше малко по- бърза реакция вероятно щях да предложа много повече от две. Но виждам, че не се реагира.
Може би наистина старанието на потребителите, които искат да помогнат би трябвало да се оценява.
Лек ден.
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости