Тайната (The Secret)

Търсене и предлагане на помощ при сканиране. Теми за началната работа при цифровизацията.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Отговор
Maguet
Мнения: 2
Регистрация: 22 май 2008, 13:38
Местонахождение: Пловдив
Връзка:

Тайната (The Secret)

Мнение от Maguet »

Здравейте,

Имам сканирана книгата "Тайната", за съжаление не мога да я публикувам тук поради две причини:
1. Защото имам оригинала на английски език (който лично аз считам за по-ценен и въздействащ)
и 2. Сканирала съм книгата в jpg формат - хареса ми дизайна, цветните страници и илюстрации, чието въздействие също смятам, че не е без значение за читателя.

По т. 2 искам да кажа, че абсолютно осъзнавам неудобството за четене на "картинки" (jpg), но има вариант да се подготви и да се разглежда като thumbnails в интернет браузър (както се разглеждат снимки една след друга). За съжаление самата аз не знам точно как става това.

Книгата е приятна и се чете много леко.
Аз я чета като настолна и признавам, че ми е опора в много житейски ситуации. Препоръчвам я горещо на всички, които не са я чели.
Ако някой има идея и прояви интерес към публикуването на тази книга другаде (засега), ще се радвам да я предоставя.

П.П. В ввв.zamunda.net има торент с филма. В случая първо е направен филма, а по-късно е написана и книгата. Всичко в книгата е едно към едно от филма - всяка реплика. Ако на някой му се занимава, има вариант да се "откраднат" субтитрите и да се обработят така, че да има възможност книгата да се публикува в Моята библиотека на български език. Съжалявам, че нямам време да се занимая аз с това.

Успех на всички и ще съм благодарна, ако съдействате!

:D
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Не мисля, че тази библиотека има ресурс за публикуване на книгите в jpg формат, а и слепите няма как да четат книги, които са в този формат.
Nadezda

Мнение от Nadezda »

Zdraveite az sam bylgarka i jiveia dale4e Iskam da nameria knigata The Secret na bylgarski zaradi roditelite mi.Az gledax DVD to i CD to i mnogo mi povlia ;olojitelno no na English.Iskam go na BG ski ako moje knigata ili audio ili DVD kade da gi nameria?
Nadezda
Аватар
nqgolova
Мнения: 63
Регистрация: 15 август 2006, 17:47
Връзка:

Мнение от nqgolova »

Можете да си изтеглите книгата "Тайната" от тук.
Сигурно ще има нужда от някаква редакция, но не ми се чете, затова я оставям на по-ентусиазираните.
Аватар
noemis
Мнения: 31
Регистрация: 13 май 2008, 11:43

Мнение от noemis »

Интересна теория. Гледах филма, но ми убягва нещо. Толкова много хора в Африка гладуват например и в изтощението си не мислят за нищо друго освен за храна - в смисъла на казаното във филма те визуализират непрекъснато. Който не е гладувал, не може да си представи колко обсебващо може да това.
Да ама не! Нъцки! Гладуват си и умират визуализирайки.
Така, че силното и постоянно желание да имаш нещо едва ли е достатъчно условие за това.
Могат да се дадат още подобни примери.
chitach

the secret

Мнение от chitach »

МОЖЕТЕ да не си изтегляте The Secret ако не сте лунатик
rump

Мнение от rump »

noemis написа:Интересна теория. Гледах филма, но ми убягва нещо. Толкова много хора в Африка гладуват например и в изтощението си не мислят за нищо друго освен за храна - в смисъла на казаното във филма те визуализират непрекъснато. Който не е гладувал, не може да си представи колко обсебващо може да това.
Да ама не! Нъцки! Гладуват си и умират визуализирайки.
Така, че силното и постоянно желание да имаш нещо едва ли е достатъчно условие за това.
Могат да се дадат още подобни примери.
Аз ще ти отговоря така: По Татово време беше ли виждал "цици"?,животът ти беше ли цветен? :shock: не гледаше ли през стъклото на корекома, и жадно да гледаш какво има някъде другаде но не и в твоята страна.Но си казваш, нямам тези долари , не мога да си го купя, и отминаваш.Срещнеш ли някой ,който има нещо от този магазин, му завиждаш.Ходехме като коне с кепеци.Така е при комунизма-виждаш, каквото ти позволят да видиш.И в филма споменават за лидерите в миналото които не са споделяли тази "тайна".Как мислиш, хората в африка дали са чували за нея ?!!? Защото аз лично разбрах тази година.А живея в бяла страна :D
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости