А СТИГА ПРОПАГАНДА

Разни теми, разни идеали
Правила
Уважавайте другите участници и се отнасяйте с тях така, както бихте желали те да се отнасят с вас!
Заключена
Гост

А СТИГА ПРОПАГАНДА

Мнение от Гост »

Писна ми от тоя файърфокс на всяка страница.
Не го ща.
Бавен, бъгав, заема излишно място щото вече си имамбраузър, който ми върши работа.
а ето и за напредубедените mywebpages.comcast.net/SupportCD/FirefoxMyths.html
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Едва ли е необходимо да врещиш толкова. Сайтът е частна собственост и може да публикува каквито си поиска реклами.
Думата пропаганда е напълно неуместна. Провери в речника какво значи.

По отношение на браузерите.
Аз съм дългогодишен Опера потребител. Опера ми дава комфорта и функционалността, която искам, само дето има един основен проблем... много (много много) сайтове се чупят. Е, разработчиците и мрънкат, че е заради сайтовете, а не заради барузера. То хубаво, ама мен ми трябва да видя сайтовете и да ги ползвам. Та Операта не става без бутона 'отвори във Файърфокс' - това е предложение, което се дава от официален Опера блог. http://operawatch.com/

На мен Файърфокс също не ми пасва. Докато не оправят Операта обаче, Файърфокс остава единствената напълно работеща алтернатива на ИЕ. Няма защо да се лъжем.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Мнение от SecondShoe »

Има съществена разлика между IE и FF. Тя е че едното е платено, а другото е безплатно :D . Опера е третата алтернатива, но не показва правилно много сайтове, тъй че отпада от класацията.
Гост

Мнение от Гост »

нт: естествено, че сайта е частен и естествено всеки има право на (лош) вкус.
а това отгоре на всяка страница освен, че е пропаганда е и спам.
провери и за двете в речника.

secondshoe: прав си, за фф плащаш с ненужно заето място на диска :lol:
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Гост написа:нт: естествено, че сайта е частен и естествено всеки има право на (лош) вкус.
а това отгоре на всяка страница освен, че е пропаганда е и спам.
провери и за двете в речника.

secondshoe: прав си, за фф плащаш с ненужно заето място на диска :lol:

Какъв ти е проблема бе човек!? От къде си сигурен, че твоят вкус е добрият? От къде на къде трябва някой да се съобразява това, какво харесваш и какво не!? Като не ти харесва не влизай тук, направи си собствен сайт и му се радвай на воля, сигурен съм в него няма да има никаква пропаганда.
Може и така да е, ...!
доктор дулитъл

Мнение от доктор дулитъл »

Какъв ти е проблема бе човек!? От къде си сигурен, че твоят вкус е добрият? От къде на къде трябва някой да се съобразява това, какво харесваш и какво не!? Като не ти харесва не влизай тук, направи си собствен сайт и му се радвай на воля, сигурен съм в него няма да има никаква пропаганда.
навремето имаше един филм - "История на света". Та там показаха първият художествен критик как препика пещерната рисунка... Не я одобрил демек. Хубавото в случая е, че ще е технически трудно да се препикае този сайт :-).
Гост

Мнение от Гост »

какво наскачахте такива?

проблема е, че е грозна дзвъчка на върха на всяка страница
проблема е, че се опитва да налага вкуса си на другите
проблема е, че фф феновете са зилоти тръгнали на кръстоносен поход
проблема е, че разваля хубавия сайт

достатъчно ли ти е като отговор?
Hawthorne
Мнения: 80
Регистрация: 25 ноември 2006, 08:46
Местонахождение: Шумен
Връзка:

Мнение от Hawthorne »

Гост написа:какво наскачахте такива?

проблема е, че е грозна дзвъчка на върха на всяка страница
проблема е, че се опитва да налага вкуса си на другите
проблема е, че фф феновете са зилоти тръгнали на кръстоносен поход
проблема е, че разваля хубавия сайт

достатъчно ли ти е като отговор?
Всеки си има право на избор, и да не ти харесва, той се харесва на Борилав и на много други. Ако беше нормален човек, просто нямаше да му обръщаш внимание, аз едва ги забелязвам тея, стига си се жалвал тука, ако искаш съчувствие, ходи търси арменския поп.
Приятелите и враговете са богатства, които всеки притежава.
Гост

Мнение от Гост »

въпроса не е дали фф ми харесва
ако по тоя тъпанарски начин се натрапваше ие, пак щях да рева

точно защото всеки има право на избор, а не да ми обявняват как моя избор бил грешен защото браузъра ми бил:
собственически, какво от това
на майкрософт, нямам нищо против майкрософт
да съм опитал файърфокс, опитвал съм го не ме кефи
и никаква свобода не почуствах, камо ли да съм преоткриел мрежата :lol: :lol: :lol:
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Пич, успокой душицата си и отиди да пийнеш малко! Мнението ти го чухме... Няма да ни откажеш от Файърфокса.
А колкото до свободата, ще ти цитирам Ботев (все пак днес се навършват 160 г. от рождението му!):
Само онзи, който е свободен, само той може да се нарече човек в пълния смисъл на думата.
Бъди свободен!
Чао!
Гост

Мнение от Гост »

ти май си неграмотен или не разбираш това което го пише

НЕ АЗ се опитвам да ви откажа от файърфокса.
ВИЕ се опитвате да ме откажете от това което АЗ ползвам и то по един доста дебелашки начин.

п.п.
пробвай да отвориш сайта с ие за да разбереш за какво става въпрос, ако не си го правил е разбираемо защо не разбираш.
ама че изречение съставих :oops:
Гост

За който не е разбрал

Мнение от Гост »

не става дума за линка към фф в секцията "полезно" на съдържанието

става дума за ей този надпис

------------------------------------
Изглежда ползвате собственическия браузър на Микрософт.

Защо не опитате Файърфокс? Почувствайте свободата и преоткрийте Мрежата!
------------------------------------

който цъфва с големи, половината червени букви отгоре на всяка страница отворена с ие.
Аватар
SecondShoe
Мнения: 421
Регистрация: 16 август 2006, 04:55

Re: За който не е разбрал

Мнение от SecondShoe »

И аз чак сега разбрах . Ако ползвах IE щеше много да ме дразни този надпис.
Изображение
Последната и единствена промяна е направена от SecondShoe на 08 март 2009, 20:02.
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Мнение от NomaD »

Госте, шеста година ползвам други броузъри и не смятам дори и като проба пускам ИЕ.
Колкото до пропагандата, тя е истинска тогава, когато й се хванеш и реагираш емоционално, както е при теб - макар и върху принципа на отхвърлянето. Т.е. на аперцептивно равнище, в мозъчното ти подкорие.
Бъди свободен да култивираш умението да прочиташ (или да НЕ прочиташ) и да отминаваш, не да се впечатляваш (т.е. не да го импринтираш в подкорието си).
Чао :)
Последната и единствена промяна е направена от NomaD на 07 януари 2008, 19:47.
Гост

Мнение от Гост »

nomad, и какво всъщност каза?
"ти си говори, аз не те слушам"
защо трябваше да си даваш труда?
Гост

Мнение от Гост »

хм, буквите вече май са по-малки и няма червени
хе хе, полупобеда
не че е по-приятно де
Аватар
GeOrg
Мнения: 203
Регистрация: 04 август 2006, 15:52
Местонахождение: Пловдив, Ивайловград

Мнение от GeOrg »

Гост написа:хм, буквите вече май са по-малки и няма червени
хе хе, полупобеда
не че е по-приятно де
Препоръчвам ти да си смениш браузъра, може и да не е ФФ, но определено ИЕ доста ти е разбил нервите(напълно разбираемо, като се има предвид какъв дялан с тъпа брадва пън е). На мен ми стана неприятно, от тази полузагуба - надписа напълно отговаряше на моето отношение към ИЕ и настоявам да се върне старото положение, дори да се направи мигащ за да привлича повече вниманието на заблудените потребители на Интернет.

Моля да се отчете че това изказване не е пропаганда, а мнение на потребител ползвал ИЕ, пробвал ИЕ7 и преминал на ФФ и безапелативно стоящ зад него докато не се появи нещо по-добро.
Може и така да е, ...!
duvi
Мнения: 7
Регистрация: 24 май 2007, 16:07
Местонахождение: София
Връзка:

Мнение от duvi »

Госте ще ти дам един пример... Имам няколко дружки работещи в Майкрософт България... та тия хорица ... незнам защо ама ползват ФФ :) малко трудно им беше да се наложат но успяха и сега са усмихнати и доволни... и си работят.
Както казаха хората нагоре всеки има право да прави каквото си иска на сайта :))) та даже и да налага мнение :) А ако толкова си се захванал да защитаваш ИЕ нямам нищо против да се спретне една тема за + и - на двете броузърчета...
I FEEL THE NEED THE NEED FOR SPEED
Гост

Мнение от Гост »

радвайте си се тогава на глупавите надписчета
явно от фанатици да очакваш толерантност е все едно от файърфокс потребител да очакваш здрав разум :lol: :lol: :lol:
Аватар
нт
Мнения: 176
Регистрация: 04 февруари 2007, 01:53

Мнение от нт »

Нещата за жалост се изродиха до лични нападки. Аз искам да изразя съжаление, че очевидно се включих неподготвен и неадекватно в темата. Не знаех за съществуването на надписи, които се показват в ИЕ. Не би ми харесало сигурно. От друга страна, подобна мярка е от типа 'каквото повикало, такова се обадило', т.е. има основания.
Жалко само за просташкия тон, който темата придоби.
Гост

Мнение от Гост »

би ли казал какви са основанията?

аз не познавам ие потребител, който да казва на другите "ти си идиот щото не ползваш ие"
докато специално файърфокс феновете редовно го правят.
така, че аз не виждам основания.

ако не те кефят "собственческия" софтуер или майкрософт, кажи им го н тях, не досаждай на хората
Аватар
NomaD
Мнения: 200
Регистрация: 10 март 2007, 19:39

Темата вече е изчерпана

Мнение от NomaD »

Предлагам модераторите да я заключат.
zhivkost

Firefox срещу IE

Мнение от zhivkost »

Предлагам да не се занимават потребителите на "Моята библиотека" с подобни глупави и несъстоятелни спорове. Това е напълно излишно, ясно е кой е най-добрият браузър - Mozilla Firefox, разбира се!!! :D :D :D И добре, че го има!!!
Заключена

Обратно към

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи форума: 0 гости