Четене на мобилни устройства.

Въпроси, отговори и съвети за четенето на текстове със и без достъп до Мрежата.
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

Както съм писал по-горе, (мнението е мое, бях забравил да се логна) програмката е ReadManiac. Ето линк: http://hammster.data.bg/ReadManiac.zip
С пари можеш да купиш книга, но не и знание.
shivach
Мнения: 2
Регистрация: 03 март 2008, 02:49

Помощ от приятел

Мнение от shivach »

Най-добрата програма за масовите телефони е Read Maniac спомената по-горе и от други потребители . Ползвал съм я на CX65 и CX75 с едно приложение да чета множество файлове запазени нейде из файловата система и сега на Samsung E590 всяка книга вградена в отделно приложение . Наистина е най-важна предварителната подготовка на текстовия файл , който ще правите на java книга . Аз ползвам Open Office и записвам текста във формат "текст с кодировка" , "кирилица (windous-1251)" , шрифт по подразбиране Times New Roman , език - български , прекъсване на абзац - CR . С тези настройки java книгата става безпогрешно .
://gsm.metincom.net/download.php?list.207 (естествено пред линка напишете хттп)
Тук съм качил доста книги и ще продължавам да качвам .
Ако някой продължава да има трудности ще дам още пояснения .
Аватар
hammster
Мнения: 79
Регистрация: 08 юли 2006, 20:24
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от hammster »

ReadManiac, обаче има един много гаден недостатък. Всяко изречение в книгата е на нов ред, и понякога се чудя коя реплика на кой герой е. Пробвах с всякакви настроики, но положението е същото. Или може би аз пропускам нещо?
С пари можеш да купиш книга, но не и знание.
shivach
Мнения: 2
Регистрация: 03 март 2008, 02:49

Мнение от shivach »

hammster написа:ReadManiac, обаче има един много гаден недостатък. Всяко изречение в книгата е на нов ред, и понякога се чудя коя реплика на кой герой е. Пробвах с всякакви настроики, но положението е същото. Или може би аз пропускам нещо?
При мен не забелязвам такова нещо . Голяма част от изреченията наистина започват на нов ред , но просто там има място за следващо изречение . Реда е къс 2-3 см все пак .
Пробвай следната настройка : Параметри ; Абзац ; Абзаци - не .
При мен по този начин всичко стана на един безкраен ред , но така според мен по не се разбира кой какво казва .
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Две добри новини за всички хора, които като мене все още четат от мобилния си телефон:

1. ReadManiac официално влезе в SourceForge, всеки заинтересован с кодиране на J2ME, да се заеме да продължим и дооправим тази хубава програма ;)

Линк към Sourceforge

2. Тъй като ползвам програми на Tequilacat (Shell + Midlet), днеска установих, че са излезли нови версии, докато аз спя. Shell-а е вече на версия 2.3 (Бета), а Midlet-a е версия 2.2.15. Добавили са доста нови неща, най-интересните, които забелязах са Тъч-скрийн вече се поддържа, разширено е четенето на файлове през Midlet на телефони със файлова система (като моя, Нокия 5300), и преди да забравя, вече би трябвало без проблем да можете да четете FB2 формата чрез Midlet-a, или поне да го конвертирате! Това би било много удобно, още не съм тествал, заинтересованите да опитат и да кажат резултата ;)

Изтегли: Tequilacat Shell 2.3, Midlet 2.2.15
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Пореден ъпдейт на Tequilacat Bookreader-a, Shell-а е вече 2.3.2, а midlet-а достигна 2.2.16

Изтегли: ЛИНК

Ето ви и съответните промени в тази версия:
Beta Shell 2.3.2/Java 2.2.16

* New shell - portable (USB-Flash ready), wizard-like, configurable
* Experimental image support (only from HTML so far)
* Pixel scroll
* Reads FB2 format files stored on phone, local and Unicode (UTF-8/UTF-16)
* Touchscreen support (SE UIQ, Motorola, Samsung, any other model coming), fully configurable
* Different fonts for book and menu
* Samsung file support (JSR-75)
* Nokia/SE file support: less confirmations asked
* Motorola filesystem fix
* Keys and touchscreen taps configurable right on the phone
* Autodetect unicode files stored on phone
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
idiva

Мнение от idiva »

Телефона ми е нокиа 6290. Каква програма да си сваля, за да мога да си чета книги на него? Мерси предварително!
Отговор

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости